Radio Opole » Specjalne serwisy Radia Opole » Інтерв'ю - wywiady » Nowe życie w Polsce - historia Wiktorii Prysady
2022-11-28, 10:05 Autor: Oleksandra Popenko

Nowe życie w Polsce - historia Wiktorii Prysady

Nowe życie w Polsce - historia Wiktorii Prysady
Odnalazła siebie i inspiruje innych. Wiktoria jest samotną matką z Charkowa. Z początkiem wojny wraz z najmłodszą córką wyjechała do Polski. Rodzina spotkała wielu życzliwych i otwartych ludzi, którzy pomogli im zorganizować życie w nowym miejscu. Teraz Victoria robi to, co kocha, tworząc kompozycje kwiatowe. A także pomaga innym uchodźcom, z pomocą kreatywności, odnaleźć się w nowym miejscu.
Знайшла себе і надихає інших. Вікторія - одинока мама із Харкова. З початком війни, разом з молодшою донькою вона виїхала до Польщі. На своєму шляху родина зустріла багато добрих і щирих людей, які допомогли організувати життя на новому місті. Зараз Вікторія займається улюбленою справою, створює квіткові композиції. А ще, через творчість допомагає іншим біженцям знайти себе і почуватися комфортно на новому місці.

Zobacz także

2023-01-27, godz. 08:48 Może kontynuować swoją pracę naukową - historia Nadii Kowalskiej Nadia Kowalska pracowała jako naukowiec w Kijowie, gdzie prowadziła eksperymenty z roślinami. Wraz z początkiem wojny koledzy z Opola zaprosili Nadię do Polski… » więcej 2023-01-24, godz. 09:39 Pomaga rodakom w nauce języka polskiego i tworzy zmysłowe obrazy - historia Julii Datchenko Julia Datchenko, matka czwórki dzieci, naukowiec, mistrz sztuki ludowej, przyjechała do Polski wraz z początkiem wojny na Ukrainie. Pomaga rodakom w nauce języka… » więcej 2023-01-23, godz. 10:18 Uciekła z okupowanego Gostomelu, a potem wróciła, by ratować innych Kiedy zaczęła się wojna, Larisa Drozdova była w miejscu pracy. Zatrudniona jest przy produkcji samolotów Antonow. Rosjanie ostrzelali lotnisko, na którym… » więcej 2023-01-03, godz. 14:50 Witalij Małeckij burmistrz Krzemieńczuka o życiu miasta w cieniu wojny Krzemieńczuk to duże miasto przemysłowe w centralnej części Ukrainy znajdujące się obecnie ok. 200 km od linii frontu. Od początku wojny w mieście znalazły… » więcej 2022-12-22, godz. 13:08 Ukraiński żołnierz pokazał, co dzieje się na froncie Ukrainiec Serhiy kilka lat pracował w Polsce. Jednak gdy Rosja napadła na Ukrainę, porzucił pracę w Europie i wrócił do domu. Od początku wojny Serhiy… » więcej 2022-12-21, godz. 12:45 Znak przyjaźni ukraińsko-polskiej - historia Wasyla Dżochy Ukraińcy postawili w Opolu pamiątkowy znak przyjaźni ukraińsko-polskiej. Autorem projektu jest 65-letni winnicki trener boksu Wasyl Dżoga. Przyjechał on… » więcej 2022-12-08, godz. 16:24 „Uczę uchodźców, aby mieli możliwość realizacji się w nowym kraju” – historia Yulii Kotyk Yulia Kotyk przeniosła się do Polski na krótko przed rozpoczęciem wojny. W Opolu zdobyła wykształcenie biznesowe i otworzyła własny biznes - salon kosmetyczny… » więcej 2022-11-28, godz. 10:05 Nowe życie w Polsce - historia Wiktorii Prysady Odnalazła siebie i inspiruje innych. Wiktoria jest samotną matką z Charkowa. Z początkiem wojny wraz z najmłodszą córką wyjechała do Polski. Rodzina spotkała… » więcej 2022-11-07, godz. 10:46 Skarpetki dla ukraińskich żołnierzy Dziergają skarpetki dla dziewczyn służących w ukraińskiej armii. W taki sposób obrończynie swojego kraju chciała wesprzeć młoda mama - Olga Nechyporuk… » więcej 2022-11-02, godz. 15:21 „Polska stała się dla mnie drugim domem” – historia Olgi Nechyporuk Kiedy rosyjskie rakiety spadły na Żytomierz, Olga Nechyporuk zabrała do Polski dwójkę małych dzieci i matkę. Młoda mama mieszka teraz na Opolszczyźnie… » więcej
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »