Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2021 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Najnowszy album Piotra Kachnego, kreatywnego artysty plastyka związanego również z muzyką Omna Mah "Taology".

Nazywani „Radiohead brytyjskiego jazzu” Gogo Penguin garściami czerpią zarówno z rocka, jazzu, jak i muzyki minimalistycznej, czego owocem jest ich eksperymentalna, lecz zawsze urzekająca muzyka. Kwartet z Manchesteru uważany jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów na świecie, który cechują: jungle’owe rytmy, niskie basy oraz piękne melodie. 5 czerwca 2020 roku premierę miało ostatnie, jak dotąd wydawnictwo grupy, zatytułowane po prostu „Gogo Penguin”.

Do słuchania w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co poniedziałek z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie oraz filmowe. Podyskutujemy o wznowieniu płyty Bemibem - „Bemowe frazy”, książce autorstwa Piotr Jagielskiego „Święta tradycja, własny głos” oraz o filmie „Dom Gucci”, który wyreżyserował Ridley Scott.

Po godz. 20:05 zapraszamy na I cz. słuchowiska familijnego pt. "Królewna Julwita z Kukoldowy (jakie czasy, taka bajka)" autorstwa i w reżyserii dziennikarki Radia Opole Marzeny Mielcarek. "Królewna Julwita z Kukoldowy (jakie czasy, taka bajka)" to komedia słowno-muzyczna adresowana do dzieci i dorosłych. Usłyszą Państwo m.in. dwanaście humorystycznych piosenek, np. o Heli grającej na wiolonczeli, o worku z kaszą, o jedzeniu rapującym, o balladzie preferencyjnej czy o Rycerzu z czarną tarczą. Świetne utwory w ciekawych aranżacjach pozwalają zrozumieć stan kultury dedykowanej "przeciętnemu odbiorcy”. Więcej informacji o projekcie tutaj.

O godz. 20:50 zapraszamy na pierwszy odcinek powieści Michaela Sowy "Tam, gdzie nie pada. Ballada o śląskim Teksasie". Książka Michaela Sowy, wydana przez wydawnictwo Lira, opisuje epopeję mieszkańców Płużnicy pod Strzelcami Opolskimi. Powieść na potrzeby radia przygotował, opracował i wyreżyserował nasz redakcyjny kolega Ireneusz Prochera, a czyta opolski aktor Andrzej Jakubczyk. Więcej informacji tutaj.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo:agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »