Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy

Nasze rozmowy

2021-08-01, 09:06

Bolesław Bezeg o 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Bolesław Bezeg [fot. Julia Dołhasz]
Bolesław Bezeg [fot. Julia Dołhasz]
- Nikt nie chce rewolucji w Nowej Trybunie Opolskiej. Zmiany zawsze następują, kiedy zmienia się redaktor naczelny - powiedział Bolesław Bezeg, kierujący od 14 lipca redakcją NTO. - Chciałbym, aby gazeta była bardziej regionalna, myślę, że tego oczekują także czytelnicy.
Bolesław Bezeg jest historykiem, z którym rozmawiałam o ludziach związanych z Opolszczyzną, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. Dzisiaj (1.08) przypada 77. rocznica wybuchu powstania. Takich powstańców było wielu, między innymi Pani Helena Kamerska, Jan Osmańczyk, Stefan Gorgoń, Jan Rzepecki.
- Bardzo wielu powstańców ukrywało po wojnie swój udział w Postaniu Warszawskim - zaznaczył Bolesław Bezeg.
2021-07-31, 09:00

Marek Staszewski o "Białej sobocie" i profilaktyce nowotworów

Marek Staszewski [fot. Julia Dołhasz]
Marek Staszewski [fot. Julia Dołhasz]
- Mamy nadzieję, że pandemia przerwała swoją działalność, więc chcielibyśmy umożliwić Państwo spotkanie z naszymi lekarzami również w sobotę. Chcielibyśmy, abyście mogli się państwo zbadać, jeżeli chodzi o znamiona, ale będą także chirurdzy, zajmujący się rakiem piersi - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii. Szpital organizuje dzisiaj (31.07) białą sobotę. Od 10 do 15 będą dostępne darmowe porady i badania.
Przy okazji na stanowisku NFZ będzie można wyrobić kartę EKUZ lub założyć Internetowe Konto Pacjenta.
2021-07-25, 08:30

Marek Cholewa o lotniczym pogotowiu pożarowym, w które będzie zaangażowane Nadleśnictwo Opole

Marek Cholewa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marek Cholewa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Szykuje się duża współpraca między kilkoma wojewódzkimi funduszami środowiska i gospodarki wodnej a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach. Mowa o lotniczym pogotowiu pożarowym, w które będzie zaangażowane Nadleśnictwo Opole. Celem jest reagowanie na niebezpieczeństwo pożarowe w lasach z powietrza. O szczegółach opowiedział Marek Cholewa z Nadleśnictwa Opole.
2021-07-18, 08:20

Grzegorz Adamczyk o tym, czy należy przywrócić handel w niedzielę

Grzegorz Adamczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Grzegorz Adamczyk [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zakaz handlu w niedzielę - odkąd powstał ten pomysł wzbudza kontrowersje i polaryzuje społeczeństwo. Niektórzy chcą aby odejść od tego rozwiązania i przywrócić niedzielny handel, a inni uważają, że należy znowelizować a nawet zaostrzyć przepisy w tej sprawie. Nieformalny sojusz zawiązały już związki zawodowe i organizacje przedsiębiorców. O co chodzi? O tym opowiedział Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący opolskiej Solidarności.
2021-07-11, 08:30

Stanisław Szwed o problemie demografii, szczególnie widocznym na Opolszczyźnie

Stanisław Szwed [fot. Paula Hołubowicz]
Stanisław Szwed [fot. Paula Hołubowicz]
Gościem porannej rozmowy był Stanisław Szwed, minister rodziny i polityki społecznej z którym rozmawialiśmy o problemie demografii, szczególnie widocznym na Opolszczyźnie. Jak podaje opolski GUS, w ciągu 19 lat ubyło nas 88 tysięcy, a do 20140 jeszcze ubędzie ponad 157 tys. mieszkańców. Co może pomóc w odwróceniu tego negatywnego trendu?
2021-07-10, 08:30

Violetta Porowska o wizycie na Opolszczyźnie Marszałek Sejmu Elżbiety Witek

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Sobotni dzień będzie nieco polityczny ale też w duchu pamięci o historii. Na Opolszczyznę przyjechała bowiem Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w Kędzierzynie-Koźlu uczci ofiary rzezi wołyńskiej, a potem spotka się m.in. z mieszkańcami Brzegu na rodzinnym pikniku. Jednym z celów wizyty pani Marszałek w naszym regionie są rozmowy o Polskim Ładzie. O tym też rozmawialiśmy w programie "W cztery oczy" z Violettą Porowską, poseł PiS.
2021-07-03, 08:15

Z lekarzem Weroniką Juruć o akcji szczepień i o tym, dlaczego wariant delta koronawirusa jest tak groźny

Weronika Juruć [fot. Paula Hołubowicz]
Weronika Juruć [fot. Paula Hołubowicz]
Zainteresowanie szczepieniami zmniejszyło się, a do Europy dotarł bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa. Aby uniknąć czwartej fali pandemii konieczne jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Dzisiaj (03.07) w CH Turawa Park można się zaszczepić bez rejestracji. O tej akcji prowadzonej przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny oraz o tym dlaczego wariant delta jest tak groźny rozmawialiśmy w porannej rozmowie "W cztery oczy" z Weroniką Juruć, lekarzem oddziału wewnętrznego USK.
1234567

Zobacz także

2021-08-01, godz. 09:06 Bolesław Bezeg o 77. rocznicy Powstania Warszawskiego - Nikt nie chce rewolucji w Nowej Trybunie Opolskiej. Zmiany zawsze następują, kiedy zmienia się redaktor naczelny - powiedział Bolesław Bezeg, kierujący… » więcej 2021-07-31, godz. 09:00 Marek Staszewski o "Białej sobocie" i profilaktyce nowotworów - Mamy nadzieję, że pandemia przerwała swoją działalność, więc chcielibyśmy umożliwić Państwo spotkanie z naszymi lekarzami również w sobotę. Chcielibyśmy… » więcej 2021-07-25, godz. 08:30 Marek Cholewa o lotniczym pogotowiu pożarowym, w które będzie zaangażowane Nadleśnictwo Opole Szykuje się duża współpraca między kilkoma wojewódzkimi funduszami środowiska i gospodarki wodnej a Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach… » więcej 2021-07-24, godz. 08:30 Janusz Trzepizur o remoncie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Opolu i opolskich olimpijczykach, którzy wystąpią… » więcej 2021-07-18, godz. 08:20 Grzegorz Adamczyk o tym, czy należy przywrócić handel w niedzielę Zakaz handlu w niedzielę - odkąd powstał ten pomysł wzbudza kontrowersje i polaryzuje społeczeństwo. Niektórzy chcą aby odejść od tego rozwiązania i… » więcej 2021-07-17, godz. 08:18 Łukasz Schreiber o zawodach szachowych o Puchar Polski, które odbędą się w Opolu Porannym gościem Radia Opole był Łukasz Schreiber, poseł PiS i członek Rady Ministrów. Nie była to jednak typowa rozmowa polityczna, ponieważ nasz gość… » więcej 2021-07-11, godz. 08:30 Stanisław Szwed o problemie demografii, szczególnie widocznym na Opolszczyźnie Gościem porannej rozmowy był Stanisław Szwed, minister rodziny i polityki społecznej z którym rozmawialiśmy o problemie demografii, szczególnie widocznym… » więcej 2021-07-10, godz. 08:30 Violetta Porowska o wizycie na Opolszczyźnie Marszałek Sejmu Elżbiety Witek Sobotni dzień będzie nieco polityczny ale też w duchu pamięci o historii. Na Opolszczyznę przyjechała bowiem Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-04, godz. 08:15 Ppłk Arkady Smoliński o tym, kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta służba Trwa rekrutacja do Wojsk Obrony Terytorialnej 171. Batalionu Lekkiej Piechoty w Brzegu. Jak się zgłosić? Kto może zostać terytorialsem i na czym polega ta… » więcej 2021-07-03, godz. 08:15 Z lekarzem Weroniką Juruć o akcji szczepień i o tym, dlaczego wariant delta koronawirusa jest tak groźny Zainteresowanie szczepieniami zmniejszyło się, a do Europy dotarł bardziej zaraźliwy wariant koronawirusa. Aby uniknąć czwartej fali pandemii konieczne jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »