Radio Opole » Loża Ekspertów

Posłuchaj audycji

2021-07-31, 11:30

Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat

Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat
Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Wojciech Kurzyk, wykładowca akademicki i mentor, z którym porozmawiamy o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat. Na początku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego lubimy wykorzystywać angielskie zapożyczenia i używać ich w naszej codziennej komunikacji. Gość audycji przeanalizuje również, czy poziom wykorzystywania języka polskiego ma coś wspólnego z globalizacją. W drugiej części porozmawiamy o tym, czy Polacy lubią się rozwijać osobiście i zawodowo i jak postrzegaja pracę nad własnymi umiejętnościami. Na koniec Gość poradzi, jak powinniśmy dobierać elementy, które powinniśmy rozwinąć i na co zwracać uwagę przy wyborze źródeł umożliwiających rozwój.
2021-07-24, 10:35

Beata Ignasiak- Projektowanie wnętrz z myślą o przyszłości

Beata Ignasiak- Projektowanie wnętrz z myślą o przyszłości
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Ignasiak, wykładowca akademicki i projektantka wnętrz, z którą porozmawialiśmy o roli, jaką pełni właściwe zaprojektowanie naszych domów, w kontekście wejścia w proces starzenia się. Gość audycji udowodnił, że starość jest naturalnym procesem, do którego trzeba się przygotować. Odpowiedzieliśmy na pytanie, jak powinny zostać zaadaptowane pomieszczenia i na jakie szczegóły zwracać uwagę. Gość audycji opowiedział również, jakie błędy najczęściej popełniają osoby, kiedy dokonują remontu. W drugiej części porozmawialiśmy o tym, dlaczego boimy się mówić o starości i w jakim stopniu wpływa to na samopoczucie. Na koniec Gość opowiedział, jakie trendy architektoniczne panują obecnie w Polsce i jaki styl projektowania wnętrz jest najbardziej preferowany przez Polaków.
2021-07-17, 10:35

Marcin Andrzejewski o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji

Marcin Andrzejewski o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Andrzejewski, Biznesmen, filantrop, założyciel Certyfikacji Krajowej, z którym rozmawialiśmy o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czy otrzymywanie statuetek i dyplomów wpływa na wizerunek i postrzeganie firmy w środowisku. Gość audycji opowiedział o praktyce i doświadczeniach ze współpracy z firmami, które zostały nagrodzone oraz zwrócił uwagę na aspekty, które wpływają na to, jaka firma może ubiegać się o wyróżnienia. W drugiej części porozmawialiśmy o networkingu i jego roli we współczesnej komunikacji marketingowej i biznesowej. Gość wymienił elementy networkingu, które wpływają na ostateczny sukces w relacjach biznesowych. Audycję prowadził dr Bartłomiej Machnik.
2021-07-03, 10:55

Dr Drozdowski o roli funduszy InValue Multi Asset we współczesnym procesie inwestowania

Dr Adam Drozdowski o roli funduszy InValue Multi Asset we współczesnym procesie inwestowania
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dr Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset, z którym rozmawialiśmy o funduszach InValue, jako jednymi ze sposobów inwestowania oszczędności. Staraliśmy się wyjaśnić, jak prezentuje się rynek inwestycyjny i jakie daje obecnie możliwości pomnażania środków pieniężnych. Gość odpowiedział na pytanie, w jaki sposób zainwestować na rynkach zagranicznych i jaka grupa najczęściej wykorzystuje tę formę inwestowania. W drugiej części rozmawialiśmy również o rynkach światowych oraz ich kondycji w czasie pandemii koronawirusa
2021-06-26, 10:50

Młode pokolenie, a biznes – sposoby na odniesienie sukcesu. Rozmowa z Piotrem Kruszyńskim

Piotr Kruszyński
Piotr Kruszyński
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Kruszyński, COO Gepetto, z którym rozmawialiśmy o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa ścieżka rozwoju młodego pokolenia, w kontekście wchodzenia w świat biznesu. Odpowiedzieliśmy na pytanie, czy praca w dużych korporacjach międzynarodowych sprzyja zyskaniu doświadczenia, które później może zaprocentować. Gość audycji opowiedział o swojej ścieżce kariery, która doprowadziła go do miana jednego z najmłodszych prezesów w Polsce. W drugiej części gość opowiedział o nowatorskim podejściu do komunikacji w zespole i wytłumaczył czym dla niego jest mentoring odwrócony i jak go wprowadził do firmy, którą zarządzał.
2021-06-19, 10:55

Weronika Wierszyłowska o tym, kim jest doula i jaka jest jej rola w okresie porodowym i poporodowym

Weronika Wierszyłowska o tym, kim jest doula i jaka jest jej rola w okresie porodowym i poporodowym
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Weronika Wierszyłowska, doula, z którą rozmawialiśmy o tym, czym zajmuje się doula. Staraliśmy się też opisać szerzej historię i rolę, jaką odgrywa doula. Wyjaśniliśmy również, dlaczego zawód, będący tematem rozmowy, jest mało eksponowany w przestrzeni publicznej. Gość odpowiedział na pytanie, jak wygląda codzienna praca douli z klientką, na jakie aspekty jest w największym stopniu zwrócona uwaga oraz jaka jest liczebność doul w Polsce.
2021-06-12, 10:55

Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie

Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Artur Dubiel, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, z którym rozmawialiśmy o roli służb specjalnych we współczesnym świecie. Próbowaliśmy opisać główne zadania, jakie wykonują służby specjalne i jakie posiadają obowiązki. Gość odpowiedział na pytanie, jak zmieniło się również postrzeganie instytucji, które odpowiadają za bezpieczeństwo narodowe. Zastanowiliśmy się wspólnie, czy uzasadnionym jest porównywanie służb z innych państw, oraz które z organizacji tego typu, są uważane za wzorcowe.
2021-06-05, 10:35

Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie?

Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie?
Gościem audycji „Loża ekspertów” była Dorota Steliga, ekspert wystąpień publicznych i kreatorka marki osobistej, z którą rozmawialiśmy o tym, dlaczego większość Polaków boi się występować publicznie. Staraliśmy się zweryfikować tezę o braku wiedzy nt. najważniejszych elementów, którymi charakteryzuje się profesjonalne wystąpienie publiczne. Gość odpowiedział na pytanie, jakie czynniki wpływają na to, że autoprezentacja i wystąpienie przed większą liczbą odbiorców, jest prawidłowe. Zastanowiliśmy się nad tym, jak pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi. Gość audycji opowiedział również o kilku projektach, które mają na celu nauczyć i zachęcić osoby do trenowania swoich umiejętności formułowania przekazu.
2021-05-29, 10:35

Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu

Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był dzisiaj Kamil Kozieł, ekspert od tworzenia narracji, z którym rozmawialiśmy o roli prawidłowo stworzonego komunikatu w naszym życiu. Gość odpowiedział na pytanie, jak powinna wyglądać dobrze przygotowany komunikat i udowodnił, że narracja nie jest potrzebna wyłącznie do przygotowania wystąpienia publicznego. Zastanowiliśmy się również nad tym, czy narracja jest domeną wyłącznie polityków. Gość audycji opowiedział również o tym, jak powinna wyglądać profesjonalnie stworzona prezentacja multimedialna, która zainteresuje odbiorców podczas wystąpienia.
2021-05-22, 10:47

Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu

Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu
Gościem audycji „Loża ekspertów” był Jakub Kocjan, przedsiębiorca z branży HR, przedstawiciel branży caravaningowej, z którym rozmawialiśmy o tym, czym jest dokładnie caravaning oraz na jakim obecnie poziomie popularności znajduje się usługa wypożyczania kamperów. Gość opowiedział o specyfice branży i najważniejszych aspektach związanych z podróżowaniem w samochodzie. Zastanawialiśmy się również, czy caravaning jest odpowiedzią na trend pracy zdalnej, która umożliwia wykonywanie swoich obowiązków oraz podróżowaniem w określone miejsce. Próbowaliśmy obalić również mit, że wypożyczanie kamperów to zajęcie dla ludzi na emeryturze. Ponadto rozmawialiśmy o tym, jak praca zdalna i home office wpłynęła na pracowników i jakie nowe trendy wykształciły się w okresie pandemicznym.
123

Zobacz także

2021-07-31, godz. 11:30 Wojciech Kurzyk o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni lat Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Wojciech Kurzyk, wykładowca akademicki i mentor, z którym porozmawiamy o języku polskim i jego ewolucji na przestrzeni… » więcej 2021-07-24, godz. 10:35 Beata Ignasiak- Projektowanie wnętrz z myślą o przyszłości Gościem audycji „Loża ekspertów” była Beata Ignasiak, wykładowca akademicki i projektantka wnętrz, z którą porozmawialiśmy o roli, jaką pełni właściwe… » więcej 2021-07-17, godz. 10:35 Marcin Andrzejewski o roli wyróżnień w rozwoju firm oraz instytucji Gościem audycji „Loża ekspertów” był Marcin Andrzejewski, Biznesmen, filantrop, założyciel Certyfikacji Krajowej, z którym rozmawialiśmy o roli wyróżnień… » więcej 2021-07-03, godz. 10:55 Dr Drozdowski o roli funduszy InValue Multi Asset we współczesnym procesie inwestowania Gościem audycji „Loża ekspertów” był dr Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue Multi-Asset, z którym rozmawialiśmy o funduszach InValue… » więcej 2021-06-26, godz. 10:50 Młode pokolenie, a biznes – sposoby na odniesienie sukcesu. Rozmowa z Piotrem Kruszyńskim Gościem audycji „Loża ekspertów” był Piotr Kruszyński, COO Gepetto, z którym rozmawialiśmy o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa ścieżka rozwoju… » więcej 2021-06-19, godz. 10:55 Weronika Wierszyłowska o tym, kim jest doula i jaka jest jej rola w okresie porodowym i poporodowym Gościem audycji „Loża ekspertów” była Weronika Wierszyłowska, doula, z którą rozmawialiśmy o tym, czym zajmuje się doula. Staraliśmy się też opisać… » więcej 2021-06-12, godz. 10:55 Artur Dubiel o roli służb specjalnych we współczesnym państwie Gościem audycji „Loża ekspertów” był Artur Dubiel, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, z którym rozmawialiśmy o roli… » więcej 2021-06-05, godz. 10:35 Dorota Steliga- o tym czy boimy się występować publicznie? Gościem audycji „Loża ekspertów” była Dorota Steliga, ekspert wystąpień publicznych i kreatorka marki osobistej, z którą rozmawialiśmy o tym, dlaczego… » więcej 2021-05-29, godz. 10:35 Kamil Kozieł o roli narracji w codziennym życiu Gościem audycji „Loża ekspertów” był dzisiaj Kamil Kozieł, ekspert od tworzenia narracji, z którym rozmawialiśmy o roli prawidłowo stworzonego komunikatu… » więcej 2021-05-22, godz. 10:47 Jakub Kocjan o caravaningu, jako branży zyskującej na znaczeniu Gościem audycji „Loża ekspertów” był Jakub Kocjan, przedsiębiorca z branży HR, przedstawiciel branży caravaningowej, z którym rozmawialiśmy o tym… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »