Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2021-03-16, 14:29 Autor: Marzena Śmierciak

Rok z pandemią w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. "Bardzo trudny był ten czas oczekiwania na pierwszego pacjenta"

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dzisiaj (16.03) mija dokładnie rok od przekształcenia szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w jednoimienny zakaźny, do którego trafiali pacjenci zarażeni koronawirusem. Od roku na naszej antenie relacjonujemy, co dzieje się w tym szpitalu – jak wyglądały przygotowania do zmiany profilu leczenia, budowy śluz, zabezpieczenia pracowników.
Mówiliśmy też o spektakularnych sukcesach – uratowaniu ciężarnej pacjentki z COVID-19 i jej dziecka, które na świat przyszło właśnie w kozielskim szpitalu, o 103-letniej pani Teresie, która pokonała wirusa. Niestety też informowaliśmy o liczbie zgonów, do których doprowadził podstępny koronawirus.

Tym razem głos oddajemy personelowi szpitala. Na ten miniony rok spojrzymy oczami Radosława Masłonia, kierownika bloku operacyjnego, Iwony Stankiewicz - diagnostki laboratoryjnej, Danuty Szeligi – naczelnej pielęgniarki, Krystyny Bąk – zastępczyni dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych, Macieja Gołębiowskiego – fizjoterapeuty, Jacka Mazura – ginekologa oraz Eweliny Zmarzły-Wczasek, kierowniczki zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii.

Wspomnienia pracowników szpitala w Kędzierzynie-Koźlu zebrała Agnieszka Pospiszyl w trakcie prac nad reportażem i projektem dokumentalnym „My z covidowego”. Od tygodni razem nasza reporterka wspólnie z fotografem Adamem Liszką przeprowadzają wywiady z personelem szpitala, dokumentując to, zarówno dźwiękowo i fotograficznie.

Dzisiaj o godzinie 21:10 na naszej antenie będzie miała miejsce premiera reportażu „My z covidowego” Agnieszki Pospiszyl.

Więcej wspomnień pracowników można znaleźć na stronie internetowej myzcovidowego.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach o takiej samej nazwie – myzcovidowego. Polecam - mogą przekonac się Państwo z czym na co dzień mierzą się pracownicy służby zdrowia.
Posłuchaj

Zobacz także

2021-04-08, godz. 16:00, RTT - artykuły Wybuch w zakładzie w Blachowni. Straż pożarna wezwana po 5 godzinach Policja, straż pożarna oraz inspekcja pracy wyjaśniają okoliczności wczorajszego (07.04) wybuchu reaktora chemicznego na terenie jednego z zakładów w Blachowni w Kędzierzynie-Koźlu. W trakcie zdarzenia jedna osoba została lekko poszkodowana… » więcej 2021-04-07, godz. 16:18, RTT - artykuły Światowy Dzień Zdrowia przypadł na trzecią falę pandemii. Jak wygląda praca medyków w tych trudnych czasach? Dziś (07.04) przypada Światowy Dzień Zdrowia obchodzony w rocznicę powstania WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia. W Polsce to także Dzień Pracownika Służby Zdrowia. » więcej 2021-04-07, godz. 16:12, RTT - artykuły Ruszyły przygotowania do budowy dwóch obwodnic omijających miejscowości Sidzina i Prudnik Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnic Prudnika i Sidziny. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na prace dokumentacyjne 8-kilometrowej trasy omijającej Sidzinę i Malerzowice… » więcej 2021-04-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Oszustwa na wnuczka czy policjanta. Seniorka opowiada, jak straciła pieniądze 23 tysiące straciła 73-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Oszuści wmówili jej, że musi zapłacić kaucję, żeby prokurator nie zatrzymał jej syna, który miał spowodować tragiczny wypadek. Policjantom udało się… » więcej 2021-04-06, godz. 16:00, RTT - artykuły Policja zaprezentowała drona do poszukiwania zaginionych, obserwacji imprez masowych i dróg Profesjonalny dron trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Ma pomóc w poszukiwaniu osób zaginionych, w zabezpieczaniu imprez masowych, ale też wychwyci 'grzechy' kierowców oraz pieszych. Strzec powinni się również kłusownicy… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »