Radio Opole » Loża Ekspertów » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-06-12, 10:55

Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie

Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Artur Dubiel, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, z którym rozmawialiśmy o roli służb specjalnych we współczesnym świecie. Próbowaliśmy opisać główne zadania, jakie wykonują służby specjalne i jakie posiadają obowiązki. Gość odpowiedział na pytanie, jak zmieniło się również postrzeganie instytucji, które odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe. Zastanowiliśmy się wspólnie, czy uzasadnionym jest porównywanie służb z innych państw, oraz które z organizacji tego typu, są uważane za wzorcowe.
2021-06-05, 10:35

Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie?

Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie?
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Dorota Steliga, ekspert wystąpień publicznych i kreatorka marki osobistej, z którą rozmawialiśmy o tym, dlaczego większość Polaków boi się występować publicznie. Staraliśmy się zweryfikować tezę o braku wiedzy nt. najważniejszych elementów, którymi charakteryzuje się profesjonalne wystąpienie publiczne. Gość odpowiedział na pytanie, jakie czynniki wpływają na to, że autoprezentacja i wystąpienie przed większą liczbą odbiorców, jest prawidłowe. Zastanowiliśmy się nad tym, jak pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi. Gość audycji opowiedział również o kilku projektach, które mają na celu nauczyć i zachęcić osoby do trenowania swoich umiejętności formułowania przekazu.
2021-05-29, 10:35

Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu

Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dzisiaj Kamil Kozieł, ekspert od tworzenia narracji, z którym rozmawialiśmy o roli prawidłowo stworzonego komunikatu w naszym życiu. Gość odpowiedział na pytanie, jak powinna wyglądać dobrze przygotowany komunikat i udowodnił, że narracja nie jest potrzebna wyłącznie do przygotowania wystąpienia publicznego. Zastanowiliśmy się również nad tym, czy narracja jest domeną wyłącznie polityków. Gość audycji opowiedział również o tym, jak powinna wyglądać profesjonalnie stworzona prezentacja multimedialna, która zainteresuje odbiorców podczas wystąpienia.
2021-05-22, 10:47

Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu

Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Jakub Kocjan, przedsiębiorca z branży HR, przedstawiciel branży caravaningowej, z którym rozmawialiśmy o tym, czym jest dokładnie caravaning oraz na jakim obecnie poziomie popularności znajduje się usługa wypożyczania kamperów. Gość opowiedział o specyfice branży i najważniejszych aspektach związanych z podróżowaniem w samochodzie. Zastanawialiśmy się również, czy caravaning jest odpowiedzią na trend pracy zdalnej, która umożliwia wykonywanie swoich obowiązków oraz podróżowaniem w określone miejsce. Próbowaliśmy obalić również mit, że wypożyczanie kamperów to zajęcie dla ludzi na emeryturze. Ponadto rozmawialiśmy o tym, jak praca zdalna i home office wpłynęła na pracowników i jakie nowe trendy wykształciły się w okresie pandemicznym.
2021-05-15, 10:50

Dr Maciej Kawecki o poziomie cyfryzacji polskiego społeczeństwa i gospodarki

Dr Maciej Kawecki o poziomie cyfryzacji polskiego społeczeństwa i gospodarki
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Dr Maciej Kawecki, z którym rozmawialiśmy o tym, na jakim poziomie ucyfrowienia znajdują się obecnie Polacy oraz jakie obszary gospodarki znajdują się na największym poziomie wykorzystania nowych technologii. Gość odpowiedział na pytanie, czy pandemia spowodowała zwiększenie poziomu wykorzystywania urządzeń cyfrowych w codziennym życiu. Zastanowiliśmy się również nad tym, czy poziom cyfryzacji społeczeństwa, nie wpłynął jednocześnie na relacje społeczne. Gość audycji opowiedział również o zachodzącej rewolucji w obszarze medycyny i kierunkach oraz trendach, które na przestrzeni lat spowodują, że będziemy mieli do czynienia np. ze “zdalnymi operacjami”. Będzie to rewolucja na skalę światową.

Audycji można słuchać w każdą sobotę o godz. 10:35 na antenę Radia Opole. Program prowadzi dr Bartłomiej Machnik.
2021-05-08, 10:35

Marek Wikiera o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich przedsiębiorców

Marek Wikiera o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich przedsiębiorców
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marek Wikiera, z którym rozmawialiśmy o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich przedsiębiorców. Gość opowiedział czym jest współcześnie mentoring i jakie ma oddziaływanie na codzienne podejmowanie decyzji biznesowych. Zastanowiliśmy się również, kiedy jest właściwy moment na skorzystanie z mentora, który ma za zadanie wskazać przedsiębiorcy sposoby rozwiązania problemu. Spróbowaliśmy obalić również mit, że mentoring i coaching to wynik błędnie podejmowanych decyzji i akt desperacji. Rozmowę prowadził dr Bartłomiej Machnik.
2021-04-24, 11:05

Dr Bartosz Rydlinski o edukacji zdalnej i jej wpływie na relacje społeczne w dalszej perspektywie czasowej

Dr Bartosz Rydlinski o edukacji zdalnej i jej wpływie na relacje społeczne w dalszej perspektywie czasowej
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dr Bartosz Rydlinski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszynskiego w Warszawie, z którym rozmawialiśmy o tym, jak pandemia i związane z nią nauczanie zdalne, wpłynęło i wpłynie na relacje społeczne w dalszej perspektywie. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jakie obszary relacji międzyludzkich najmocniej ucierpiały i jak obecni studenci radzą sobie z nauczaniem zdalnym. Zastanowiliśmy się również nad tym, jakie kroki należy podjąć, aby w efektywny sposób wykorzystać kontakty międzyludzkie, za pośrednictwem sieci.

Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10:35 na antenę Radia Opole. Audycję prowadzi dr Bartłomiej Machnik.
2021-04-17, 10:35

Barbara Lech o prokrastynacji i zarządzaniu sobą w czasie

Barbara Lech o prokrastynacji i zarządzaniu sobą w czasie
Barbara Lech, couch, mentor, twórczyni projektu Heksagon Edu

Gościem audycji „Loża ekspertów” była Barbara Lech, couch, mentorka oraz „matka” marki Heksagon Edu, z którą rozmawialiśmy o prokrastynacji, czyli procesie, którego nazwę zna niewielu, natomiast dotyczy nas wszystkich. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jak definiować prokrastynacje oraz na co należy zwrócić uwagę podczas planowania swojego dnia. Zastanowiliśmy się również nad tym, jak radzić sobie z procesem odkładania działań „na później”, w jakim stopniu nieprawidłowe zarządzania własnym czasiem wpływa na samopoczucie. Gość audycji opowiedział również, jak Polacy radzą sobie z zarządzaniem własnym czasem.

Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 10:35 na antenę Radia Opole. Audycję prowadzi dr Bartłomiej Machnik.
2021-04-10, 10:35

Sebastian Margalski o specyfice działalności Głównego Urzędu Miar

Sebastian Margalski o specyfice działalności Głównego Urzędu Miar
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Sebastian Margalski, naczelnik wydziału promocji w Głównym Urzędzie Miar, z którym porozmawialiśmy o specyfice działalności Głównego Urzędu Miar, jednej z najstarszych instytucji w niepodległej Polsce. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywają pomiary. Zastanowiliśmy się również nad tym, w jakim stopniu system pomiarowy jest obecny w naszym życiu oraz jak jesteśmy (nieświadomie) od niego uzależnieni. Gość audycji opowiedział również, czy prawdziwym jest teza, że Główny Urząd Miar jest „właścicielem” czasu. Audycję prowadził dr Bartłomiej Machnik.

2021-04-03, 10:35

Ela Lepianka o biznesowym savoir vivre w sieci, czyli o tym, jak wyglądamy podczas wideokonferencji

Ela Lepianka o biznesowym savoir vivre w sieci, czyli o tym, jak wyglądamy podczas wideokonferencji
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Elżbieta Lepianka, kreatorka wizerunku, stylistka z którą rozmawialiśmy o tym, jak wideokonferencje za pośrednictwem platform komunikacyjnych zmieniły nasze podejście do wizerunku zewnętrznego. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czy w dobie komunikacji za pośrednictwem sieci, zwracamy uwagę na wygląd i na to, czy jest on jednym ze niezbędnych elementów w komunikacji?
12

Zobacz także

2021-06-12, godz. 10:55 Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie Gościem audycji „Loża ekspertów” był Artur Dubiel, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, z którym rozmawialiśmy o roli… » więcej 2021-06-05, godz. 10:35 Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie? Gościem audycji „Loża ekspertów” była Dorota Steliga, ekspert wystąpień publicznych i kreatorka marki osobistej, z którą rozmawialiśmy o tym, dlaczego… » więcej 2021-05-29, godz. 10:35 Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu Gościem audycji „Loża ekspertów” był dzisiaj Kamil Kozieł, ekspert od tworzenia narracji, z którym rozmawialiśmy o roli prawidłowo stworzonego komunikatu… » więcej 2021-05-22, godz. 10:47 Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu Gościem audycji „Loża ekspertów” był Jakub Kocjan, przedsiębiorca z branży HR, przedstawiciel branży caravaningowej, z którym rozmawialiśmy o tym… » więcej 2021-05-15, godz. 10:50 Dr Maciej Kawecki o poziomie cyfryzacji polskiego społeczeństwa i gospodarki Gościem audycji „Loża ekspertów” był Dr Maciej Kawecki, z którym rozmawialiśmy o tym, na jakim poziomie ucyfrowienia znajdują się obecnie Polacy oraz… » więcej 2021-05-08, godz. 10:35 Marek Wikiera o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich przedsiębiorców Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marek Wikiera, z którym rozmawialiśmy o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich… » więcej 2021-04-24, godz. 11:05 Dr Bartosz Rydlinski o edukacji zdalnej i jej wpływie na relacje społeczne w dalszej perspektywie czasowej Gościem audycji „Loża ekspertów” był dr Bartosz Rydlinski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszynskiego w Warszawie, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2021-04-17, godz. 10:35 Barbara Lech o prokrastynacji i zarządzaniu sobą w czasie Barbara Lech, couch, mentor, twórczyni projektu Heksagon Edu Gościem audycji „Loża ekspertów” była Barbara Lech, couch, mentorka oraz „matka” marki… » więcej 2021-04-10, godz. 10:35 Sebastian Margalski o specyfice działalności Głównego Urzędu Miar Gościem audycji „Loża ekspertów” był Sebastian Margalski, naczelnik wydziału promocji w Głównym Urzędzie Miar, z którym porozmawialiśmy o specyfice… » więcej 2021-04-03, godz. 10:35 Ela Lepianka o biznesowym savoir vivre w sieci, czyli o tym, jak wyglądamy podczas wideokonferencji Gościem audycji „Loża ekspertów” była Elżbieta Lepianka, kreatorka wizerunku, stylistka z którą rozmawialiśmy o tym, jak wideokonferencje za pośrednictwem… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »