Radio Opole » Festiwal opolski 2022 » Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiw…

Relacje z wydarzeń festiwalowych i okołofestiwalowych


2022-06-18, 09:55 Autor: Katarzyna Plewnia

"Premiery", "Debiuty" i recital Justyny Steczkowskiej w drugim dniu festiwalu. Agata Konarska: "Festiwal w Opolu i Telewizja Polska kreują wielkie gwiazdy"

Justyna Steczkowska, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Justyna Steczkowska, koncert "Od Opola do Opola", 59 KFPP w Opolu [fot. Kasia Nowak]
Agata Konarska [fot. Agnieszka Lubczańska]
Agata Konarska [fot. Agnieszka Lubczańska]
- W koncercie "Premier" mamy 10 wykonawców, znanych już artystów polskiej sceny muzycznej. Nowością będzie sposób wyłaniania laureata tego koncertu - mówiła w "Porannej Rozmowie Radia Opole" Agata Konarska, rzeczniczka festiwalu.
- Nowością będzie sposób wyłaniania laureata tego koncertu: będziemy mieć 16 ośrodków Telewizji Polskiej, w każdym regionalne jury i przedstawiciel tej komisji na antenie Programu 1 TVP będzie przekazywać wyniki - wyjaśniała Agata Konarska.

- Tu skojarzenie jest uprawnione, nie ma co od niego uciekać - jak w Eurowizji - kiedy widzimy zgromadzonych wszystkich artystów, przeżywamy razem z nimi tę radość po tym, jak kolejno poszczególni z nich otrzymują tę największą liczbę punktów i podobnie będzie tutaj, artyści będą zgromadzeni w green roomie, i będziemy patrzeć, jak wybucha radość w zespole jednego z tych, którzy otrzymują największą liczbę punktów. Te punkty będą sumowane i zobaczymy, kto zostanie laureatem lub laureatką tegorocznego konkursu "Premier".

W sobotni (18.06) wieczór zaplanowano także "Debiuty". - A debiutanci to chyba najbardziej zestresowani uczestnicy festiwalu - mówiła Agata Konarska.

- Rzeczywiście oni podkreślają, że dla nich sam fakt, że staną przed publicznością opolską, przed ogromną publicznością zgromadzoną przed telewizorami, będą mieli szansę zaprezentować siebie, swoją twórczość, swoje piosenki. To już jest ogromne wyróżnienie - dodała.

- Festiwal w Opolu i Telewizja Polska kreują wielkie gwiazdy - dodała rzeczniczka festiwalu na antenie Radia Opole, podkreślając zwłaszcza wyjątkową historię Justyny Steczkowskiej, która dziś wieczorem recitalem "Dziewczyna szamana" świętować będzie 50. urodziny.
Agata Konarska, cz. 1
Agata Konarska, cz. 2

Zobacz także

2022-06-18, godz. 18:45, Wiadomości z regionu Jego teksty zna cała Polska. Bogdan Olewicz odsłonił swoją gwiazdę na opolskim rynku [ZDJĘCIA] Autor najpopularniejszych piosenek polskich wykonawców Bogdan Olewicz, dołączył do posiadaczy gwiazdy w Opolskiej Alei Gwiazd. To autor m.in. takich hitów jak Autobiografia, Nie płacz Ewka, czy Idź Precz. Pisał teksty piosenek nie… » więcej 2022-06-18, godz. 17:35, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Ostatnie przygotowania przed Premierami. Karolinka już czeka na zwycięzcę [ZDJĘCIA, FILM] 10 piosenek konkursowych i dwa występy ekstra - tak przedstawia się plan wieczornego koncertu Premier 59. KFPP w Opolu. Przypomnijmy, że występujący walczą o nagrodę im. Karola Musioła. W amfiteatrze trwają ostatnie generalne prz… » więcej 2022-06-18, godz. 14:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: w opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA] W opolskim amfiteatrze ponownie rozbrzmiewa muzyka. Rozpoczął się drugi dzień prób generalnych do koncertu wieczornego „Debiuty”. Młodzi wykonawcy już w strojach i z pełną oprawą muzyczną sprawdzają się na deskach amfiteatru… » więcej 2022-06-18, godz. 10:30, Wiadomości z regionu 59. KFPP: Volt w pełnej gotowości. Dla tancerzy to trzydniowy maraton Podczas 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki oprócz znakomitych polskich artystów zobaczymy także tancerzy z grypy Volt. Grupa blisko 60 osób już od wtorku (14.06) trenuje na deskach opolskiego amfiteatru pod okiem Agustina Egurroli… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »