Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-11-04, 11:00 Autor: Radio Opole

04.11.2014 Antoni Macierewicz o tym, że od zawsze mówił o komunistycznych tajnych służbach to samo i z pewnością zdania nie zmieni

- Zatrzymanie Aleksandra G. w związku ze sprawą zniknięcia w 1992 roku dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary pokazuje, że niektóre sprawy mogą zostać wyjaśnione nawet po wielu latach. To optymistyczne - mówił w Loży Radiowej Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przypominając, że w czerwcu 1992 roku stracił stanowisko ministra spraw wewnętrznych po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego. Ziętara zaginął trzy miesiące później.

Antoni Macierewicz Macierewicz przypomniał, że mówił wtedy o tym, iż polska przestępczość zorganizowana, którą nazywał wprost mafią, została zbudowana na styku przestępczego półświatka i komunistycznych służb specjalnych.

- Biznesowa i polityczna kariera Aleksandra G. oparta była na kontaktach z czasów, gdy był esbekiem. Miał dostęp do informacji, których nie znali inni. Bo jakim cudem w półtorej godziny po tym, jak weszło w życie prawo zezwalające na tworzenie kantorów wymiany walut, uruchomił sieć kantorów na naszej zachodniej granicy? - mówił nasz gość, dodając, że jego diagnoza na temat patologicznych działań byłych esbeków do dziś jest kontestowana przez część opinii publicznej, podobnie jak jego działania na rzecz rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych, których kierownictwo było szkolone przez GRU i - zdaniem Macierewicza - nadal powiązane było z działaniami rosyjskich służb.

Naszego gościa zapytaliśmy także o film Patryka Vegi, w którym został przedstawiony jako bohater negatywny, który wyrzucając agentów na bruk sprowokował ich do działalności przestępczej.

- To jest film zrobiony według rosyjskiej maksymy, że jak nie możesz kogoś przekonać, że jesteśmy fajni, to pokaż, że jesteśmy śmiertelnie groźni - stwierdził. - To takie zarządzanie strachem, które ostatnio stosuje prezydent Putin.

Macierewicz przyjechał na Opolszczyznę także po to, by poprzeć opolskich kandydatów PiS, w tym - Jerzego Czerwińskiego, byłego posła Ruchu Katolicko-Narodowego, partii, której Macierewicz był prezesem.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-07-28, godz. 13:20, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 28.07.2014 Sławomir Kłosowski o tym, że chce wierzyć w zjednoczenie opolskiej prawicy, ale gdyby nic z tego nie wyszło, to trudno - To jest historyczna szansa! Bardzo źle by się stało, gdyby nie została wykorzystana z powodu osobistych ambicji czy ambicyjek niektórych polityków. Dostaliśmy ogromny sondażowy bonus za zjednoczenie, PiS ma od 35 do 42 procent, trzeba… » więcej 2014-07-24, godz. 09:12, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Marcin Ociepa 'Jestem kandydatem komitetu lokalnego, ale naturalnie chcę mieć jak największe poparcie' » więcej 2014-07-23, godz. 09:21, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Dr Ewa Skrabacz Zjednoczenie prawicy? „Intrygujące przełożenie rozmów centralnych na opolską politykę' » więcej 2014-07-21, godz. 16:33, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 21.07.2014 Tadeusz Jarmuziewicz o tym, że nie jest opolskim rewolucjonistą, o mocnych i słabych stronach ITD i sypianiu z hełmem na głowie - Nie chcę rewolucji, jak inni kandydaci. Nie chcę niczego na gwałt zmieniać, nikogo z urzędu wyrzucać - powiedział Tadeusz Jarmuziewicz, poseł i kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola, pytany o to, czemu jego ostatnie… » więcej 2014-07-20, godz. 12:17, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Niedzielna Loża Radiowa 20 lipca 2014 - posłuchajcie! - Przystawki zostały zjedzone i teraz następują procesy trawienne - ironizował w Niedzielnej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Jarmuziewicz, komentując sobotnie porozumienie w sprawie zjednoczenia prawicy. Opolscy… » więcej
24252627282930
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »