Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie"

2021-02-27, 01:54

Arek Kłusowski w Dobrym Graniu!

Arkadiusz Kłusowski, Debiuty 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Arkadiusz Kłusowski, Debiuty 2017 [fot. Paweł Stauffer]
Arek Kłusowski powraca! Nową płytę artysty zapowiada piosenka "Antarktyda". Porozmawialiśmy o premierowym singlu i zbliżającym się albumie. Artysta opowiedział o muzyce niosącej nadzieję, współpracy z Maciejem Sawochem i odmiennej tożsamości nowego repertuaru.
2021-02-25, 21:11

Karo Szczurowska w Dobrym Graniu!

okładka debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej
okładka debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej
Karo Szczurowska opowiedziała o swoim debiutanckim albumie. Porozmawialiśmy z wokalistką o tworzeniu własnych piosenek, nagrywaniu z Grzegorzem Stasiukiem i dzieleniu się swoimi emocjami i przeżyciami ze słuchaczami.
2021-02-25, 20:28

Agata Gołemberska w Dobrym Graniu!

Agata Gołemberska [fot. Tom Warabida]
Agata Gołemberska [fot. Tom Warabida]
"Uda się" to pierwszy singiel Agaty Gołemberskiej wydany w ramach projektu "My Name Is New" Kayaxu. Artystka zdradziła kulisy powstawania piosenki. Porozmawialiśmy poza tym o jej współpracy z producentem Jorgenem, inspiracji latami 80. i popowej różnorodności.
2021-02-25, 18:47

Magda Szlęzak w Dobrym Graniu!

Magda Szlęzak [fot. archiwum artystki]
Magda Szlęzak [fot. archiwum artystki]
Magda Szlęzak opowiedziała o swoim nowym singlu "Zasypia miasto". Piosenkę skomponował T. Day. Porozmawialiśmy z wokalistką o współpracy z mieleckim songwriterem. Wypytaliśmy też artystkę o jej autorski repertuar i wydawnicze plany.
2021-02-19, 22:28

hai w Dobrym Graniu!

hai [fot. Michał Ozimek]
hai [fot. Michał Ozimek]
Zespół hai z Lublina powinien przypaść do gustu wszystkim fanom wymykającej się gatunkowym szufladkom alternatywy. Dowodzący grupą Eddie zdradził kulisy powstawania "Dzwoń po nadzór", czyli debiutanckiego albumu lublinian. Porozmawialiśmy o wyrażaniu emocji przy wykorzystaniu wyrafinowanych środków, zabawie rytmem i inspiracji The Mars Voltą.
2021-02-19, 20:45

Faustyna Maciejczuk w Dobrym Graniu!

Faustyna Maciejczuk [fot. archiwum artystki]
Faustyna Maciejczuk [fot. archiwum artystki]
Faustyna Maciejczuk zapowiedziała swoją debiutancką EP-kę "Przebudzenie". Porozmawialiśmy z songwriterką o jej procesie twórczym, współpracy z Andrzejem Izdebskim i Jeremiaszem Hendzlem oraz poszukiwaniu własnego języka muzycznego.
2021-02-19, 14:33

PAULA ROMA w Dobrym Graniu!

okładka singla "Cześć, tu Miłość" PAULI ROMY
okładka singla "Cześć, tu Miłość" PAULI ROMY
PAULA ROMA opowiedziała o swoim najnowszym singlu "Cześć, tu Miłość". Wróciliśmy również do poprzednich piosenek wokalistki i zapowiedzieliśmy jej debiutanckie wydawnictwo. Porozmawialiśmy o współpracy z różnymi producentami, łączeniu bitowych wibracji z bluesowymi wpływami i emocjonalnym podejściu do muzyki.
2021-02-19, 13:20

NaVi i Grzegorz Wilk w Dobrym Graniu!

NaVi i Grzegorz Wilk [fot. archiwum artysty]
NaVi i Grzegorz Wilk [fot. archiwum artysty]
NaVi nie daje o sobie zapomnieć Opolskim słuchaczom. Cztery lata temu poprockowa grupa wystąpiła na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. W zeszłym roku zespół postanowił z kolei połączyć siły z pochodzącym z Opolszczyzny Grzegorzem Wilkiem. Wokalista wraz z dowodzącym NaVi Pawłem Poszytkiem zdradzili kulisy powstawania ich wspólnego albumu.
2021-02-13, 02:11

NoVela w Dobrym Graniu!

okładka singla "Jesteś" NoVeli
okładka singla "Jesteś" NoVeli
NoVela to nowa grupa na polskim rynku fonograficznym, której twórczość powinna spodobać się wszystkim fanom dobrych melodii. Artyści odwołują się w swoich utworach do popu, rocka, funku czy muzyki lat 80. Dominika Dmowska i Jan Niedzielski opowiedzieli o powstawaniu debiutanckiego albumu zespołu.
2021-02-13, 01:54

Max Bravura w Dobrym Graniu!

Max Bravura [fot. archiwum artysty]
Max Bravura [fot. archiwum artysty]
Maciej Wachowiak opowiedział o powrocie fonograficznym Max Bravury. Płyta "Too Bravura" może zaskoczyć dotychczasowych fanów grupy. Porozmawialiśmy o graniu w nowym składzie, australijskich inspiracjach i niewymuszonym eklektyzmie twórczości zespołu.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »