Radio Opole » Loża Ekspertów » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2021-12-11, 10:55

Agnieszka Nadstawna o arteterapii jako sposobie rozwoju osobistego

Agnieszka Nadstawna o arteterapii jako sposobie rozwoju osobistego
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Agnieszka Nadstawna, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką odgrywa arteterapia w rozwoju osobistym. Gość audycji opowiedział szerzej o tym, czym jest i skąd wywodzi się arteterapia. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, co powoduje, że coraz większa liczba osób decyduje się na warsztaty "z pędzlem w dłoni", które rozwijają nasze wnętrze i otwierają nowe możliwości. Gość opowiedział również o przeżyciach oraz efektach, na które wskazują uczestnicy szkole i warsztatów arteterapeutycznych. Audycję prowadził dr Bartłomiej Machnik.
2021-12-04, 10:55

Michał Pycio o headhuntingu i jego roli we współczesnym procesie rekrutacji

Michał Pycio o headhuntingu i jego roli we współczesnym procesie rekrutacji
Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Pycio, specjalista z zakresu headhuntingu z firmy Motiva HR, z którym rozmawialiśmy o tym, czym jest headhunting oraz czym różni się od procesu rekrutacji. Gość audycji opowiedział szerzej o najistotniejszych różnicach, które występują w procesie rekrutacji i headhuntingu. Przeanalizowaliśmy również rolę, jaką pełnią dziś pogłębione badania osobowości kandydatów do pracy na poszczególne stanowiska. W drugiej części rozmowy gość opowiedział o nastawieniu i preferencjach młodego pokolenia, w kontekście form pracy oraz nakreśliliśmy potencjalną przyszłość pracy zdalnej.
2021-11-27, 11:02

Magda Ferretti o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej

Magda Ferretti o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Magda Ferretti, psycholog organizacji, z którą rozmawialiśmy o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej.
2021-11-20, 12:00

Michał Sosna o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu

Michał Sosna o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Michał Sosna, z którym rozmawialiśmy o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu, jako metody reklamowania produktu lub usługi. Gość audycji opowiadał szerzej o najważniejszych etapach, związanych z rozwojem marketingu. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, jak firmy, działające w sektorze MŚP zwracają uwagę na działania marketingowe i jakie popełniają najczęściej błędy. W drugiej części rozmowy Gość opowiadał o projekcie “Efektywnymarketing.tv”, który ma na celu opisywać działania marketingowe przez pryzmat skuteczności, a nie widowiskowości.
2021-11-13, 11:15

Paweł Rak o freelancingu jako sposobie na aktywność zawodową.

Paweł Rak o freelancing jako sposobie na aktywność zawodową
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Paweł Rak, z którym rozmawialiśmy o popularności freelancingu, jako alternatywy do tradycyjnego zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Gość audycji opowiadał o zaletach freelancingu i popularności tego sposobu działalności zawodowej. Staraliśmy się wymienić najważniejsze aspekty, które pozwolą zrozumieć sposób funkcjonowania freelancingu. W drugiej części rozmowy Gość opowiadał o platformie “Odfreelancera.pl” - jej celu oraz najważniejszych aspektach, związanych z jej funkcjonowaniem
2021-11-06, 11:01

Marcin Pieczora o rozwoju i znaczeniu fotowoltaiki, w kontekście ochrony środowiska

Marcin Pieczora [fot. archiwum prywatne]
Marcin Pieczora [fot. archiwum prywatne]
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Pieczora (prezes Sunday Polska), z którym rozmawialiśmy o fotowoltaice i roli, jaką współcześnie pełni. Gość audycji opowiedział na początku, jak na przestrzeni lat zmieniła się fotowoltaika i jaką przeszła ewolucję. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaki jest obecnie stan fotowoltaiki i jaki jest jej wkład w ochronę środowiska. Zastanowiliśmy się również, w jakim kierunku będzie rozwijać się fotowoltaika i czy występują przeszkody, które mogą spowolnić jej rozwój.
2021-10-30, 11:01

Andrzej Misiak o mediacjach i ich roli w rozwiązywaniu sporów

Andrzej Misiak o mediacjach i ich roli w rozwiązywaniu sporów
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Andrzej Misiak, z którym porozmawiamy o roli, jaką w polskim porządku prawnym odgrywają mediacje. Gość audycji opowiedział szerzej o aktualnej pozycji mediacji oraz najważniejszych aspektach, które wiążą się z tym sposobem rozwiązywania sporów. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, w jaki sposób mediacje mogą wpływać na usprawnienie działania polskich sądów. W drugiej części rozmowy Gość udowodnił, że próba rozwiązania sporu, przed rozpoczęciem rozpraw sądowych, może przynieść korzyści dla wszystkich stron.
2021-10-23, 11:31

Roman Młodkowski o tym jak zmienił się biznes w trakcie pandemii koronawirusa

Roman Młodkowski o tym jak zmienił się biznes w trakcie pandemii koronawirusa
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Roman Młodkowski, z którym rozmawialiśmy o tym, jakie zmiany zaszły na przestrzeni ostatniego czasu w polskiej i światowej gospodarce. Gość audycji opowiadał szerzej o branżach, które najbardziej straciły i zyskały finansowo na pandemii. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, czy kryzys z ostatnich prawie 2 lat stał się katalizatorem szerszych zmian w działaniu i postrzeganiu biznesu. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, czy wskutek następujących zmian, możemy mówić również o skoku technologicznym w biznesie. W drugiej części rozmowy Gość przeanalizował obecną sytuację gospodarczą na świecie, w kontekście zmieniającego się świata i jego zapotrzebowaniu.
2021-10-16, 12:05

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego

Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Modrzewska, z którą rozmawialiśmy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji opowiedział szerzej o tym, jakie elementy składają się na rozumienie coachingu i jak one wpływają na rozwój osoby uczestniczącej w procesie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie dlaczego wokół coachingu pojawiło się dużo nieścisłości i nieprawdziwych informacji oraz jak to wpłynęło na jego kondycję. W drugiej części rozmowy Gość opowiedział, jak wygląda profesjonalny proces coachingowy i jakie daje efekty.
2021-10-09, 10:55

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników

Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników
Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Wawiórko, z którym rozmawialiśmy o tym, czy roboty będą w stanie zastąpić pracowników na podstawie rynku RPA. Gość audycji opowiadał szerzej, jak kształtuje się obecnie rynek RPA w Polsce i na świecie. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie, jak robot może pomóc nam w codziennej pracy biurowej oraz, kiedy podjąć decyzję o zastosowaniu robotyzacji i automatyzacji procesów w firmie.
12345

Zobacz także

2021-12-11, godz. 10:55 Agnieszka Nadstawna o arteterapii jako sposobie rozwoju osobistego Gościem audycji „Loża ekspertów” był Agnieszka Nadstawna, z którą rozmawialiśmy o roli, jaką odgrywa arteterapia w rozwoju osobistym. Gość audycji… » więcej 2021-12-04, godz. 10:55 Michał Pycio o headhuntingu i jego roli we współczesnym procesie rekrutacji Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Pycio, specjalista z zakresu headhuntingu z firmy Motiva HR, z którym rozmawialiśmy o tym, czym jest headhunting… » więcej 2021-11-27, godz. 11:02 Magda Ferretti o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej… Gościem audycji „Loża ekspertów” była Magda Ferretti, psycholog organizacji, z którą rozmawialiśmy o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich… » więcej 2021-11-20, godz. 12:00 Michał Sosna o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu Gościem audycji „Loża ekspertów” był Michał Sosna, z którym rozmawialiśmy o tym, jak na przestrzeni lat zmieniło się postrzeganie marketingu, jako… » więcej 2021-11-13, godz. 11:15 Paweł Rak o freelancingu jako sposobie na aktywność zawodową. Gościem audycji „Loża ekspertów” był Paweł Rak, z którym rozmawialiśmy o popularności freelancingu, jako alternatywy do tradycyjnego zatrudnienia w… » więcej 2021-11-06, godz. 11:01 Marcin Pieczora o rozwoju i znaczeniu fotowoltaiki, w kontekście ochrony środowiska Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Pieczora (prezes Sunday Polska), z którym rozmawialiśmy o fotowoltaice i roli, jaką współcześnie pełni… » więcej 2021-10-30, godz. 11:01 Andrzej Misiak o mediacjach i ich roli w rozwiązywaniu sporów Gościem audycji „Loża ekspertów” był Andrzej Misiak, z którym porozmawiamy o roli, jaką w polskim porządku prawnym odgrywają mediacje. Gość audycji… » więcej 2021-10-23, godz. 11:31 Roman Młodkowski o tym jak zmienił się biznes w trakcie pandemii koronawirusa Gościem audycji „Loża ekspertów” był Roman Młodkowski, z którym rozmawialiśmy o tym, jakie zmiany zaszły na przestrzeni ostatniego czasu w polskiej… » więcej 2021-10-16, godz. 12:05 Anna Modrzewska o mitach i faktach związanych z procesem rozwoju wewnętrznego Gościem audycji „Loża ekspertów” była Anna Modrzewska, z którą rozmawialiśmy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji… » więcej 2021-10-09, godz. 10:55 Michał Wawiórko o robotyzacji procesów oraz jej wpływie na pracowników Gościem audycji „Loża Ekspertów” był Michał Wawiórko, z którym rozmawialiśmy o tym, czy roboty będą w stanie zastąpić pracowników na podstawie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »