Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 18:45 Autor: Mariusz Majeran

Jego teksty zna cała Polska. Bogdan Olewicz odsłonił swoją gwiazdę na opolskim rynku [ZDJĘCIA]

Odsłonięcie gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Odsłonięcie gwiazd w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, 59. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Autor najpopularniejszych piosenek polskich wykonawców Bogdan Olewicz, dołączył do posiadaczy gwiazdy w Opolskiej Alei Gwiazd. To autor m.in. takich hitów jak Autobiografia, Nie płacz Ewka, czy Idź Precz. Pisał teksty piosenek nie tylko dla Budki Suflera czy Perfectu ale też dla Anny Jantar, Andrzeja Zielińskiego czy zespołu Universe.
- Starałem się pisać dla konkretnego wykonawcy a ta gwiazda w Opolu to bardzo miłe - mówi autor tekstów.

- Jest to bardzo, nie tylko, że miłe i czcigodne wyróżnienie, ale jest to na pewno coś, co jest takim polskim Oskarem w dziedzinie piosenki, a więc cieszę się - powiedział naszemu reporterowi.

Dodajmy, że jutro (19.06) na opolskim rynku swoje gwiazdy odsłoną zespół Partita i Krzysztof "Jary".
Bogdan Olewicz

Zobacz także

2022-06-18, godz. 17:35, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Ostatnie przygotowania przed Premierami. Karolinka już czeka na zwycięzcę [ZDJĘCIA, FILM] 10 piosenek konkursowych i dwa występy ekstra - tak przedstawia się plan wieczornego koncertu Premier 59. KFPP w Opolu. Przypomnijmy, że występujący walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W amfiteatrze trwają ostatnie generalne prz… » więcej 2022-06-18, godz. 14:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: w opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA] W opolskim amfiteatrze ponownie rozbrzmiewa muzyka. Rozpoczął się drugi dzień prób generalnych do koncertu wieczornego „Debiuty”. Młodzi wykonawcy już w strojach i z pełną oprawą muzyczną sprawdzają się na deskach amfiteatru… » więcej 2022-06-18, godz. 10:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Volt w pełnej gotowości. Dla tancerzy to trzydniowy maraton Podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki oprócz znakomitych polskich artystów zobaczymy także tancerzy z grypy Volt. Grupa blisko 60 osób już od wtorku (14.06) trenuje na deskach opolskiego amfiteatru pod okiem Agustina Egurroli… » więcej 2022-06-18, godz. 09:55, Wiadomości z regionu "Premiery", "Debiuty" i recital Justyny Steczkowskiej w drugim dniu festiwalu. Agata Konarska: "Festiwal w Opolu i Telewizja Polska kreują wielkie gwiazdy" - W koncercie 'Premier' mamy 10 wykonawców, znanych już artystów polskiej sceny muzycznej. Nowością będzie sposób wyłaniania laureata tego koncertu - mówiła w 'Porannej Rozmowie Radia Opole' Agata Konarska, rzeczniczka festiwalu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »