Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na Soundedit '22
2022-11-03, 03:16 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na Soundedit '22

Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
Koncert zespołu Hedone w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Marciński]
3 listopada rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Do Łodzi tym razem przyjadą m.in. Leftfield, Barry Adamson, Test Department, Dezerter czy Crime & The City Solution. Dyrektor imprezy Maciej Werk opowiedział o programie tegorocznego święta muzyki.
Posłuchaj rozmowy
Dyrektor Maciej Werk porozmawiał też z nami podczas drugiego dnia imprezy
Marek Horodniczy, próby do koncertu "Scena Alternatywna TVP Kultura”, 58. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Marek Horodniczy, próby do koncertu "Scena Alternatywna TVP Kultura”, 58. KFPP [fot. Paweł Stauffer]
Festiwal od wielu lat odwiedza Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury. Dziennikarz muzyczny wrócił do projektów, które w ramach Soundedit zrealizowała instytucja, którą reprezentuje. Porozmawialiśmy też o występach Leftfield i Barry'ego Adamsona.
Posłuchaj rozmowy
Zespół Sztylety [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Zespół Sztylety [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Drugi dzień festiwalu poświęcony był punkowi. Szymon Szelewa i Łukasz Orzeszko z Zespołu Sztylety opowiedzieli o doskonaleniu brzemienia grupy, szukaniu balansu między jazgotliwymi gitarami a ładnymi melodiami i wpływie sportowej niedoli na sztukę.
Posłuchaj rozmowy
Hańba [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Hańba [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
W trakcie punkowego dnia nie mogło zabraknąć Hańby. Jakub Lewicki opowiedział o przełomowej dla zespołu płycie "Nikt nam nie zrobił nic". Porozmawialiśmy również o podejściu grupy do produkcji muzyki i długiej podróży z Milanówka do Łodzi.
Posłuchaj rozmowy
Ania Leon [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Ania Leon [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Jedną z artystek, które uświetniły ostatni dzień festiwalu, była Ania Leon. Wokalistka promowała świetnie przyjęty debiutancki album "Łezki". Mimo że wydawnictwo zostało zaszufladkowane jako mroczny electropop, płyta zaskakuje różnorodnością, o której porozmawialiśmy z songwriterką.

Zobacz także

2022-12-14, godz. 13:40 WaluśKraksaKryzys w Dobrym Graniu! WaluśKraksaKryzys odwiedził Opole w ramach trasy "Romantyczny styl życia", w trakcie której prezentował repertuar ze swoich dwóch dotychczasowych płyt… » więcej 2022-12-14, godz. 12:17 Biały falochron w Dobrym graniu! Kamil Michniak z Białego falochronu opowiedział o "Nie masz wyjścia, musisz znaleźć drogę", czyli debiutanckiej płycie duetu. Porozmawialiśmy o tworzeniu… » więcej 2022-12-14, godz. 11:29 Aleksandra Markiw o koncertach w Miejscu X Miejsce X od wielu lat przyciąga fanów muzyki alternatywnej. Przestrzeń kulturalną odwiedzili m.in. RAT KRU, Rosalie., Lua Preta, Syny czy Bobby The Unicorn… » więcej 2022-12-13, godz. 15:47 BOVSKA o nadchodzącej płycie BOVSKA przygotowuje się do wydania nowej płyty. Producentem przyszłorocznego albumu jest Archie Shevsky. Songwriterka opowiedziała o singlu "Wielka cisza"… » więcej 2022-12-13, godz. 14:42 Muzaman w Dobrym Graniu! Mimo że Muzaman jest utytułowanym beatboxerem, nie spoczywa na laurach i rozwija się jako producent i songwriter. Porozmawialiśmy o ".niceguy", czyli drugiej… » więcej 2022-11-28, godz. 17:12 Fabian Filiks z nowym krążkiem, na którym mroczny jazz spotyka się z ambientem Fabian Filiks to artysta, który nie pozwala swoim słuchaczom na nudę. Kiedy ostatnio gościliśmy go w Dobrym Graniu, promował swoją cyberpunkową twórczość… » więcej 2022-11-21, godz. 21:21 Duet anYkara po 4-letniej przerwie odwiedził audycję "Dobre Granie" Duet anYkara wraca do "Dobrego Grania" po czteroletniej przerwie. Rozmawialiśmy o imponującym sukcesie Nysan, którzy nawiązali współpracę z Giovannim Errerą… » więcej 2022-11-16, godz. 21:30 Andrzej Szpilman o różnorodnym repertuarze, który tworzył i kultywowaniu dorobku swojego ojca Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który… » więcej 2022-11-15, godz. 20:15 Kuba Karaś o udziale w Opolskim Banku Talentów oraz nowym albumie, który stworzył z Piotrem Roguckim Opolski Bank Talentów to unikatowy program stypendialny dla młodych muzyków. Radio Opole relacjonuje to wyjątkowe wydarzenie. Jednym z prelegentów, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »