Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich…
2024-09-04, 10:54 Autor: Oleksandra Piasta

Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich jeńców w rosyjskiej niewoli

Hanna Bohachuk o warunkach przetrzymywania ukraińskich jeńców w rosyjskiej niewoli
Hanna od ponad dwóch lat czeka na uwolnienie swojego wujka z rosyjskiej niewoli. Z pierwszej ręki wie, jak Rosjanie traktują ukraińskich więźniów i w jakich warunkach są przetrzymywani.
«Często słyszymy od osób uwolnionych, że niemal wszędzie dochodzi do znęcania się i tortur. Są głodzeni na śmierć, a chłopcy wracają, tracąc 30–50 kilogramów. Tracą na wadze z powodu ciągłego niedożywienia, nie mogą też spać. Nawet jeśli dostają jedzenie, to specjalnie jest ono podawane bardzo gorące i muszą zjeść w bardzo krótkim czasie – człowiek musi wybierać między poparzeniem krtani a głodem. Tortury, głód, zmuszanie do śpiewania hymnu terrorystycznego kraju - to tylko niewielka lista tego, co Rosjanie robią Ukraińcom w swoich więzieniach» - mówi Hanna.
Dziewczyna stale uczestniczy w akcjach wspierających jeńców wojennych i zachęca innych do przyłączenia się do tej działalności.

Ганна понад два роки чекає з російського полону свого дядька. Дівчина не з чуток знає, як поводяться росіяни з українськими полоненими і в яких умовах їх утримують.
"Катують, морять голодом, змушують співати гімн країни-терористки, - це лише невеликий перелік того, що роблять росіяни з українцями, у своїх в'язницях" - розповідає Ганна.
Дівчина постійно бере участь в акціях на підтримку військовополонених і закликає інших долучатися до цієї діяльності.

Zobacz także

2024-11-21, godz. 11:37 «W nasz dom uderzyła rakieta. Moi sąsiedzi zginęli, a my wyszliśmy z domu pięć minut wcześniej» Illona przeprowadziła się do Polski z terenów okupowanych przez Rosję po tym, jak jej dom został trafiony pociskiem wroga. Mimo stresu i trudnej adaptacji… » więcej 2024-11-18, godz. 12:41 Podczas występu zespół Prime Orchestra podziękował Polakom za pomoc Ukraińcom w czasie wojny W Opolu odbył się koncert ukraińskiej Prime Orchestra. Zespół zaprezentował rockowy program złożony ze znanych światowych przebojów w oryginalnych aranżacjach… » więcej 2024-11-13, godz. 14:30 «Jesteśmy bardzo wdzięczni ZHP za pomoc dzieciom z Ukrainy», - Olena Sakharova Gościem Ukraińskiego Akcentu była Olena Sakharova, Skaut liderka Skautowej Drużyny «Totem». Ruch skautowy jednoczy dzieci i młodzież z całego świata… » więcej 2024-10-23, godz. 09:30 «W Polsce czuję się chroniona», - historia Oleny Kudrash Kiedy na Ukrainie wybuchła wojna, Olena wraz z dwiema córkami przyjechała z Winnicy do Opola. Dobrze pamięta pierwsze wybuchy, które wysadziły okna w jej… » więcej 2024-10-17, godz. 15:59 Dr Łukasz Denys o szkolnictwie zawodowym w Opolu Gościem „Ukraińskiego Akcentu” i rozmówcą dziennikarki Swietlany Mech jest dyrektor Akademii Rzemiosła i Przedsiębiorczości Politechniki Opolskiej dr… » więcej 2024-10-16, godz. 14:48 „Kombajny koszą słoneczniki, a nad głowami latają wojskowe helikoptery”,– Andrzej Latussek o wojnie na Ukrai… Od wielu lat pan Andrzej pomaga w tworzeniu jednostek ochotniczej straży pożarnej na Ukrainie, a ostatnio z jego udziałem otwarto kolejną z nich w obwodzie… » więcej 2024-10-11, godz. 10:14 «Podczas ataku zginęło wiele osób, wiele z nich znałam osobiście», - Historia Ani Khandurinej Ania i jej dwie córki przyjechały do Polski po wybuchu wojny na pełną skalę w Ukrainie. Musiała porzucić obiecującą pracę w Krzemieńczuku i zacząć… » więcej 2024-10-03, godz. 10:36 Wicewojewoda opolski o działalności Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Gościem Ukraińskiego Akcentu Radia Opole był wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech. Wicewojewoda odpowiadał na pytania związane z legalizacją pobytu cudzoziemców… » więcej 2024-09-30, godz. 12:28 „W Polsce zaczęłam wszystko od zera”, – historia Lidii Vlasovej Lida, wraz z córką Oleną, przyjechała do Polski w kwietniu 2022 r., kiedy stało się jasne, że wojna na Ukrainie nie zakończy się szybko, a pobyt tam… » więcej 2024-09-19, godz. 11:22 Larysa Kovalenko: W Kijowie zrobiło się niebezpiecznie, gdy Rosja rozpoczęła masowe ataki dronami Pani Larysa ma 73 lata i jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Kijowie. Wojna zastała ją w Kijowie. Pozostała w Ukrainie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »