Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-11-04, 11:00 Autor: Radio Opole

04.11.2014 Antoni Macierewicz o tym, że od zawsze mówił o komunistycznych tajnych służbach to samo i z pewnością zdania nie zmieni

- Zatrzymanie Aleksandra G. w związku ze sprawą zniknięcia w 1992 roku dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary pokazuje, że niektóre sprawy mogą zostać wyjaśnione nawet po wielu latach. To optymistyczne - mówił w Loży Radiowej Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przypominając, że w czerwcu 1992 roku stracił stanowisko ministra spraw wewnętrznych po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego. Ziętara zaginął trzy miesiące później.

Antoni Macierewicz Macierewicz przypomniał, że mówił wtedy o tym, iż polska przestępczość zorganizowana, którą nazywał wprost mafią, została zbudowana na styku przestępczego półświatka i komunistycznych służb specjalnych.

- Biznesowa i polityczna kariera Aleksandra G. oparta była na kontaktach z czasów, gdy był esbekiem. Miał dostęp do informacji, których nie znali inni. Bo jakim cudem w półtorej godziny po tym, jak weszło w życie prawo zezwalające na tworzenie kantorów wymiany walut, uruchomił sieć kantorów na naszej zachodniej granicy? - mówił nasz gość, dodając, że jego diagnoza na temat patologicznych działań byłych esbeków do dziś jest kontestowana przez część opinii publicznej, podobnie jak jego działania na rzecz rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych, których kierownictwo było szkolone przez GRU i - zdaniem Macierewicza - nadal powiązane było z działaniami rosyjskich służb.

Naszego gościa zapytaliśmy także o film Patryka Vegi, w którym został przedstawiony jako bohater negatywny, który wyrzucając agentów na bruk sprowokował ich do działalności przestępczej.

- To jest film zrobiony według rosyjskiej maksymy, że jak nie możesz kogoś przekonać, że jesteśmy fajni, to pokaż, że jesteśmy śmiertelnie groźni - stwierdził. - To takie zarządzanie strachem, które ostatnio stosuje prezydent Putin.

Macierewicz przyjechał na Opolszczyznę także po to, by poprzeć opolskich kandydatów PiS, w tym - Jerzego Czerwińskiego, byłego posła Ruchu Katolicko-Narodowego, partii, której Macierewicz był prezesem.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-11-17, godz. 13:14, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 17.11.2014 Arkadiusz Wiśniewski dziękuje za poparcie i mówi o swoich planach na kampanię przed drugą turą i gotowości do wspólpracy "dla dobra Opola" - Jestem bardzo szczęśliwy, wciąż nie mogę uwierzyć, dziękuję wszystkim opolanom, którzy mnie poparli - powiedział w Loży Radiowej Arkadiusz Wiśniewski, który w pierwszej turze prezydenckich wyborów w Opolu otrzymał ponad 17… » więcej 2014-11-17, godz. 08:30, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Joanna Maksymowicz - Nie mamy jeszcze gotowych wyników. Realny termin to wtorek - mówi nasz gość. » więcej 2014-11-14, godz. 16:00, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Mniejszość Niemiecka podsumowała kadencję Samorządowcy Mniejszości Niemieckiej Roman Kolek i Norbert Rasch podsumowali w Loży Radiowej cztery lata działalności. - To nie była łatwa kadencja - przyznał na antenie Radia Opole wicemarszałek Kolek. » więcej 2014-11-14, godz. 12:58, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 14.11.2014 Norbert Rasch i Roman Kolek o nieuniknionym zadłużeniu regionu, sukcesach i porażkach samorządu województwa i umiarkowanym zaufaniu do koalicjanta - Pamiętamy, jak zaczęła się ta kadencja, na kilka dni zniknęliśmy z koalicji - stwierdził w Loży Radiowej Norbert Rasch, wojewódzki radny i lider opolskiej Mniejszości Niemieckiej, który przyszedł do programu z wicemarszałkiem… » więcej 2014-11-14, godz. 08:49, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Rafał Tkacz - Mam nadzieję, że około północy poznamy pierwsze wyniki wyborów - mówi dyr. opolskiej KBW. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »