Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-01-16, 16:57 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Klucz do dobrego samopoczucia? Odpowiednia postawa ciała, zdradza Ola Żelazo

Ola Żelazo [ archiwum prywatne]
Ola Żelazo [ archiwum prywatne]
Zmęczenie, ból karku i pleców, brak energii oraz niechęć do pracy to bardzo często spotykane dolegliwości w trakcie dnia. Okazuje się, że w większości przypadków wcale nie trzeba stosować leków ani płacić za porady specjalistów. Ola Żelazo zachęca, aby popracować nad prawidłową postawą naszego ciała.
Niewłaściwy ruch oraz złe nawyki znacznie zwiększają ryzyko urazów kręgosłupa. Zła postawa ciała wpływa na nasz nastrój, pewność siebie oraz sen. Sposoby na proste plecy nie muszą być jednak skomplikowane.

Jak zaznacza Ola Żelazo - Tym co lubi nasz kręgosłup, jest ruch - trenerka i youtuberka Ola Żelazo dodaje, że warto zwracać uwagę na naszą postawę ciała podczas zwykłych codziennych czynności, takich jak np. siedzenie - Trzeba zadbać o to, aby pozycja siedząca, pozycja naszej głowy i kręgosłupa były prawidłowe, czyli ustawiamy monitor na odpowiedniej wysokości, mniej więcej na wysokości oczu, barki powinny być rozluźnione, brzuch delikatnie napięty, łopatki delikatnie ściągnięte.

Wszystko zależy od naszej dbałości o prawidłowy wygląd naszych pleców i ramion. W tym pomogą nam sumienność, systematyczność, a przede wszystkim silna wola. Im wcześniej zaczniemy o to dbać, tym lepiej – w końcu prosty kręgosłup to efekt drobnych, codziennych przyzwyczajeń.

Aleksandra Żelazo jest blogerką i youtuberką, pasjonatką aktywności fizycznej, instruktorką fitnessu, kulturystyki oraz pilatesu. Po wielu latach treningów fitnessowych i biegowych odnalazła spokój w jodze. Jak możemy przeczytać na jej blogu, regularna praktyka pozwala łapać równowagę między ciałem i umysłem, wyciszyć się i tak prowadzić treningi, żeby działały prozdrowotnie i dodawały jak najwięcej energii.

Rozmowę z Olą Żelazo prowadziła Katarzyna Zawadzka w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy", data emisji: 11.04.2020 r.
Rozmowa Katarzyny Zawadzkiej z Olą Żelazo

Dobrze być w formie

2021-06-25, godz. 08:02 Ryszard Sobieszczański o kolejnym etapie rejsu Around Europe na s/y Caipirinha Kapitan Ryszard Sobieszczański to człowiek od zawsze związany z żeglarstwem, świetny organizator, społecznik, motor napędowy Stowarzyszenia „Pieśni spod… » więcej 2021-06-22, godz. 07:27 O radości z rodzinnego gotowania opowiada Kamil Klekowski Szef kuchni opowiadał m.in o gotowaniu i nauce gotowania oraz o wspólnych edukacyjnych projektach z Rybacką Lokalną Grupą Działania 'Opolszczyzna'. » więcej 2021-06-16, godz. 17:38 "Dzika Kuchnia", czyli czego nie wiemy o roślinach? Co powiecie na frytki z łopianu po japońsku? Albo pierogi z niecierpka? Gościem programu był autor książki 'Dzika kuchnia' dr hab. Łukasz Łuczaj - botanik… » więcej 2021-06-09, godz. 07:21 Jak pomóc młodym ludziom w przełamaniu psychologicznych barier? Odpowiada Katarzyna Jędrzejewska Wydaje ci się, że nadmiar kilogramów to problem wieku dorosłego? Nadwaga i otyłość to niestety problem bardzo powszechny wśród polskich dzieci i mło… » więcej 2021-06-07, godz. 07:28 Nerwy w las! Rozmowa z Katarzyną Simonienko Jak często chodzisz na spacery? Dużo ludzi w dzisiejszych czasach zapomina o tym, jak ważne jest dotlenianie się oraz sam kontakt z naturą. Współczesny… » więcej 2021-06-04, godz. 07:38 Poznaj sekrety Kuchni Pięciu Przemian z Iną Kubas Chińczycy w starożytności opisali i uporządkowali energie odpowiadające porom roku. Zauważyli oni, że tak jak pory roku następują po sobie w ściśle… » więcej 2021-06-01, godz. 08:21 Mistrz Polski z Głuchołaz - Daniel Szenawa z powołaniem na Mistrzostwa Europy! Daniel Szenawa zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nabba i WFF, które odbyły się w Radzyminie. Dodatkowo dzięki sukcesowi został powołany… » więcej 2021-05-28, godz. 16:58 Wiosenna dieta, co powinno się w niej znaleźć a czego należy unikać? Po bardzo długiej zimie nasze ciała domagają się zarówno większej aktywności fizycznej, przebywania na świeżym powietrzu, jak też innej, lekkostrawnej… » więcej 2021-05-24, godz. 09:06 Akcja deszczowego graffiti. O szczegółach Jadwiga Wójciak Graffiti jest widoczne jedynie w czasie deszczowej pogody lub wtedy gdy powierzchnię chodnika polejemy wodą. Akcja promuje korzystanie z deszczówki do podlewania… » więcej 2021-05-22, godz. 08:22 Biegacze tęsknią za kontaktem z naturą. O pasji do biegania opowiada Mariusz Bartkowiak Polacy pokochali bieganie. Grupy biegowe to codzienność krajobrazu miejskich skwerów, parków i ulic. Czy to tylko przejściowa moda, czy też stały trend… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »