Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 listopada 2021 roku

23:00 SET MEG
W audycji "Set Meg" postawiłam na chilloutowe brzmienia z uwagi na zimową aurę za oknem. Audycję otworzy Christian Loffler, pojawi się także Kiasmos, Nto czy Abi Ocia. Zwieńczeniem audycji będzie przygotowany przeze mnie chilloutowy set dj'ski.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Magdalena Meg Krzemień. Z autorką można kontaktować się mailowo: magdalena.meg-krzemien@radio.opole.pl

Magdalena Meg Krzemień
7:00 MAMY WEEKEND
W niedzielny poranek odwiedzimy Jasną Górę, gdzie jeszcze przez kilka dni można odwiedzać klasztorne krypty. W programie sprawdzimy, dlaczego warto zejść do tamtejszych podziemi.

Sprawdzimy też długoterminowe prognozy, z których dowiemy się, czy i kiedy w naszym regionie pojawi się okazja do ulepienia bałwana.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • Z okazji beatyfikacji kardynała Stefan Wyszyńskiego ukazała się książka „Śladami Prymasa Tysiąclecia”. Publikacja ta jest jednym z lokalnych przedsięwzięć upamiętniających postać tego wielkiego Polaka. Bo też w Prudniku-Lesie najdłużej był wieziony przez komunistyczne władze w latach 50. ubiegłego wieku. Wydawnictwo zawiera też bogatą szatę fotograficzną. Prezentuje wszystkie cztery miejsc, gdzie przetrzymywano Prymasa Tysiąclecia. Gościem niedzielnej rozmowy „W cztery oczy” będzie autor tej książki Janusz Stolarczyk, który jest pracownikiem Muzeum Ziemi Prudnickiej.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Śpiewa, tańczy, recytuje, a przed dziećmi się stresuje! Tak można podsumować występ Jareckiego podczas Małej Akademii Piosenki. Artysta rozmawiał z najmłodszymi o tremie właśnie i sposobach jej przezwyciężenia. W Małej Kulturze zabiorę was znów do Kukoldowy, ale mam też specjalne zaproszenie do Filharmonii Opolskiej na koncerty rodzinne.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »