Radio Opole » Swojego nie znacie

Posłuchaj cyklu:

2021-07-31, 09:29

Przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, Małgorzata Kalińska gościem programu "Swojego nie znacie"

Małgorzata Kalińska, Żaneta Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Małgorzata Kalińska, Żaneta Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Małgorzata Kalińska z Brzegu, przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, uczestniczka Sceny Wokalnej oraz członkini zespołu „Leśne Echo” działającego w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu. Od wielu lat śpiewa i koncertuje. Pisze wiersze, uwielbia taniec, opracowywanie inscenizacji muzyczno-słownych dla dzieci oraz projektuje stroje sceniczne.
2021-07-26, 17:05

Saksofonista, pedagog, dyrygent Jacek Hornik gościem cyklu "Swojego nie znacie"

Jacek Hornik gościem cyklu "Swojego nie znacie" [fot. archiwum artysty]
Jacek Hornik gościem cyklu "Swojego nie znacie" [fot. archiwum artysty]
Jacek Hornik pochodzi z Opola. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1995 r. prowadzi klasę saksofonu w PSM I i II st. w Opolu i w Krapkowicach. Pod jego kierunkiem powstały i działają w tych szkołach big-bandy, z którymi koncertował w wielu europejskich krajach, a także odbył tournée po USA i Meksyku.

2021-07-21, 16:07

Grzegorz Podsiadło - nauczyciel, poeta, felietonista, dziennikarz, działacz społeczny, a nade wszystko podróżnik i alpinista

Grzegorzem Podsiadło gościem cyklu "Swojego nie znacie" Żanety Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Grzegorzem Podsiadło gościem cyklu "Swojego nie znacie" Żanety Plotnik [fot. Żaneta Plotnik]
Grzegorz Podsiadło w swoich licznych podróżach po świecie zwiedził całą Europę, dwie Ameryki oraz część Azji i Afryki. Wspinał się w Tatrach, Alpach, na Kaukazie czy w Himalajach. Schodził także do jaskiń Polski, Czech, Hiszpanii, Francji, Grecji czy Włoch. Ze swoich licznych podróży przywozi nie tylko fotografie i piękne wspomnienia, ale także wiersze pisane w najdziwniejszych miejscach. Za swoją pracę pedagogiczną został nagrodzony przez prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.
2021-07-16, 10:14

Anna Maczura – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i piosenkarka

Żaneta Plotnik i Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Żaneta Plotnik i Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Anna Maczura [fot. archiwum prywatne Anny Maczury]
Ania Maczura z domu Piechurska. Mama, żona, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego oraz bardzo aktywna piosenkarka od 27 lat. Współpracowała z gwiazdami m.in. takimi jak Demis Russos czy Marcin Daniec, ale również z teatrem współczesnym we Wrocławiu.
2021-07-14, 17:24

Aktor, reżyser, instruktor teatralny, wokalista i animator kultury w Lubrzy Piotr Charczuk gościem cyklu "Swojego nie znacie"

Piotr Charczuk gościem cyklu "Swojego nie znacie" [fot. Żaneta Plotnik]
Piotr Charczuk gościem cyklu "Swojego nie znacie" [fot. Żaneta Plotnik]
Piotr Charczuk [fot. archiwum prywatne]
Piotr Charczuk [fot. archiwum prywatne]
Piotr Charczuk jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Old Timers Garage w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. Jest pomysłodawcą i reżyserem spektaklu muzycznego "Jaskółka, czyli wieś(ć) polska", reżyserem grupy teatralnej Lombard w CK w Głuchołazach, autorem książki pt. “Grypula” i kilku adaptacji sztuk teatralnych.
2021-06-04, 14:40

Adam Holinej o fotografii i pracy twórczej

Adam Holinej i autorka cyklu "Swojego nie znacie" - Żaneta Plotnik
Adam Holinej i autorka cyklu "Swojego nie znacie" - Żaneta Plotnik
Gościem kolejnego odcinka cyklu "Swojego nie znacie" był Adam Holinej ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach, który poświęca wiele czasu na fotografowanie ciekawych miejsc w naszym regionie, a także motywuje artystów do pracy twórczej w Galerii Studnia.
2021-05-21, 14:44

Gabriela Dworakowska o przygotowaniach do konkursu "Śląskie Beranie"

Gabriela Dworakowska [fot. Żaneta Plotnik]
Gabriela Dworakowska [fot. Żaneta Plotnik]
Gościem Żanety Plotnik w cyklu Swojego nie znacie była Gabriela Dworakowska – animatorka kultury, regionalistyka, nauczycielka, skrzypaczka i śpiewaczka. Od wielu lat animatorka kultury i instruktor w Łubniańskim Ośrodku Kultury, gdzie miedzy innymi prowadziła zespół "Dziatki Starki Jagatki" oraz uczyła gry na instrumentach jako wykształcony muzyk i pedagog. Nauczycielka muzyki i plastyki w Publicznym Gimnazjum w Biadaczu oraz w PSP w Luboszycach. Przez kilka lat pracowała jako skrzypaczka w Filharmonii Opolskiej. Jej największą pasją jest śpiew i gra na skrzypcach w Zespole Pieśni Ludowej "Silesia”, który wspólnie tworzy z rodziną.
123

Zobacz także

2021-07-31, godz. 09:29 Przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, Małgorzata Kalińska gościem… Małgorzata Kalińska z Brzegu, przedszkolanka na emeryturze, solistka Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie, uczestniczka Sceny Wokalnej oraz członkini… » więcej 2021-07-26, godz. 17:05 Saksofonista, pedagog, dyrygent Jacek Hornik gościem cyklu "Swojego nie znacie" Jacek Hornik pochodzi z Opola. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 1995 r. prowadzi klasę saksofonu w… » więcej 2021-07-21, godz. 16:07 Grzegorz Podsiadło - nauczyciel, poeta, felietonista, dziennikarz, działacz społeczny, a nade wszystko podróżnik i… Grzegorz Podsiadło w swoich licznych podróżach po świecie zwiedził całą Europę, dwie Ameryki oraz część Azji i Afryki. Wspinał się w Tatrach, Alpach… » więcej 2021-07-16, godz. 10:14 Anna Maczura – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego i piosenkarka Ania Maczura z domu Piechurska. Mama, żona, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego oraz bardzo aktywna piosenkarka od 27 lat. Współpracowała z gwiazdami m.in… » więcej 2021-07-14, godz. 17:24 Aktor, reżyser, instruktor teatralny, wokalista i animator kultury w Lubrzy Piotr Charczuk gościem cyklu "Swojego nie… Piotr Charczuk jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym… » więcej 2021-06-29, godz. 00:01 Barbara Giedroić miłośniczka historii dawnego Opola, dobrej książki oraz…genealogii Gościem Żanety Plotnik była Barbara Giedroić miłośniczka historii dawnego Opola, dobrej książki oraz…genealogii, która na co dzień pracuje w Wojewódzkiej… » więcej 2021-06-25, godz. 09:09 Od rysunku i grafiki przez kowalstwo artystyczne i metaloplastykę do haftu krzyżykowego Gościem cyklu był Zbigniew Majewski, który opowiedział o swoich różnorodnych pasjach artystycznych, które między innymi przekazał znanemu artyście i… » więcej 2021-06-04, godz. 14:40 Adam Holinej o fotografii i pracy twórczej Gościem kolejnego odcinka cyklu "Swojego nie znacie" był Adam Holinej ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach, który poświęca wiele… » więcej 2021-05-21, godz. 14:44 Gabriela Dworakowska o przygotowaniach do konkursu "Śląskie Beranie" Gościem Żanety Plotnik w cyklu Swojego nie znacie była Gabriela Dworakowska – animatorka kultury, regionalistyka, nauczycielka, skrzypaczka i śpiewaczka… » więcej 2021-05-18, godz. 16:19 Agnieszka Daniszewska od 30 lat dzieli się pasją do tańca w Krapkowicach i okolicach Agnieszka Daniszewska – pedagog tańca, choreograf, instruktor tańców w kręgu, mediator, założycielka Klubu Sieradan i Teatru Tańca MoDeKo. Od 30 lat dzieli… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »