Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 stycznia 2023 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY

W audycji "Gorączka piątkowej nocy" usłyszmy sporo nowości singlowych z disco- popowego nurtu doprawionych funkowo- soulowymi smaczkami. Dowiemy się również o planowanych w najbliższym czasie koncertach oraz opowiemy o artystach, którzy wraz z nowym rokiem zapowiadają nowe otwarcie swojej kariery scenicznej.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu:
agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
13:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY W RADIU OPOLE
Te charakterystyczne dźwięki słychać w nocy w wielu sypialniach Polaków. Czasem aż zaskakuje ich natężenie i głośność. Chrapanie, bo o tym mowa, jest powszechną dolegliwością, nasilającą się wraz z wiekiem. Jednak większość osób ten problem lekceważy. Jak groźne może być chrapanie, kiedy udać się z tym do specjalisty, jakie są sposoby na "cichą" noc? O tym porozmawiamy z lekarzem laryngologiem.

W drugiej części audycji skupimy się na sepsie. To - w największym skrócie - nieprawidłowa reakcja organizmu na zakażenie. Daje różne objawy, rozwija się gwałtownie i jest śmiertelnie niebezpieczna. W przeddzień ogólnopolskiej zbiórki na rzecz WOŚP, z której pieniądze trafią właśnie na zakup sprzętu medycznego niezbędnego w walce z sepsą, porozmawiamy z ordynatorem oddziału intensywnej terapii w USK w Opolu. W skali globalnej sepsa jest bowiem przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów.

Do słuchania od 13:00 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Do autorki można napisać tu: marzena.smierciak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »