Radio Opole » Swojego nie znacie

Posłuchaj cyklu:

2021-12-24, 12:01

Kuba Mitoraj – gitarzysta, producent, kompozytor

Kuba Mitoraj, „Scena Alternatywna. Książę Nocy”, (07.09.2020), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Kuba Mitoraj, „Scena Alternatywna. Książę Nocy”, (07.09.2020), 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Łukasz Fura]
Pierogi czy piernik? Przy wigilijnym stole w cyklu „Swojego nie znacie” prawdziwie swojska i rodzinna atmosfera, bo gościmy ostatniego bohatera tych spotkań Jakuba Mitoraja. Oprócz jego produkcji, które stworzył z Grubsonem i grupą Zakuka posłuchaliśmy jego aranżacji pastorałek nagranych przez Grzegorza Wilka z udziałem opolskich „Przysieczanek.”
2021-12-10, 13:14

Dariusz Romanowski - filmoznawca, edukator filmowy, szef kina Studio i kierownik Pracowni Filmowo-Fotograficznej MDK w Opolu

Od lewej: Agnieszka Wawer-Krajewska, Dariusz Romanowski, Żaneta Plotnik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Od lewej: Agnieszka Wawer-Krajewska, Dariusz Romanowski, Żaneta Plotnik [fot. Justyna Krzyżanowska]
Dariusz Romanowski - filmoznawca, edukator filmowy, szef kina Studio i kierownik Pracowni Filmowo-Fotograficznej MDK w Opolu, prelegent Kina Konesera w opolskim Heliosie, pasjonat klasycznego kina, współczesnego teatru i wszelakich gór. Współzałożyciel Zespołu Edukatorów Filmowych ZEF.
2021-12-03, 14:16

Rafał Jilg – nauczyciel wychowania fizycznego, muzyki i logopeda, a także dyrygent

Rafał Jilg [fot. Justyna Krzyżanowska]
Rafał Jilg [fot. Justyna Krzyżanowska]
W ramach cyklu "Swojego nie znacie" gościem był Rafał Jilg – nauczyciel wychowania fizycznego, muzyki i logopeda w PSP w Kamieniu Śląski oraz PSP nr 2 w Gogolinie, nauczyciel gry na instrumentach dętych blaszanych w GOK Gogolin, a także dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Gogolinie. Poza muzyką jego największą pasją jest sport – siatkówka oraz wędkarstwo.
2021-12-30, 09:56

Andrzej Wilczyński, instruktor w Domu Kultury w Ozimku, koordynator Festiwalu Do Re Mi i dyrygent Ozimskiej Orkiestry Dęte

Andrzej Wilczyński [fot. archiwum prywatne]
Andrzej Wilczyński [fot. archiwum prywatne]
Andrzej Wilczyński [fot. archiwum prywatne]
Andrzej Wilczyński [fot. archiwum prywatne]
Andrzej Wilczyński – to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie Puzonu. Współtwórca orkiestry Wind Power (dyr. Jan Swaton) gminy Dąbrowa - basista. Opiekun muzyczny i aranżer zespołu instrumentalnego chóru Feelingospel - klawiszowiec.
2021-11-19, 13:08

Radek Pilarz o projekcie "Ale Grają"

Radek Pilarz [fot. Marcin Boczek]
Radek Pilarz [fot. Marcin Boczek]
Gościem Żanety Plotnik był Radek Pilarz – perkusista, pedagog oraz producent. Muzyk sesyjny związany ze sceną rozrywkową oraz jazzową. Pasjonat sportu, rozwoju duchowego oraz natury. Jest autorem projektu „Ale Grają” z udziałem Kamila Bednarka oraz Jacka MEZO Mejera czyli niekomercyjnej inicjatywy, która wspiera młode talenty oraz promuje pasjonatów gry na perkusji niezależnie od wieku.
2021-11-12, 10:28

Kacper Gudzikowski - pedagog, animator kultury i raper

Kacper Gudzikowski, Żaneta Plotnik i Wiesław Kolbusz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kacper Gudzikowski, Żaneta Plotnik i Wiesław Kolbusz [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kacper Gudzikowski – pedagog, animator kultury i raper, prowadzi m.in. zajęcia z hip-hopu czy autorskie zajęcia biblijne. Od 12 lat pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury. Od wielu lat jego wielką pasją jest sport (profesjonalnie grał w koszykówkę uliczną (streetball) w Harlem 77 Opole).
2021-11-05, 10:19

Dr Alicja Iwańska o swojej przygodzie z tańcem

Dr Alicja Iwańska [fot. Żaneta Plotnik]
Dr Alicja Iwańska [fot. Żaneta Plotnik]
Dr Alicja Iwańska – choreografka, instruktorka tańca, animatorka, instruktorka rekreacji ruchowej (specjalność nowoczesne formy fitness), choreolog. Od 30 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży w naszym województwie m.in. w gminie Ozimek, Kolonowskie i Dobrzeń Wielki.
2021-10-22, 11:54

Damian Szymański, informatyk, wokalista, nauczyciel śpiewu

Żaneta Plotnik, Damian Szymański. Agnieszka Wawer-Krajewska, Wiesław Kolbusz [fot. Marcin Skomudek]
Żaneta Plotnik, Damian Szymański. Agnieszka Wawer-Krajewska, Wiesław Kolbusz [fot. Marcin Skomudek]
Damian Szymański [fot. Marcin Skomudek]
Damian Szymański [fot. Marcin Skomudek]
Damian Szymański jest nauczycielem informatyki w szkole podstawowej w Dębskiej Kuźni. Poza pracą w szkole realizuje się również jako wokalista oraz nauczyciel śpiewu. Ukończył informatykę na Politechnice Opolskiej oraz wokalistykę jazzową na PWSZ w Nysie.
12345

Zobacz także

2021-12-30, godz. 08:55 Magdalena Wójcik-Gugulska, założycielka chóru dziecięco-młodzieżowego OPOLE YOUTH CHOIR Magdalena Wójcik- Gugulska – nauczycielka angielskiego, założycielka chóru dziecięco-młodzieżowego OPOLE YOUTH CHOIR, trenerka wokalna oraz autorka musicalu… » więcej 2021-12-24, godz. 12:01 Kuba Mitoraj – gitarzysta, producent, kompozytor Pierogi czy piernik? Przy wigilijnym stole w cyklu „Swojego nie znacie” prawdziwie swojska i rodzinna atmosfera, bo gościmy ostatniego bohatera tych spotkań… » więcej 2021-12-10, godz. 13:14 Dariusz Romanowski - filmoznawca, edukator filmowy, szef kina Studio i kierownik Pracowni Filmowo-Fotograficznej MDK w… Dariusz Romanowski - filmoznawca, edukator filmowy, szef kina Studio i kierownik Pracowni Filmowo-Fotograficznej MDK w Opolu, prelegent Kina Konesera w opolskim… » więcej 2021-12-03, godz. 14:16 Rafał Jilg – nauczyciel wychowania fizycznego, muzyki i logopeda, a także dyrygent W ramach cyklu "Swojego nie znacie" gościem był Rafał Jilg – nauczyciel wychowania fizycznego, muzyki i logopeda w PSP w Kamieniu Śląski oraz PSP nr 2 w… » więcej 2021-12-30, godz. 09:56 Andrzej Wilczyński, instruktor w Domu Kultury w Ozimku, koordynator Festiwalu Do Re Mi i dyrygent Ozimskiej Orkiestry… Andrzej Wilczyński – to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach w klasie Puzonu. Współtwórca orkiestry Wind Power (dyr. Jan Swaton) gminy… » więcej 2021-11-19, godz. 13:08 Radek Pilarz o projekcie "Ale Grają" Gościem Żanety Plotnik był Radek Pilarz – perkusista, pedagog oraz producent. Muzyk sesyjny związany ze sceną rozrywkową oraz jazzową. Pasjonat sportu… » więcej 2021-11-12, godz. 10:28 Kacper Gudzikowski - pedagog, animator kultury i raper Kacper Gudzikowski – pedagog, animator kultury i raper, prowadzi m.in. zajęcia z hip-hopu czy autorskie zajęcia biblijne. Od 12 lat pracuje w Młodzieżowym… » więcej 2021-11-05, godz. 10:19 Dr Alicja Iwańska o swojej przygodzie z tańcem Dr Alicja Iwańska – choreografka, instruktorka tańca, animatorka, instruktorka rekreacji ruchowej (specjalność nowoczesne formy fitness), choreolog. Od 30… » więcej 2021-10-29, godz. 14:22 Piotr Sopel - akustyk, instruktor, animator kultury w Tułowickim Ośrodku Kultury i w Ośrodku Kultury w Niemodlinie Jak co piątek zaprosiliśmy naszych słuchaczy na cykl "Swojego nie znacie". Tym razem o swojej pasji i pracy zawodowej opowiedział Piotr Sopel, akustyk, instruktor… » więcej 2021-10-22, godz. 11:54 Damian Szymański, informatyk, wokalista, nauczyciel śpiewu Damian Szymański jest nauczycielem informatyki w szkole podstawowej w Dębskiej Kuźni. Poza pracą w szkole realizuje się również jako wokalista oraz nauczyciel… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »