Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Wybory samorządowe 2014 w Radiu Opole

Wybory samorządowe 2014 w Radiu Opole

Aktualności

Rozpoczęła się kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi. Wybierzemy w nich radnych wszystkich szczebli (gminnych, powiatowych i wojewódzkich) a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Radio Opole będzie relacjonować – na antenie i stronie internetowej – przebieg kampanii wyborczej, prezentować wywiady z kandydatami oraz ekspertami („Rozmowy wyborcze" oraz „Debaty wyborcze") a także wyjaśniać wszystkie wątpliwości związane z kalendarzem, ordynacją oraz organizacją i przebiegiem wyborów („Poradnik wyborczy").

Debaty wyborcze

W ostatnim miesiącu przed pierwszą turą wyborów (16 listopada) zorganizujemy debaty na żywo kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast powiatowych województwa opolskiego. Zapis z tych debatach umieszczony zostanie na stronie Radia Opole z zakładce „Debaty wyborcze".

Rozmowy wyborcze

Kampania wyborcza to nie tylko hasła, spoty i billboardy, ale także merytoryczne spory o kierunek rozwoju naszych samorządów. Będziemy je wnikliwie omawiali, prezentując na antenie i stronie Radia Opole rozmowy z samorządowcami zabiegającymi o reelekcję, ich kontrkandydatami oraz ekspertami.

Poradnik wyborczy

By wziąć czynny lub bierny udział w wyborach, trzeba poznać kalendarz wyborczy oraz przepisy kodeksu wyborczego. Przypomnijmy: w tych wyborach obowiązuje nowa ordynacja, w której najważniejszą – ale nie jedyną – zmianą jest wybór radnych miejskich i gminnych (poza Opolem) w jednomandatowych okręgach wyborczych. W „Poradniku wyborczym", który będzie prezentowany na antenie i stronie Radia Opole od początku września, zawrzemy wszystkie informacje kluczowe dla kandydatów i wyborców.

Informacje dla komitetów wyborczych

Na naszej specjalnej podstronie zamieszczamy też informacje dla komitetów wyborczych – dotyczące m.in. nieodpłatnego czasu na antenie Radia opole, a także reklamy.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »