Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”
2024-05-27, 13:33 Autor: Beata Granatowska, oprac. AL

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”

AdriatiQ m.in. o nowym singlu “Captain Nemo”
Disco polo, italo disco - niemal każdy kraj ma swoją odmianę muzyki rozrywkowej, której wspólną cechą jest prosta i rytmiczna muzyka. O fenomenie jej popularności rozmawialiśmy z Adrianem Dwornickim, którego najnowszy singiel właśnie się ukazał, ale nie jest to ani disco polo, ani italo disco... “Captain Nemo” to zaskakujący cover, który artysta - występujący jako AdriatiQ - zaprezentował oficjalnie w miniony piatek (24.05). Wcześniej mogliśmy ten utwór wysłuchać w wykonaniu m.in. Sary Brightman.

Zobacz także

2024-06-21, godz. 10:42 Gdzie statki pływają po trawie, dlaczego jezioro wybucha i gdzie szukać Władcy Pierścieni? Odpowiedzi na zadane w tytule pytania są w książce "Mazury, Warmia i okolice" Jana Wilkanowskiego, kolejnej pozycji Wydawnictwa Literackiego z cyklu opowieści… » więcej 2024-06-20, godz. 16:15 Jak pomoc dziecku w cyberpułapce? Posłuchaj rozmowy ze współautorką poradnika Życie bez "komórek" i internetu? Nie tylko młodym wydaje się nie do pomyślenia! Posiadaczami smartfonów są już dwulatki, które posługują się nimi sprawniej… » więcej 2024-06-19, godz. 11:13 Pamiątki z wakacji - jak ustrzec się tandety albo... klątwy? W czasie urlopowych wyjazdów nie możemy oprzeć się zakupom tzw. lokalnych pamiątek, które, okazuje się, pochodzą z Chin. Na co zwrócić uwagę przy zakupie… » więcej 2024-06-18, godz. 10:52 "My tę wojnę zmuszeni jesteśmy wygrać" - były komandos ukraińskich Sił Specjalnych, obecnie wolontariusz wspierający… Był komandosem Sił Specjalnych Ukrainy, teraz - niezmordowanie wspiera swoich walczących rodaków jako wolontariusz. Roman Żuk opowiedział, jakie działania… » więcej 2024-06-14, godz. 09:53 "Scenariusz to podstawa filmu, choć praca scenarzysty jest bardzo niewdzięczna" - Dariusz Romanowski Chcemy być dumni z polskiej kinematografii i często mamy do tego powody! Nie mogą jednak umknąć naszej uwadze słabości, zwłaszcza jeśli pojawiają się… » więcej 2024-06-12, godz. 12:03 Na piknik literacki w Nysie zaprasza Anita Klakla Opolscy bibliofile mają w ostatnim czasie "używanie". Ledwie skończył się Festiwal Książki w stolicy regionu, a tu za pasem piknik literacki w Nysie. Piknik… » więcej 2024-06-11, godz. 07:53 "Żadna granica, mury, zasieki nie są w stanie ich powstrzymać" - dr Grzegorz Balawajder o migrantach Frekwencja niezła, ale wiedza dotycząca samej instytucji dość żenująca. Pytani o działania europarlamentu Polacy, potrafili wymienić: roaming, nakrętki… » więcej 2024-06-11, godz. 11:32 "Moda nudy nie znosi" - posłuchaj rozmowy z ekspertką modową Danutą Studencką-Derkacz Nasze pra-pra-babcie katowały się gorsetami, tiurniurami i wielkimi kapeluszami, współczesne kobiety wybrały wygodę często kosztem estetyki. O tym, czego… » więcej 2024-06-07, godz. 10:51 "Trzeba wiedzieć do jakiego czytelnika uderzyć z jaką książką" - Agata Suchocka Książki to znów atrakcyjny towar! Tak wynika z pierwszych obserwacji przebiegu 8. Festiwalu Książki w Opolu, gdzie stoiska oblegane są przez czytelników… » więcej 2024-06-07, godz. 12:49 "Połączenie małej architektury z zielenią może wspaniale ubogacać przestrzeń miasta" - Roman Jabłoński Miasto to nie tylko budynki i ulice. Ostatnio rozmawialiśmy o tzw. miejskich meblach, czyli ławkach, latarniach czy przystankach, których wygląd może poprawić… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »