Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 17:35 Autor: Mariusz Majeran

59. KFPP: Ostatnie przygotowania przed Premierami. Karolinka już czeka na zwycięzcę [ZDJĘCIA, FILM]

Filip Lato - próba generalna przed koncertem "Premiery" 59 KFPP w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Filip Lato - próba generalna przed koncertem "Premiery" 59 KFPP w Opolu [fot. Marcin Boczek]
10 piosenek konkursowych i dwa występy ekstra - tak przedstawia się plan wieczornego koncertu Premier 59. KFPP w Opolu. Przypomnijmy, że występujący walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W amfiteatrze trwają ostatnie generalne przygotowania.
Wojciech Cugowski tego wieczoru zaprezentuje piosenkę "Znowu będziemy się śmiać". Jak mówi w amfiteatrze bywał już jako dziecko, gdy jego ojciec święcił tu triumfy z Budką Suflera. Potem występował z bratem. Dziś czas na debiut indywidualny. A kawałek "Znowu będziemy się śmiać" pochodzi z najnowszej płyty artysty.

- Przede wszystkim melodia, bo to jest sprawa podstawowa u mnie ale i gitara. Wszystkie utwory, które są na mojej płycie, są napisane na gitarze i to jest takie moje środowisko naturalne - mówi Wojciech Cugowski.

Przedstawicielka młodego pokolenia Sonia Maselik w konkursie startuje z kolei z piosenką "Tylko Ty". Jest wokalistką pop, kompozytorką oraz autorką tekstów. Pochodzi z Piekar Śląskich.

- Staram się być skupiona na występie. Myślę tyko o tym, by dobrze zaśpiewać, by wyszło tak, jak umówiliśmy się, jak to zostało ustalone z reżyserem. Jednocześnie staram się nie myśleć o tym, że jest to konkurs, że jest to Opole - mówi Sonia Maselik.

Koncert Premier otworzy 2. dzień 59. KFPP. Przypomnijmy, że Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu, transmitujemy wszystkie koncerty.
Wojciech Cugowski
Sonia Maselik
Natalia Zastępa w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Zobacz także

2022-06-18, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Jego teksty zna cała Polska. Bogdan Olewicz odsłonił swoją gwiazdę na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Autor najpopularniejszych piosenek polskich wykonawców Bogdan Olewicz, dołączył do posiadaczy gwiazdy w Opolskiej Alei Gwiazd. To autor m.in. takich hitów jak Autobiografia, Nie płacz Ewka, czy Idź Precz. Pisał teksty piosenek nie… » więcej 2022-06-18, godz. 14:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: w opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA] W opolskim amfiteatrze ponownie rozbrzmiewa muzyka. Rozpoczął się drugi dzień prób generalnych do koncertu wieczornego „Debiuty”. Młodzi wykonawcy już w strojach i z pełną oprawą muzyczną sprawdzają się na deskach amfiteatru… » więcej 2022-06-18, godz. 10:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Volt w pełnej gotowości. Dla tancerzy to trzydniowy maraton Podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki oprócz znakomitych polskich artystów zobaczymy także tancerzy z grypy Volt. Grupa blisko 60 osób już od wtorku (14.06) trenuje na deskach opolskiego amfiteatru pod okiem Agustina Egurroli… » więcej 2022-06-18, godz. 09:55, Wiadomości z regionu "Premiery", "Debiuty" i recital Justyny Steczkowskiej w drugim dniu festiwalu. Agata Konarska: "Festiwal w Opolu i Telewizja Polska kreują wielkie gwiazdy" - W koncercie 'Premier' mamy 10 wykonawców, znanych już artystów polskiej sceny muzycznej. Nowością będzie sposób wyłaniania laureata tego koncertu - mówiła w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Agata Konarska, rzeczniczka festiwalu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »