Radio Opole » Dobre Granie w Radiu Opole » Rozmowy z gośćmi audycji 'Dobre Granie' » Radio Opole na Soundedit '21
2021-10-16, 00:56 Autor: Tomasz Wojtyłko

Radio Opole na Soundedit '21

Maciej Werk [fot. archiwum organizatora]
Maciej Werk [fot. archiwum organizatora]
21 października rozpoczyna się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. W tym roku w Łodzi wystąpią m.in. Marc Almond, Lydia Lunch, Midge Ure czy Tomek Lipiński. Maciej Werk, czyli dyrektor imprezy, przedstawił program tegorocznego święta muzyki.
Posłuchaj rozmowy
Wolska [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Wolska [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Projekt Soundedit Spotlight zyskał w tym roku nowe oblicze. Na dwóch scenach zaprezentowało się pięciu artystów, którzy zdecydowali się podzielić swoimi nagraniami w trackie pandemii. Wykonawców wyłonili czołowi dziennikarze muzyczni. Agnieszka Szydłowska postawiła na Wolską. Intrygująca songwriterka wzięła też wraz ze swoim menedżerem Jackiem Jagłowskim i Bogusławem Plutą ze ZPAVu w panelu "Fonograficzny debiut, czyli pierwsze kroki w branży muzycznej…". Wolska zdradziła nam, dlaczego jej dotychczasowe single mocno się od siebie różnią.
Posłuchaj rozmowy
Marcin Świetlicki [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
Marcin Świetlicki [fot. Gosia Wojna/Festiwal Soundedit]
W ramach Soundedit Spotlight wystąpiło również trio Morświn. Alternatywna supergrupa zaprezentowała swój debiutancki album "Rewolucjaaa". Marcin Świetlicki opowiedział nam o powstawaniu niezwykłego wydawnictwa.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 15:30 Czesław Mozil w Dobrym Graniu! Charyzmatyczny artysta opowiedział o swojej najnowszej płycie. #Ideologiamozila to efekt współpracy songwritera z Matheo. Muzyk po raz pierwszy zdecydował… » więcej 2021-12-07, godz. 19:28 Robert Cichy w Dobrym Graniu! Robert Cichy w Dobrym Graniu! Mimo że zeszłoroczny album "Dirty Sun" przyniósł pochodzącemu z Opola songwriterowi drugiego Fryderyka, artysta nie próżnuje… » więcej 2021-12-03, godz. 23:18 Spięty w Dobrym Graniu! „Black Mental” Spiętego to album, który stanowi kwintesencję ponadgatunkowego podejścia artysty do tworzenia piosenek. Frontman Lao Che zdradził nam przed… » więcej 2021-12-02, godz. 02:28 Tru Kru i Propaganda Soundsystem zapraszają na Clash of the Titans! Już w najbliższy piątek (03.12) w opolskim Wyjściu Awaryjnym odbędzie się wydarzenie, którego nie może przegapić żaden fan drum and bass. W trakcie wspólnej… » więcej 2021-11-30, godz. 15:32 Karo Glazer w Dobrym Graniu! "So This Is Xmas" Karo Glazer to utwór, który wszystkich wprawi w świąteczny nastrój. Songwriterka opowiedziała o kulisach powstawania wyjątkowej piosenki… » więcej 2021-11-27, godz. 03:53 Król o nowej płycie, graniu w kwintecie i współpracy z Rosalie. „Dziękuję” Króla to album, który zdecydowanie sprawdza się na żywo. Przekonała się o tym publiczność, która szczelnie wypełniła Salę Kameralną… » więcej 2021-11-27, godz. 03:06 Joanna Longić o płycie "Ginczanka-tęskno gra poezję" Joanna Longić nie zwalnia tempa. Po świetnie przyjętej drugiej płycie projektu tęskno, songwriterka postanowiła wydać album z muzykę do tekstów Zuzanny… » więcej 2021-11-19, godz. 23:59 Karolina Lizer o swoim debiutanckim albumie "Lśniąca. Łąkowe historie" to debiutancki album Karolina Lizer. Wokalistka stworzył repertuar albumu z Maćkiem Czemplikiem. Teksty poza artystką napisali… » więcej 2021-11-19, godz. 02:10 Last Feast of The Wolves w Dobrym Graniu! Last Feast of The Wolves to świeża krew na rodzimej scenie metalowej. Zespół tworzą Karol Caban, Jakub Różycki, Bartosz Główka, Wiktor Kruszelnicki i… » więcej 2021-11-19, godz. 01:40 Bartłomiej Maczaluk o nowej płycie Wczasów "To wszystko kiedyś minie" to tytuł długo wyczekiwanej drugiej długogrającej płyty Wczasów. Współtworzący duet Bartłomiej Maczaluk zdradził kulisy… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »