Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-19, 23:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

59. KFPP: Magdalena Meg Krzemień wygrała Debiuty 2022! Znacie ją z Radia Opole [ZDJĘCIA]

Magdalena Meg Krzemień z Karolinką, “Debiuty”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Magdalena Meg Krzemień z Karolinką, “Debiuty”, 59. KFPP [fot. Kasia Nowak]
Magdalena Meg Krzemień zwyciężyła w konkursie Debiutów 59. KFPP w Opolu. To do niej powędrowała nagroda Karolinki im. Anny Jantar. Artystka wystąpiła w amfiteatrze z piosenką "Od dzisiaj". Dodajmy, że Meg Krzemień była prowadzącą audycję Dobre Granie Ekstra w Radiu Opole.
- Ja zawsze marzyłam, żeby wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru. Próbowałam wiele razy dostać się do koncertu "Debiuty" i nareszcie jest, udało się - mówiła jeszcze przed występem Magdalena Meg Krzemień.

- Ja się cieszę, że się nie poddałam, bo już wielokrotnie miałam takie myśli, że: a wyślę, a i tak z tego nic nie będzie. Jednak nie do trzech razy sztuka, bo w moim przypadku to było chyba z 11 prób. Co roku wysłałam masę zgłoszeń. Próbowałam się tutaj dostać od 17. roku życia. W końcu się udało, nareszcie tu jestem i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tu być.

A tuż po ogłoszeniu werdyktu naszej reporterce powiedziała tak:

- Ja się totalnie nie spodziewałam, że to się wydarzy. Tym bardziej, że w koncercie "Debiutów" było bardzo dużo fantastycznych osób, wszyscy świetnie śpiewali. Ja naprawdę kibicowałam wielu osobom, miałam nawet swoich faworytów. Fajną też mieliśmy atmosferę na kulisach, więc ja obstawiałam swoje typy. Ja w ogóle nie afirmowałam, żeby wygrać. W żaden sposób nie przyszło mi to do głowy. Za każdym razem, kiedy wychodzę na scenę, to przyświeca mi jedna myśl, zaśpiewaj tak, żebyś była dumna i żeby córka była z ciebie dumna. Dla mnie to jest najważniejsze, żeby pokazać prawdę i ja ją chciałam dzisiaj pokazać.

Natomiast nagrodę publiczności otrzymał Wiktor Kowalski, który zaśpiewał piosenkę "Co dnia". Laureat Nagrody Publiczności, jest także zwycięzcą tegorocznej "Szansy na sukces". Jak mówił w rozmowie z Radiem Opole, to wyróżnienie jest dla niego bardzo ważne.

- Nagroda publiczności moim zdaniem dla artysty jest tą najważniejszą nagrodą. To jest władza ludzi nad tym, co im się podoba, czego chcą słuchać. To nie jest wąskie grono osób, tylko rzesza ludzi i to oni decydują czego chcą słuchać, na kogo chcą głosować. To jest najpiękniejsze, że tak chce większość. To jest dla mnie najpiękniejsza nagroda.

Debiutanci walczyli o nagrodę Karolinki im. Anny Jantar już po raz 40. W koncercie wzięło udział dziesięcioro wykonawców, wyłonionych według następujących zasad: sześcioro wskazała Rada Programowa KFPP, dwoje to zwycięzcy programu „Szansa na sukces”, jeden został wybrany spośród laureatów Festiwalu „Zaczarowana Piosenka” oraz jednego wytypowało Miasto Opole.
Magdalena "Meg" Krzemień
Wiktor Kowalski
Magdalena Meg Krzemień w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »