Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » „Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy' -…
2023-01-28, 10:45 Autor: Oleksandra Popenko

„Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy" - Ukrainka opowiedziała o tym, w jakich warunkach leczone są dzieci w czasie wojny.

„Nawet dziewięć godzin siedzimy w piwnicy" - Ukrainka opowiedziała o tym, w jakich warunkach leczone są dzieci w czasie wojny
Młoda matka Olena wraz z pięcioletnią córką przebywa w jednym ze szpitali dziecięcych w centralnej części Ukrainy. Do linii frontu jest stamtąd jakieś 300-400 kilometrów. Z powodu ciągłego zagrożenia ostrzałem rakietowym, mali pacjenci zmuszeni są chować się w piwnicy placówki. Tam otrzymują pomoc medyczną, śpią i spożywają posiłki. Zarówno w dzień, jak i w nocy ukraińskie dzieci cierpią przez rosyjskiego okupanta.

Молода мама Олена разом з п'ятирічною донькою перебуває на лікуванні в одному з дитячих шпиталів центральної України. Звідти до лінії фронту якісь 300-400 кілометрів. Через постійні загрози ракетних обстрілів, маленькі пацієнти змушені ховатися у підвалі закладу. Там вони отримують медичну допомогу, сплять, граютьcя. І вдень, і вночі українські діти потерпають від російських окупантів.

Zobacz także

2023-05-29, godz. 13:53 Poszukuje siebie i stara spełniać się w ulubionych sferach - historia Oleny Okolot / Шукає себе і намагається… Olena Okołot przyjechała do Polski z Krzywego Rogu. Kiedy jej rodzinne miasto zaczęto bombardować, kobieta wzięła ze sobą plecak z rzeczami i kotkę, i… » więcej 2023-05-24, godz. 14:00 Oleksandra Altufieva i Piotr Malinowski o legalizacje pobytu w Polsce dla obywateli Ukrainy Карти побиту для біженців з України. Хто може оформити карту побиту і за яких умов? Як довго… » więcej 2023-05-22, godz. 10:40 "Ma 12 lat i pomaga armii ukraińskiej" - historia Sofijki / Софійці усього 12 років, але вона… Sofijka ma 12 lat, dziewczyna wierzy, że zwycięstwo Ukrainy jest wspólną sprawą każdego Ukraińca. Z koralików robi różne bransoletki, naszyjniki i breloczki… » więcej 2023-05-17, godz. 13:47 "Udałо się jej zrealizować w rękodziele" - Historia Wiktorii Sorokinej / "Реалізувала себе в творчості"… Wiktoria przyjechała spod Mikołajowa. Porzuciła ojczyznę dla bezpieczeństwa i spokoju dzieci. Razem z córkami Wiktoria już od ponad roku mieszka przy kościele… » więcej 2023-05-15, godz. 14:13 "Rozwija w Polsce talenty swoich dzieci i pomaga ukraińskim żołnierzom" - historia Iryny Kurtyak / "Розвиває… Iryna musiała porzucić we Lwowie swój dom i pracę. Decyzja o wyjeździe do bezpiecznej Polski zapadła w rodzinie po tym, jak trójka jej dzieci stała się… » więcej 2023-05-12, godz. 12:25 Noc muzeów w Kluczborku / Ніч музеїв в Ключборку Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku zaprasza już w najbliższą sobotę na szaleństwo Nocy muzeów. W tegorocznej edycji większość wydarzeń związanych… » więcej 2023-05-08, godz. 14:59 "Sprzedajemy piękności za donaty" - historia Svitlany i Tatiany / "Продаємо гарні речі за донати"… Wolontariuszki Svitlana i Tatiana robią na drutach ciepłe skarpetki dla ukraińskich żołnierzy. Zimą przekazują na front 'ciepłe' paczki ze skarpetkami… » więcej 2023-04-28, godz. 13:01 Historia Nadii Nazarian / Історія Надії Назаріан Nadia przyjechała do Polski do pracy 4 lata temu. W tamtym czasie nie miała możliwości godnie zarabiać na Ukrainie. W Polsce Nadia zrozumiała, że chce tu… » więcej 2023-04-19, godz. 16:00 Nieustannie pomaga Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną - historia Viktorii Feshchuk-Bieniewskiej/ Постійно… Viktoria Feshchuk-Bieniewska przyjechała do Polski jeszcze przed wojną na Ukrainie, w wieku 16 lat. Tutaj uczyła się i pracowała a z początkiem wojny zaczęła… » więcej 2023-04-14, godz. 12:14 "Kocham Ukrainę i wracam do domu" - historia Sabiny Pushkarevej / "Люблю Україну і повертаюся до… Sabina Pushkarova przyjechała do Polski wraz z synem na początku wojny na Ukrainie. Tutaj przeżyli ponad rok. Sabina pracowała w różnych miejscach, zajmowała… » więcej
1234
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »