Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-10-23, 14:33 Autor: Radio Opole

23.10.2014 Janusz Kowalski o powodach swojej osobistej krucjaty przeciw Tomaszowi Garbowskiemu, kwiatach dla SLD i o tym, że najtrafniej ocenił Jarmuziewicza Bogusław Wierdak

- W 2002 roku walczyłem o odsunięcie SLD od władzy w Opolu - stwierdził w Loży Radiowej Janusz Kowalski, były opolski radny i założyciel stowarzyszenia Stop Korupcji. - Dlatego, gdy zobaczyłem w warszawskim metrze billboard, na którym Tomasz Grabowski występuje jako nowa samorządowa twarz lewicy, zrozumiałem, że muszę wrócić do Opola, bo ta moja walka się nie skończyła.

Janusz KowalskiKowalski twierdzi, że jest obecnie ekspertem od polityki energetycznej i prowadzi w Opolu interesy, jest wiec w swoim rodzinnym mieście co kilka tygodni. Zjawił się też trzy miesiące temu, by o boku europosła PiS Dawida Jackiewicza protestować przeciwko planom prywatyzacji ECO. Nadal twierdzi, że to ten temat pozostanie tematem numer jeden kampanii samorządowej w Opolu.

Potem, co obszernie relacjonowały wszystkie media, rozpoczął jednoosobową społeczną kampanię "Stop dla SLD, Stop dla Tomasza Garbowskiego".

- SLD mnie przechytrzyło, samo wyeliminowało się z wyborów - stwierdził. - W 2002 roku, gdy odchodziła ekipa Synowca, zapaliłem znicze na stopniach ratusza. Teraz powinienem kupić kwiaty i położyć je z wyrazami wdzięczności przed siedziba SLD.

Ponieważ lewica jest już wyeliminowana z walki o miasto, próbowaliśmy dociec, ile prawdy jest w plotkach, że teraz Kowalski weźmie na cel Tadeusza Jarmuziewicza, głównego przeciwnika Arkadiusza Wiśniewskiego, kandydata posła Patryka Jakiego, współpracownika Kowalskiego sprzed lat. Kowalski twierdzi, że ma swojego kandydata na radnego (Marek Kawa z PiS), ale w kampanie prezydencka angażował się już nie będzie. Nie zdołał się jednak powstrzymać od wystawienia Jarmuziewicza druzgocącej recenzji.

- Od lat mieszkam w warszawie, znam to środowisko i wiem, że był jednym z najgorszych wiceministrów w rządzie Platformy - stwierdził. - Zresztą najlepszą wizytówkę wystawił mu partyjny kolega Bogusław Wierdak, który nazwał go największym politycznym niewypałem Opolszczyzny.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-07-28, godz. 13:20, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 28.07.2014 Sławomir Kłosowski o tym, że chce wierzyć w zjednoczenie opolskiej prawicy, ale gdyby nic z tego nie wyszło, to trudno - To jest historyczna szansa! Bardzo źle by się stało, gdyby nie została wykorzystana z powodu osobistych ambicji czy ambicyjek niektórych polityków. Dostaliśmy ogromny sondażowy bonus za zjednoczenie, PiS ma od 35 do 42 procent, trzeba… » więcej 2014-07-24, godz. 09:12, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Marcin Ociepa 'Jestem kandydatem komitetu lokalnego, ale naturalnie chcę mieć jak największe poparcie' » więcej 2014-07-23, godz. 09:21, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Dr Ewa Skrabacz Zjednoczenie prawicy? „Intrygujące przełożenie rozmów centralnych na opolską politykę' » więcej 2014-07-21, godz. 16:33, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 21.07.2014 Tadeusz Jarmuziewicz o tym, że nie jest opolskim rewolucjonistą, o mocnych i słabych stronach ITD i sypianiu z hełmem na głowie - Nie chcę rewolucji, jak inni kandydaci. Nie chcę niczego na gwałt zmieniać, nikogo z urzędu wyrzucać - powiedział Tadeusz Jarmuziewicz, poseł i kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Opola, pytany o to, czemu jego ostatnie… » więcej 2014-07-20, godz. 12:17, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Niedzielna Loża Radiowa 20 lipca 2014 - posłuchajcie! - Przystawki zostały zjedzone i teraz następują procesy trawienne - ironizował w Niedzielnej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Jarmuziewicz, komentując sobotnie porozumienie w sprawie zjednoczenia prawicy. Opolscy… » więcej
24252627282930
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »