Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 » Rozmowy wyborcze

Rozmowy wyborcze

2014-10-23, 14:33 Autor: Radio Opole

23.10.2014 Janusz Kowalski o powodach swojej osobistej krucjaty przeciw Tomaszowi Garbowskiemu, kwiatach dla SLD i o tym, że najtrafniej ocenił Jarmuziewicza Bogusław Wierdak

- W 2002 roku walczyłem o odsunięcie SLD od władzy w Opolu - stwierdził w Loży Radiowej Janusz Kowalski, były opolski radny i założyciel stowarzyszenia Stop Korupcji. - Dlatego, gdy zobaczyłem w warszawskim metrze billboard, na którym Tomasz Grabowski występuje jako nowa samorządowa twarz lewicy, zrozumiałem, że muszę wrócić do Opola, bo ta moja walka się nie skończyła.

Janusz KowalskiKowalski twierdzi, że jest obecnie ekspertem od polityki energetycznej i prowadzi w Opolu interesy, jest wiec w swoim rodzinnym mieście co kilka tygodni. Zjawił się też trzy miesiące temu, by o boku europosła PiS Dawida Jackiewicza protestować przeciwko planom prywatyzacji ECO. Nadal twierdzi, że to ten temat pozostanie tematem numer jeden kampanii samorządowej w Opolu.

Potem, co obszernie relacjonowały wszystkie media, rozpoczął jednoosobową społeczną kampanię "Stop dla SLD, Stop dla Tomasza Garbowskiego".

- SLD mnie przechytrzyło, samo wyeliminowało się z wyborów - stwierdził. - W 2002 roku, gdy odchodziła ekipa Synowca, zapaliłem znicze na stopniach ratusza. Teraz powinienem kupić kwiaty i położyć je z wyrazami wdzięczności przed siedziba SLD.

Ponieważ lewica jest już wyeliminowana z walki o miasto, próbowaliśmy dociec, ile prawdy jest w plotkach, że teraz Kowalski weźmie na cel Tadeusza Jarmuziewicza, głównego przeciwnika Arkadiusza Wiśniewskiego, kandydata posła Patryka Jakiego, współpracownika Kowalskiego sprzed lat. Kowalski twierdzi, że ma swojego kandydata na radnego (Marek Kawa z PiS), ale w kampanie prezydencka angażował się już nie będzie. Nie zdołał się jednak powstrzymać od wystawienia Jarmuziewicza druzgocącej recenzji.

- Od lat mieszkam w warszawie, znam to środowisko i wiem, że był jednym z najgorszych wiceministrów w rządzie Platformy - stwierdził. - Zresztą najlepszą wizytówkę wystawił mu partyjny kolega Bogusław Wierdak, który nazwał go największym politycznym niewypałem Opolszczyzny.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2014-09-15, godz. 08:54, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Dr Błażej Choroś Niezbyt merytoryczna, ale dość energetyczna - tak politolog ocenia kampanię wyborczą. » więcej 2014-09-14, godz. 11:27, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy Niedzielna Loża Radiowa 14 września 2014 - posłuchaj! - Może trzeba jeszcze bardziej uprościć formalności? A może wprowadzić do samorządów kadencyjność? - zastanawiali się opolscy politycy, komentując w Niedzielnej Loży Radiowe zaskakująco małą liczbę komitetów, które chcą… » więcej 2014-09-12, godz. 16:27, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 10.09.2014 Daniel Palimąka o kresowiakach, kandydatach PO i przygotowaniach do wyborów Pierwszy Powiatowy Dzień Kresowiaka, nad jeziorem Nyskim został zorganizowany za namową środowisk kresowych. Do tej pory nie było takiej uroczystości w czasie której kresowiacy mogliby się spotkać, porozmawiać i wymienić doświ… » więcej 2014-09-11, godz. 14:30, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 11.09.2014 Ryszard Zembaczynski o prywatyzacji ECO - Gdybym przerwał proces prywatyzacji to by było bez sensu - powiedział prezydent Opola Ryszard Zembaczyński. Wyjaśniał w Loży Radiowej zamieszanie medialne wokół prywatyzacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Było ono wynikiem wpisu… » więcej 2014-09-09, godz. 13:12, Wybory samorządowe 2014 - rozmowy 09.09.2014 Piotr Długosz o tym, że miliony Polaków "wybierają autonomię" a Ruch Autonomii Ślaska ma sympatyków nie tylko w województwie śląskim - Czy widzimy się w przyszłej koalicji rządzącej regionem? Nie za bardzo - powiedział w Loży Radiowej Piotr Długosz, lider opolskich struktur Ruchu Autonomii Śląska. - Nie dlatego, że będziemy mieli za słaby wynik, ale dlatego… » więcej
18192021222324
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »