Radio Opole » Radio Opole w powiecie brzeskim (DAB+) » Informacje z powiatu brzeskiego

Informacje z powiatu brzeskiego

2018-11-21, 11:10 Autor: Maciej Stępień

Elektroniczny system głosowania przysporzył problemów brzeskim radnym

Nowe urządzenie do głosowania. Na pierwszej sesji brzescy radni mieli z trochę problemów [fot. brzeg24.pl]
Nowe urządzenie do głosowania. Na pierwszej sesji brzescy radni mieli z trochę problemów [fot. brzeg24.pl]
Na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Brzegu testowano nowe urządzenia, które mają usprawnić prowadzenie obrad. Każdy z radnych otrzymał specjalny imienny przyrząd, dzięki któremu będzie mógł głosować, a wyniki będą podawane na specjalnym telebimie. Prezydium rady będzie mieć także podgląd na komputerowych monitorach. Wczoraj jednak nowy system wprowadził sporo zamieszania. Głosowania miały być sprawne i szybkie, a na razie nie wszyscy radni poradzili sobie z nowymi urządzeniami.
- Rzeczywiście, było sporo zamieszania – mówi nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Brzegu Jacek Niesłuchowski. – Wszyscy radni w samorządach zderzyli się z elektronicznym systemem do głosowania, który przysparza nam ewidentnie technicznych problemów. Nie przeprowadzono z nami żadnego szkolenia, ono jednak powinno poprzedzić pierwsze obrady, ale niestety mieliśmy sporo spraw organizacyjnych, które trzeba było załatwić najpierw. Obiecuję, że wszystkim radnym zorganizujemy stosowne szkolenie, by można było nauczyć się obsługi całego nowego sprzętu.

Cały system kosztował 24 tysiące złotych. Jak podkreślają urzędnicy, dzięki nowoczesnej technologii prowadzenie obrad będzie sprawniejsze i dokładniejsze.

- Kupiliśmy jedno z najprostszych urządzeń, żeby obsługa nie była w żaden sposób skomplikowana - tłumaczy Radiu Opole sekretarz miasta Krystyna Nowakowska-Bider. – Nowy system umożliwia nam od razu wygenerowanie listy radnych, którzy głosowali. Na urządzeniu są trzy przyciski: „za”, „przeciw” lub „wstrzymujący się”. Na tablicy możemy od razu zobaczyć wykaz osób biorących udział w głosowaniu, i kto jaką decyzję podjął.

Dodajmy, że każdą sesję będzie można teraz oglądać na żywo w internecie. Urząd zakupił również specjalną kamerę, która rejestrować będzie obrady. Na specjalnej stronie internetowej jest możliwość śledzenia poczynań brzeskich radnych.
Jacek Niesłuchowski i Krystyna Nowakowska-Bider

Zobacz także

2017-11-08, godz. 07:00, Kultura i rozrywka Muzyczna Jesień coraz bliżej. Grodków szykuje się do najazdu artystów Za niecałe dwa tygodnie startuje najstarszy w Polsce przegląd międzynarodowych zespołów muzycznych. Grodkowska impreza po raz pierwszy odbyła się w 1970 roku i do dziś gra nieprzerwanie. W dniach od 17-19 listopada tamtejszy Ośrodek… » więcej 2017-11-07, godz. 14:24, Wiadomości z regionu Skosił znaki i zatrzymał się na torach. Groźny wypadek pod Brzegiem O dużym szczęściu może mówić 43-letni kierujący audi, który niemal doprowadził do tragedii. Przed przejazdem kolejowym, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości wpadł w poślizg i zatrzymał się na torach. Auto zostało unieruchomione… » więcej 2017-11-04, godz. 07:30, Wiadomości z regionu Brzeska komenda policji czeka na młodych mundurowych. Jednostka ma kilkanaście etatów Na rynku pracy coraz trudniej znaleźć chętnych do służby w policji. Problemy kadrowe dotykają niemal każdą jednostkę w powiecie brzeskim. W Brzegu jeszcze 5 lat temu było raptem kilka wakatów uzupełnianych na bieżąco. Dziś jednostka… » więcej 2017-11-03, godz. 15:10, Wiadomości z regionu Zabytkowy kościół w Krzyżowicach starszy niż przypuszczano? Nowe wyniki polsko-amerykańskich badań Gotycka świątynia w Krzyżowicach od lat przyciąga turystów, bo znajduje się na Szlaku Polichromii Brzeskich. Pierwsze wzmianki o funkcjonującej tam kaplicy pojawiły się w XIV wieku. Niecałe dwieście lat później wybudowano murowane… » więcej 2017-11-03, godz. 12:45, Wiadomości z regionu Najstarsza kamienica w Brzegu doczekała się restauracji Po kilku miesiącach zakończył się remont fasady budynku przy ulicy Jabłkowej. Według dokumentów urbanistycznych to najstarszy obiekt w Brzegu. Powstał w drugiej połowie XIII wieku, a do dziś zachowały się jego historyczne elementy… » więcej
111112113114115116117
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »