Radio Opole » Swojego nie znacie » Posłuchaj cyklu: » Arkadiusz Suchara - basista, nauczyciel muzyki, współtwórca…
2021-04-16, 19:05 Autor: Żaneta Plotnik

Arkadiusz Suchara – basista, nauczyciel muzyki, współtwórca G-Lab Bass Woowe Wah

Arkadiusz Suchara [fot. archiwum prywatne artysty]
Arkadiusz Suchara [fot. archiwum prywatne artysty]
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w zakresie Muzyki i Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Historii i Sztuki.

Działalność, w ramach której współpracował z różnorodnymi artystami m. in. z Eric Marienthal, Jey Tee Tetrissa, Otto Wiliamsem, Femi Temowo, Krzesimirem Dębskim, Włodkiem Pawlikiem, Mietkiem Szcześniakiem, Jose Torresem, Anną Serafińską, Anną Świątczak, Wojtkiem Olszakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Zbigniewem Wodeckim, Kamilem Barańskim, Są Gorsi, Popek Band, Grubsonem, Jareckim i wieloma innymi, doprowadziła do powstania autorskiego projektu pod nazwą ASFORMATION, gdzie Arek robi to, co najbardziej go kręci, czyli operując w stylistykach prog-rocka przez fusion, a na funku i jazzie kończąc, wyciska ze swoich gitar ostatnie soki.

Arek i ASFORMATION koncertują na terenie Polski m.in. dwukrotnie na Bass Days Poland i Europy (m.in. Niemcy, Szkocja, Anglia), pokazując prawdziwą siłę basu. To potężne uderzenie, które mocą brzmienia przenika i energetyzuje publiczność, udowadnia, że gitara basowa jest genialnym instrumentem solowym o ogromnym potencjale i sile oddziaływania.

W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta „Bajlandia”.

Założyciel Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, gdzie prowadzi klasę gitary basowej. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyczne dla basistów m.in. w Olsztynie, Opolu, Sielpii, Końskich, Oleśnie, Lublińcu (od 2012 r. Gram bo lubię).

Współtwórca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz'obranie”.

Jako oficjalny endorser firm Taurus, G-Lab, BS-Guitars, ma spory udział w tworzeniu nowoczesnego sprzętu dla basistów.

To na prośbę Arka firma Taurus wykonała serię Slim Line, czyli pionowe wersje modeli Taurus Amp TN - 210 Custom, Taurus Amp TN - 112 Custom, co znacznie podniosło walory akustyczne i komfort grania.

Współtworzył bardzo popularną wśród basistów na całym świecie G-Lab Bass Woowe Wah.

To wszystko i jeszcze więcej składa się na specyficzny styl życia, dzięki któremu Arek Suchara patrzy na świat gitary basowej pod każdym możliwym kątem. Ci, którzy sami grają, rozumieją o czym mowa. Sprawia to, że muzyka przenika każdy element dnia i wypiera szarą rzeczywistość. Najlepszym wyjaśnieniem tego fenomenu jest motto życiowe, którym kieruje się Arek, czyli po prostu...” Czas na bas”.

Zobacz także

2021-04-30, godz. 20:00 Dr Mariusz Pucia – wykładowca, etnomuzykolog i badacz kultury Dr Mariusz Pucia – etnomuzykolog, wykładowca w Uniwersytecie Opolskim (Katedra Muzykologii), pedagog, dyrygent, organista, badacz dziedzictwa kulturowego, klarnecista… » więcej 2021-04-24, godz. 20:56 Kinga Markowska – muzealnik, kurator wystaw, przewodnik wycieczek i podróżniczka Kinga Markowska, jest pracownicą Muzeum Regionalnego w Głogówku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia polska ze specjalnością komunikacja… » więcej 2021-04-16, godz. 19:05 Arkadiusz Suchara – basista, nauczyciel muzyki, współtwórca G-Lab Bass Woowe Wah Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w zakresie Muzyki i Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Historii i Sztuki. » więcej 2021-04-10, godz. 22:35 Katarzyna Suchara – nauczycielka śpiewu i wokalistka gościem cyklu "Swojego nie znacie" Laureatka licznych konkursów wokalnych w tym programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”. Na co dzień prowadzi klasę śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki… » więcej 2021-04-02, godz. 18:41 Helena Wojtasik – twórczyni ludowa, pisankarka i pasjonatka sportu Od 20 lat zajmuje się wykonywaniem pisanek i w tym zakresie prowadzi warsztaty. Przygodę z pisankarstwem rozpoczęła w 1999 r., kiedy uczyła się tej sztuki… » więcej 2021-03-26, godz. 15:26 Ewa Magosz - nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór Ewa Magosz nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór, dziecięcy zespół taneczny oraz pracuję dla swojej Małej Ojczyzny… » więcej 2021-03-19, godz. 14:22 Michał "Malina" Maliński - perkusista Michał "Malina" Maliński współpracuje miedzy innymi z takimi artystami jak: NOSOWSKA, Grubson, Jarecki, kabaret Neo-Nówka. Perkusista Orkiestry Męskie Granie… » więcej 2021-03-12, godz. 17:53 Barbara Wylęgała – pasjonatka rękodzieła i animatorka osób starszych Basia Wylęgała z Krapkowic na emeryturze postanowiła robić to, co kocha i dzieli się swoją pozytywną kreatywną energią z innymi. Pasją do rękodzieła… » więcej 2021-03-05, godz. 15:08 Anna Sikora – dyrygentka, organistka i pedagog W 2014 roku otrzymała wyróżnienie na XV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. Prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu. » więcej 2021-02-26, godz. 16:14 Martyna Martynowicz - judoczka i trenerka judo, instruktor gimnastyki i lekkoatletyki Z dziećmi i młodzieżą pracuje już 10 lat, a w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia na macie. Brązowa medalistka zawodów Pucharu Europy w Bratysławie w… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »