Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2021-03-16, 14:29 Autor: Marzena Śmierciak

Rok z pandemią w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. "Bardzo trudny był ten czas oczekiwania na pierwszego pacjenta"

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Szpital w Kędzierzynie-Koźlu [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dzisiaj (16.03) mija dokładnie rok od przekształcenia szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu w jednoimienny zakaźny, do którego trafiali pacjenci zarażeni koronawirusem. Od roku na naszej antenie relacjonujemy, co dzieje się w tym szpitalu – jak wyglądały przygotowania do zmiany profilu leczenia, budowy śluz, zabezpieczenia pracowników.
Mówiliśmy też o spektakularnych sukcesach – uratowaniu ciężarnej pacjentki z COVID-19 i jej dziecka, które na świat przyszło właśnie w kozielskim szpitalu, o 103-letniej pani Teresie, która pokonała wirusa. Niestety też informowaliśmy o liczbie zgonów, do których doprowadził podstępny koronawirus.

Tym razem głos oddajemy personelowi szpitala. Na ten miniony rok spojrzymy oczami Radosława Masłonia, kierownika bloku operacyjnego, Iwony Stankiewicz - diagnostki laboratoryjnej, Danuty Szeligi – naczelnej pielęgniarki, Krystyny Bąk – zastępczyni dyrektora ds. administracyjno-ekonomicznych, Macieja Gołębiowskiego – fizjoterapeuty, Jacka Mazura – ginekologa oraz Eweliny Zmarzły-Wczasek, kierowniczki zakładu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologii.

Wspomnienia pracowników szpitala w Kędzierzynie-Koźlu zebrała Agnieszka Pospiszyl w trakcie prac nad reportażem i projektem dokumentalnym „My z covidowego”. Od tygodni razem nasza reporterka wspólnie z fotografem Adamem Liszką przeprowadzają wywiady z personelem szpitala, dokumentując to, zarówno dźwiękowo i fotograficznie.

Dzisiaj o godzinie 21:10 na naszej antenie będzie miała miejsce premiera reportażu „My z covidowego” Agnieszki Pospiszyl.

Więcej wspomnień pracowników można znaleźć na stronie internetowej myzcovidowego.pl oraz w mediach społecznościowych na profilach o takiej samej nazwie – myzcovidowego. Polecam - mogą przekonac się Państwo z czym na co dzień mierzą się pracownicy służby zdrowia.
Posłuchaj

Zobacz także

2024-09-30, godz. 15:30, ROD - artykuły Mały Wronów po wielkiej wodzie. Mieszkańcy próbują posprzątać i osuszyć domy przed zimą Mieszkańcy Wronowa w gminie Lewin Brzeski robią, co mogą, by zdążyć ze sprzątaniem po powodzi i osuszaniem budynków do zimy. Czasu mają nie wiele, a pracy jak przyznają z dnia na dzień coraz więcej. » więcej 2024-09-27, godz. 16:30, ROD - artykuły Branża turystyczna po powodzi: nie odwołujcie rezerwacji, czekamy na was Praktycznie zamarły obroty w Górskim Domu Turysty 'Pod Biskupią Kopą'. Turyści nie docierają do schroniska, ponieważ Nadleśnictwo Prudnik zamknęło szlaki turystyczne po intensywnych opadach deszczu przed dwoma tygodniami, które… » więcej 2024-09-26, godz. 16:30, ROD - artykuły Opole pomoże poszkodowanym przez powódź gminom Pomoc o wartości 2,5 miliona złotych przeznaczy Opole dla poszkodowanych w powodzi samorządów. Milion złotych zarezerwowano na przyszły rok, ale jeszcze w tym roku 700 tysięcy złotych trafi do poszkodowanych gmin, m.in. do Głuchołaz… » więcej 2024-09-25, godz. 16:30, ROD - artykuły Operacja "Feniks" na Opolszczyźnie. Wojsko pomaga walczyć ze skutkami kataklizmu Na terenach dotkniętych powodzią trwa wojskowa operacja o kryptonimie 'Feniks'. To największa operacja wojskowa po 1989 roku. Przez cały czas jej trwania, czyli co najmniej do końca roku, w pomoc samorządom w odbudowie zniszczonej infrastruktury… » więcej 2024-09-24, godz. 16:30, ROD - artykuły Góry Opawskie zamknięte. Właściciele ośrodków liczą straty po powodzi Wielka woda, która przeszła w ostatnich dniach przez województwo opolskie, mocno dotknęła też opolskich przedsiębiorców. W wielu miejscowościach zniszczone zostały mniejsze i większe biznesy - sklepy, kawiarnie, bary, apteki. Opolska… » więcej
16171819202122
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »