Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-11-04, 11:00 Autor: Radio Opole

04.11.2014 Antoni Macierewicz o tym, że od zawsze mówił o komunistycznych tajnych służbach to samo i z pewnością zdania nie zmieni

- Zatrzymanie Aleksandra G. w związku ze sprawą zniknięcia w 1992 roku dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary pokazuje, że niektóre sprawy mogą zostać wyjaśnione nawet po wielu latach. To optymistyczne - mówił w Loży Radiowej Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przypominając, że w czerwcu 1992 roku stracił stanowisko ministra spraw wewnętrznych po odwołaniu rządu Jana Olszewskiego. Ziętara zaginął trzy miesiące później.

Antoni Macierewicz Macierewicz przypomniał, że mówił wtedy o tym, iż polska przestępczość zorganizowana, którą nazywał wprost mafią, została zbudowana na styku przestępczego półświatka i komunistycznych służb specjalnych.

- Biznesowa i polityczna kariera Aleksandra G. oparta była na kontaktach z czasów, gdy był esbekiem. Miał dostęp do informacji, których nie znali inni. Bo jakim cudem w półtorej godziny po tym, jak weszło w życie prawo zezwalające na tworzenie kantorów wymiany walut, uruchomił sieć kantorów na naszej zachodniej granicy? - mówił nasz gość, dodając, że jego diagnoza na temat patologicznych działań byłych esbeków do dziś jest kontestowana przez część opinii publicznej, podobnie jak jego działania na rzecz rozwiązania Wojskowych Służb Informacyjnych, których kierownictwo było szkolone przez GRU i - zdaniem Macierewicza - nadal powiązane było z działaniami rosyjskich służb.

Naszego gościa zapytaliśmy także o film Patryka Vegi, w którym został przedstawiony jako bohater negatywny, który wyrzucając agentów na bruk sprowokował ich do działalności przestępczej.

- To jest film zrobiony według rosyjskiej maksymy, że jak nie możesz kogoś przekonać, że jesteśmy fajni, to pokaż, że jesteśmy śmiertelnie groźni - stwierdził. - To takie zarządzanie strachem, które ostatnio stosuje prezydent Putin.

Macierewicz przyjechał na Opolszczyznę także po to, by poprzeć opolskich kandydatów PiS, w tym - Jerzego Czerwińskiego, byłego posła Ruchu Katolicko-Narodowego, partii, której Macierewicz był prezesem.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-09-15, godz. 08:54, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Dr Błażej Choroś Niezbyt merytoryczna, ale dość energetyczna - tak politolog ocenia kampanię wyborczą. » więcej 2014-09-14, godz. 11:27, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Niedzielna Loża Radiowa 14 września 2014 - posłuchaj! - Może trzeba jeszcze bardziej uprościć formalności? A może wprowadzić do samorządów kadencyjność? - zastanawiali się opolscy politycy, komentując w Niedzielnej Loży Radiowe zaskakująco małą liczbę komitetów, które chcą… » więcej 2014-09-12, godz. 16:27, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 10.09.2014 Daniel Palimąka o kresowiakach, kandydatach PO i przygotowaniach do wyborów Pierwszy Powiatowy Dzień Kresowiaka, nad jeziorem Nyskim został zorganizowany za namową środowisk kresowych. Do tej pory nie było takiej uroczystości w czasie której kresowiacy mogliby się spotkać, porozmawiać i wymienić doświ… » więcej 2014-09-11, godz. 14:30, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 11.09.2014 Ryszard Zembaczynski o prywatyzacji ECO - Gdybym przerwał proces prywatyzacji to by było bez sensu - powiedział prezydent Opola Ryszard Zembaczyński. Wyjaśniał w Loży Radiowej zamieszanie medialne wokół prywatyzacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Było ono wynikiem wpisu… » więcej 2014-09-09, godz. 13:12, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 09.09.2014 Piotr Długosz o tym, że miliony Polaków "wybierają autonomię" a Ruch Autonomii Ślaska ma sympatyków nie tylko w województwie śląskim - Czy widzimy się w przyszłej koalicji rządzącej regionem? Nie za bardzo - powiedział w Loży Radiowej Piotr Długosz, lider opolskich struktur Ruchu Autonomii Śląska. - Nie dlatego, że będziemy mieli za słaby wynik, ale dlatego… » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »