Radio Opole » Swojego nie znacie » Posłuchaj cyklu: » Katarzyna Suchara - nauczycielka śpiewu i wokalistka…
2021-04-10, 22:35 Autor: Żaneta Plotnik

Katarzyna Suchara – nauczycielka śpiewu i wokalistka gościem cyklu "Swojego nie znacie"

Katarzyna Suchara i Jacek Cygan [fot. archiwum prywatne]
Katarzyna Suchara i Jacek Cygan [fot. archiwum prywatne]
Laureatka licznych konkursów wokalnych w tym programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”. Na co dzień prowadzi klasę śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie oraz szkoli młodych wokalistów jako instruktor MDK w Lublińcu. Przez lata pracy w zawodzie nauczyciela śpiewu wykształciła wielu laureatów prestiżowych konkursów wokalnych i absolwentów uczelni muzycznych (w tym m.in. Frele).
Swoją pasję wokalną realizuje udzielając się w wielu projektach muzycznych, koncertując w Polsce i w Europie. Studia ukończyła na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie wokalistyki. Pomysłodawczyni wielu działań kulturalnych w swoim środowisku. Jest współautorką spektakli muzycznych i musicali, takich jak: „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, „Muzyczny kinematograf”, „W muzycznym kadrze”, „Mówiłam żartem”, “Dwie Alicje i magiczna kula wyobraźni”, „Klementyna”. Jako współorganizatorka brała udział w projektach dziecięcych „Niemiecki na wesoło”, „Opolskie Dzieci Śpiewają Kolędy”, które zaowocowały wydaniem płyt. Od kilkunastu lat pracuje również jako konferansjerka, prowadząc koncerty oraz festiwale, m.in. Jazzobranie.

Zobacz także

2021-04-30, godz. 20:00 Dr Mariusz Pucia – wykładowca, etnomuzykolog i badacz kultury Dr Mariusz Pucia – etnomuzykolog, wykładowca w Uniwersytecie Opolskim (Katedra Muzykologii), pedagog, dyrygent, organista, badacz dziedzictwa kulturowego, klarnecista… » więcej 2021-04-24, godz. 20:56 Kinga Markowska – muzealnik, kurator wystaw, przewodnik wycieczek i podróżniczka Kinga Markowska, jest pracownicą Muzeum Regionalnego w Głogówku. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku filologia polska ze specjalnością komunikacja… » więcej 2021-04-16, godz. 19:05 Arkadiusz Suchara – basista, nauczyciel muzyki, współtwórca G-Lab Bass Woowe Wah Absolwent Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w zakresie Muzyki i Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Historii i Sztuki. » więcej 2021-04-10, godz. 22:35 Katarzyna Suchara – nauczycielka śpiewu i wokalistka gościem cyklu "Swojego nie znacie" Laureatka licznych konkursów wokalnych w tym programu telewizyjnego „Szansa na Sukces”. Na co dzień prowadzi klasę śpiewu w Młodzieżowym Studium Muzyki… » więcej 2021-04-02, godz. 18:41 Helena Wojtasik – twórczyni ludowa, pisankarka i pasjonatka sportu Od 20 lat zajmuje się wykonywaniem pisanek i w tym zakresie prowadzi warsztaty. Przygodę z pisankarstwem rozpoczęła w 1999 r., kiedy uczyła się tej sztuki… » więcej 2021-03-26, godz. 15:26 Ewa Magosz - nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór Ewa Magosz nauczycielka polskiego i muzyki z Brożca, która także od 30 lat prowadzi chór, dziecięcy zespół taneczny oraz pracuję dla swojej Małej Ojczyzny… » więcej 2021-03-19, godz. 14:22 Michał "Malina" Maliński - perkusista Michał "Malina" Maliński współpracuje miedzy innymi z takimi artystami jak: NOSOWSKA, Grubson, Jarecki, kabaret Neo-Nówka. Perkusista Orkiestry Męskie Granie… » więcej 2021-03-12, godz. 17:53 Barbara Wylęgała – pasjonatka rękodzieła i animatorka osób starszych Basia Wylęgała z Krapkowic na emeryturze postanowiła robić to, co kocha i dzieli się swoją pozytywną kreatywną energią z innymi. Pasją do rękodzieła… » więcej 2021-03-05, godz. 15:08 Anna Sikora – dyrygentka, organistka i pedagog W 2014 roku otrzymała wyróżnienie na XV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. Prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu. » więcej 2021-02-26, godz. 16:14 Martyna Martynowicz - judoczka i trenerka judo, instruktor gimnastyki i lekkoatletyki Z dziećmi i młodzieżą pracuje już 10 lat, a w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia na macie. Brązowa medalistka zawodów Pucharu Europy w Bratysławie w… » więcej
12
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »