Radio Opole » Dobrze być w formie
2021-08-16, 07:57 Autor: Natalia Kryjom-Barylak

Klucz do dobrego samopoczucia? Odpowiednia postawa ciała, zdradza Ola Żelazo

Ola Żelazo [ archiwum prywatne]
Ola Żelazo [ archiwum prywatne]
Zmęczenie, ból karku i pleców, brak energii oraz niechęć do pracy to bardzo często spotykane dolegliwości w trakcie dnia. Okazuje się, że odpowiednia postawa naszego ciała może pomóc w odzyskaniu zdrowia i lepszego samopoczucia. Ola Żelazo zachęca, aby popracować nad własnym ciałem.
Niewłaściwy ruch oraz złe nawyki znacznie zwiększają ryzyko urazów kręgosłupa. Zła postawa ciała wpływa na nasz nastrój, pewność siebie oraz sen. Sposoby na proste plecy nie muszą być jednak skomplikowane.

Jak zaznacza Ola Żelazo - Tym co lubi nasz kręgosłup, jest ruch - trenerka i youtuberka Ola Żelazo dodaje, że warto zwracać uwagę na naszą postawę ciała podczas zwykłych codziennych czynności, takich jak np. siedzenie - Trzeba zadbać o to, aby pozycja siedząca, pozycja naszej głowy i kręgosłupa były prawidłowe, czyli ustawiamy monitor na odpowiedniej wysokości, mniej więcej na wysokości oczu, barki powinny być rozluźnione, brzuch delikatnie napięty, łopatki delikatnie ściągnięte.

Aleksandra Żelazo jest blogerką i youtuberką, pasjonatką aktywności fizycznej, instruktorką fitnessu, kulturystyki oraz pilatesu. Po wielu latach treningów fitnessowych i biegowych odnalazła spokój w jodze. Jak możemy przeczytać na jej blogu, regularna praktyka pozwala łapać równowagę między ciałem i umysłem, wyciszyć się i tak prowadzić treningi, żeby działały prozdrowotnie i dodawały jak najwięcej energii.

Rozmowę z Olą Żelazo prowadziła Katarzyna Zawadzka w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy", data emisji: 11.04.2020 r.
Rozmowa Katarzyny Zawadzkiej z Olą Żelazo

Dobrze być w formie

2022-08-12, godz. 09:00 Suplementacja witaminą D3 nie ma wpływu na wzmocnienie kości zdrowych osób Wyniki dużego badania klinicznego nie potwierdzają stosowania suplementów witaminy D w celu zmniejszenia złamań u zdrowych mężczyzn i kobiet w USA. Praca… » więcej 2022-08-11, godz. 09:00 Dermatolog: częściej stosujemy kremy z filtrem, ale mało kto robi to prawidłowo Ważna jest prawidłowa aplikacja kremów z filtrem. Może stosujemy je coraz częściej, ale mało kto robi to prawidłowo - powiedziała w rozmowie z PAP dermatolog… » więcej 2022-08-10, godz. 09:00 Prof. Samoliński: Alergia może zabić Są alergie, które są niebezpieczne. Najbardziej dramatyczny przebieg alergii to jest anafilaksja, która - kończąc się wstrząsem anafilaktycznym - może… » więcej 2022-08-09, godz. 09:00 Ekspertka: choroby zakaźne to jest worek, z którego może się jeszcze bardzo wiele wysypać Obecnie doświadczenie i światowe obserwacje uczą nas, że choroby zakaźne to jest worek, z którego może się jeszcze bardzo wiele wysypać - powiedziała… » więcej 2022-08-08, godz. 17:00 Szlachetne zdrowie [05.08.2022] Zapraszamy do wysłuchania piątkowej audycji. » więcej 2022-08-08, godz. 09:00 Bardzo ważne zmiany dla diabetyków już wkrótce Dorośli pacjenci chorujący na cukrzycę, będący na intensywnej insulinoterapii, w tym kobiety w ciąży oraz osoby niewidome z cukrzycą leczone insuliną… » więcej 2022-08-05, godz. 09:00 Złe odżywianie i chaos w domu szkodzą zdolnościom poznawczym dzieci Nieprawidłowe odżywianie i chaotyczne środowisko domowe mogą niekorzystnie wpływać na pamięć, koncentrację i kontrolę emocji u dzieci - informują naukowcy… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 Dr Jabłoński: dążymy do wyodrębnienia lecznictwa uzależnień Funkcjonujące obecnie „szatkowanie” systemu uzależnień na poszczególne grupy substancji, a szczególnie kwestii związanych z uzależnieniami behawioralnymi… » więcej 2022-08-03, godz. 09:00 Premier: przeznaczamy coraz więcej na leczenie chorób onkologicznych, w tym roku 13-14 mld zł Przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych. Na koniec tego roku będzie to ok. 13-14 mld zł. Wśród schorzeń onkologicznych… » więcej 2022-08-02, godz. 09:00 Zespół policystycznych jajników związany z większym ryzykiem alergii u potomstwa Dzieci kobiet z zespołem policystycznych jajników są w większym stopniu narażone m.in. na infekcje i alergie do 13. roku życia - wynika z badań opublikowanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »