Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-20, 00:22 Autor: Katarzyna Zawadzka

59. KFPP: Upalna noc i gorące piosenki. "To już lato" na finał niedzieli w amfiteatrze [DUŻO ZDJĘĆ]

Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Filip Gurłacz, koncert „To już lato!” czyli wakacyjne, opolskie przeboje, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Już możemy narzekać na upały, albo przypomnieć sobie wakacyjne hiy. I taki koncert "To już lato!, czyli wakacyjne opolskie przeboje" zagościł w amfiteatrze i wprawił w doskonały nastrój zgromadzoną tu publiczność. W koncercie wyreżyserowanym przez Beatę Szymańską w roli prowadzących debiutowali Katarzyna Żak i Robert Rozmus. Wakacyjne przeboje zaśpiewali m.in.: Ania Rusowicz, Anna Wyszkoni, Olga Bończyk, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski czy Jan Traczyk.
W tym koncercie nie mogło zabraknąć piosenek "To już lato!" czy "Wakacje". Wykonali je członkowie Kabaretu OTTO, a wśród nich Ryszard Makowski. - Spotkaliśmy się po wielu latach i jest tak jakbyśmy rozstali się wczoraj - mówi satyryk. - Okazuję się, że jest tak, jakby tych lat nie było. Oczywiście po nas trochę widać, że one są, natomiast jeśli chodzi o nasze relacje, to tak jak kiedyś było bardzo sympatyczne to teraz też są bardzo sympatyczne, a może nawet jeszcze bardziej - dodaje.

- W pełni zaufaliśmy reżyserce tego koncertu Beacie Szymańskiej - mówi aktorka i wokalistka Olga Szomańska. - Ona doskonale wie, jak ułożyć ten koncert, aby to było cały czas stopniowane i było coraz piękniej. Ja mam akurat taką przyjemność śpiewać piosenkę Bajmu "Piechotą do lata", wiec bardzo trudny utwór i wspaniały aranż Grzesia Urbana. Atmosfera zakulisowa jest też bardzo ważna. My wszyscy bardzo lubimy się, więc się też bardzo wspieramy - dodaje.

Piosenkę z repertuaru Ireny Santor pt. "Już nie ma dzikich plaż" zaśpiewała aktorka i wokalistka Katarzyna Żak. - Ucieszyłam się, bo ona też trochę jest o mnie i o każdym z nas. Każdy ma jakieś wspomnienia, nawet młodzi ludzie i za czymś tęsknią. Te złote, dzikie plaże są synonimem takiego wytchnienia w życiu. Takiego przelotnego szczęścia, a przecież każdy takie w swoim życiu złapał - dodaje.

Przed nami ostatni poniedziałkowy koncert 59. KFPP. Będzie koncert pt. "Scena alternatywna - Romantyczność". Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Ryszard Makowski
Olga Szomańska
Katarzyna Żak

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »