Radio Opole » Radio Opole w powiecie kluczborskim (DAB+) » Informacje z powiatu kluczborskiego

Informacje z powiatu kluczborskiego

2021-06-25, 15:45 Autor: Witold Wośtak

"Krajowa czołówka" i "szkoła wybitna". Wiceminister rolnictwa i posłanka PiS na zakończeniu roku szkoły rolniczej w Bogdańczowicach

Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
Zakończenie roku szkolnego w ZSCKR w Bogdańczowicach [fot. Witold Wośtak]
"Ta szkoła należy do ścisłej czołówki w Polsce" - to słowa wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi z zakończenia roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach koło Kluczborka.
Szymon Giżyński zapewnia, że słyszał o tej placówce wiele pozytywnych słów. Przypomnijmy, szkoły rolnicze są zarządzane przez ministerstwo.

- Młodzi ludzie wybierają to miejsce całkowicie świadomie - mówi wiceminister Giżyński. - Patrzą, jaki sprzęt ma szkoła – czy jest nowoczesny – i podejmują na tej podstawie decyzję. Tutaj sytuacja jest bardzo dobra, bo szkoła jest znakomicie usprzętowiona. W tej chwili liczy się nowatorstwo i innowacje. Za chwilę do uprawy rolnictwa wejdą drony, kamery, czyli tak zwane rolnictwo precyzyjne. Wszystko to trafi do Bogdańczowic prędzej czy później. Według mnie wcześniej, bo ta szkoła ma znakomitą sławę.

Zdaniem Violetty Porowskiej, posłanki Prawa i Sprawiedliwości i szefowej opolskich struktur tej partii, będąc na miejscu widzi się wybitną szkołę.

- To jest chyba wielka wartość szkoły w Bogdańczowicach, że ona ma w pewnym sensie ducha klasycznego. Mam na myśli tradycyjną szkołę, którą w wielkich miastach już trochę żegna się, a tutaj wciąż to trwa. Może właśnie dlatego, że to jest szkoła blisko wsi, ziemi i rolnictwa. Wyczuwa się tutaj swoisty humanitaryzm.

Mirosław Krzyształowicz, dyrektor szkoły zaznacza, że w Bogdańczowicach jest 250 uczniów. Zapytaliśmy, czy edukacja w czasie pandemii była wyjątkowo trudna.

- Ze względu na stan epidemii oraz realizację kształcenia metodami na odległość to był bardzo trudny rok w edukacji. Było tym bardziej trudno, że w szkołach kształcących w zawodach nie wszystkie treści nauczania można przenieść do platform e-learningowych. Za nami wyjątkowo trudny rok.

Maksymilian Baron, uczący się na technika architektury krajobrazu, miał najwyższą średnią w szkole. Jego zdaniem, plusem nauki zdalnej była większa ilość czasu do dyspozycji.

- Oczywiście trzeba było skupić się również na mniej ciekawych lekcjach z perspektywy części uczniów. Przez zdalne zajęcia nie było siedzenia w klasie i jeżeli ktoś bardzo nudził się, mógł otworzyć inną książkę lub po swojemu spożytkować czas edukacyjnie, a za chwilę znowu słuchać. Nie powiem, że to jest do końca dobre, bo powinno się słuchać na lekcjach, ale jednak możliwości były.

W całej Polsce jest 59 szkół rolniczych, a niebawem będzie ich 61.
Szymon Giżyński
Violetta Porowska
Mirosław Kryształowicz
Maksymilian Baron

Zobacz także

2022-02-27, godz. 19:36, Wiadomości z regionu Harcerze włączają się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Kluczbork przyjął pierwsze osoby ewakuowane z kraju ogarniętego wojną Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej ponownie uruchomił pogotowie harcerek i harcerzy, żeby nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy. Druhowie włączają się m.in. w pomoc na granicy czy w zbiórki organizowane w samorządach naszego region… » więcej 2022-02-25, godz. 14:00, Wiadomości z regionu Kluczborski magistrat organizuje zbiórkę najpotrzebniejszego sprzętu dla partnerskich Brzeżan na zachodzie Ukrainy O pilną pomoc materialną zwrócili się włodarze ukraińskiego miasta Brzeżany do partnerskiego Kluczborka. Wobec tego burmistrz Jarosław Kielar ogłosił zbiórkę najpotrzebniejszego sprzętu. » więcej 2022-02-23, godz. 10:21, Gospodarka Do 3 tysięcy złotych na wymianę starego pieca oferuje Kluczbork. "Nie warto czekać z wnioskiem" Urząd Miejski w Kluczborku przyjmuje od 14 lutego wnioski mieszkańców gminy o dotacje na wymianę starych pieców. W puli na ten rok jest 200 tysięcy złotych. » więcej 2022-02-21, godz. 15:54, Sport i turystyka Kluczborski magistrat wyremontuje boisko i halę OSiR. Jest pół miliona złotych dotacji unijnej Pół miliona złotych dotacji przyznano gminie Kluczbork na remont hali OSiR i boiska wielofunkcyjnego w parku miejskim. Dotacja pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego. » więcej 2022-02-19, godz. 17:30, Wiadomości z regionu 25 projektów zgłosili mieszkańcy Kluczborka do budżetu obywatelskiego. W puli jest 400 tysięcy złotych Rekordowo duży odzew społeczny na tegoroczną edycję Kluczborskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zgłosili 25 projektów. » więcej
151152153154155156157
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »