Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-10-23, 14:33 Autor: Radio Opole

23.10.2014 Janusz Kowalski o powodach swojej osobistej krucjaty przeciw Tomaszowi Garbowskiemu, kwiatach dla SLD i o tym, że najtrafniej ocenił Jarmuziewicza Bogusław Wierdak

- W 2002 roku walczyłem o odsunięcie SLD od władzy w Opolu - stwierdził w Loży Radiowej Janusz Kowalski, były opolski radny i założyciel stowarzyszenia Stop Korupcji. - Dlatego, gdy zobaczyłem w warszawskim metrze billboard, na którym Tomasz Grabowski występuje jako nowa samorządowa twarz lewicy, zrozumiałem, że muszę wrócić do Opola, bo ta moja walka się nie skończyła.

Janusz KowalskiKowalski twierdzi, że jest obecnie ekspertem od polityki energetycznej i prowadzi w Opolu interesy, jest wiec w swoim rodzinnym mieście co kilka tygodni. Zjawił się też trzy miesiące temu, by o boku europosła PiS Dawida Jackiewicza protestować przeciwko planom prywatyzacji ECO. Nadal twierdzi, że to ten temat pozostanie tematem numer jeden kampanii samorządowej w Opolu.

Potem, co obszernie relacjonowały wszystkie media, rozpoczął jednoosobową społeczną kampanię "Stop dla SLD, Stop dla Tomasza Garbowskiego".

- SLD mnie przechytrzyło, samo wyeliminowało się z wyborów - stwierdził. - W 2002 roku, gdy odchodziła ekipa Synowca, zapaliłem znicze na stopniach ratusza. Teraz powinienem kupić kwiaty i położyć je z wyrazami wdzięczności przed siedziba SLD.

Ponieważ lewica jest już wyeliminowana z walki o miasto, próbowaliśmy dociec, ile prawdy jest w plotkach, że teraz Kowalski weźmie na cel Tadeusza Jarmuziewicza, głównego przeciwnika Arkadiusza Wiśniewskiego, kandydata posła Patryka Jakiego, współpracownika Kowalskiego sprzed lat. Kowalski twierdzi, że ma swojego kandydata na radnego (Marek Kawa z PiS), ale w kampanie prezydencka angażował się już nie będzie. Nie zdołał się jednak powstrzymać od wystawienia Jarmuziewicza druzgocącej recenzji.

- Od lat mieszkam w warszawie, znam to środowisko i wiem, że był jednym z najgorszych wiceministrów w rządzie Platformy - stwierdził. - Zresztą najlepszą wizytówkę wystawił mu partyjny kolega Bogusław Wierdak, który nazwał go największym politycznym niewypałem Opolszczyzny.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-10-27, godz. 08:40, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Arkadiusz Wiśniewski - Spotkania z mieszkańcami to wyzwanie, ale przede wszystkim źródło cennych wskazówek - mówi nasz gość. » więcej 2014-10-24, godz. 16:32, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 24.10.2014 Tomasz Garbowski o tym, kto odpowiada za (przed)wyborczą porażke SLD w Opolu i kto nie będzie decydował o jego politycznej przyszłości - To nie Piotr Woźniak będzie decydował o tym, kto będzie na liście kandydatów na SLD do parlamentu, tylko władze krajowe i Leszek Miller - stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Garbowski, poseł SLD i były już kandydat lewicy na prezydenta… » więcej 2014-10-24, godz. 16:29, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 24.10.2014 Andżelika Borys i Mieczysław Jaśkiewicz o poparciu dla Marcina Ociepy, milicjantach w ratuszu i chytrym Łukaszence - Wizyty naszych dzieci w Polsce są bardzo ważne, dlatego tak bardzo zależy nam na dalszej współpracy z polskimi samorządami - mówili w Loży Radiowej Andżelika Borys i Mieczysław Jaśkiewicz, była i obecny prezes Związku Polaków… » więcej 2014-10-22, godz. 13:35, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 22.10.2014 Piotr Długosz o ambicjach Ruchu Autonomii Śląska, zaletach autonomii po europejsku i przyszłości Opolszczyzny - Nie porzuciliśmy idei zjednoczenia Górnego Śląska - powiedział w Loży Radiowej Piotr Długosz, jeden z opolskich liderów Ruchu Autonomii Śląska. - Temat nowej reformy administracyjnej kraju wróci w ciągu kilku lat i nasi politycy… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »