Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 listopada 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Nowy projekt ekologiczno - folkowy z Bydgoszczy Orkiestra Na Dużym Rowerze. Phoebe Hunt & The Gatheres - amerykańska formacja z Austin. Polsko - tuwiński zespół "Mefisto". Muzyka latynoamerykańska "Alla en io Alto" Costa Manta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Po raz kolejny rozwiązania znane dotychczas jedynie z filmów science-fiction, stają się rzeczywistością. Tym razem realizacji doczekał się scenariusz zmian kursu obiektów w przestrzeni kosmicznej. W sobotni poranek powiemy o szczegółach jednego z najnowszych projektów realizowanych przez NASA.

W programie odwiedzimy również Gdańsk, w którym odbywają się Dni Mniejszości Narodowych.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • Unia Europejska przeznaczy mniejsze fundusze na rozwój pogranicza polsko-czeskiego. W nowej perspektywie finansowej na ten obszar trafi blisko 170 mln euro. W Polsce jest 16 euroregionów. Samorządy lokalne z województwa opolskiego należą do dwóch z nich. Są to euroregiony „Pradziad” oraz „Silesia”. Funkcjonują one ponad 20 lat. Jakie korzyści mają z tego mieszkańcy Opolszczyzny? Zapytamy o to gościa rozmowy „W cztery oczy”, którym będzie dr Wojciech Opioła z Katedry Studiów Regionalnych Uniwersytetu Opolskiego. Prowadzi on badania dotyczące m.in. współpracy transgranicznej, rynku pracy. Po drugiej wojnie światowej w pasie opolsko-czechosłowackiego sąsiedztwa doszło do masowej wymiany ludności. Naszego rozmówcę zapytamy, czy ma to wpływ na współczesne relacje, kontakty przygraniczne? Czy ten bagaż historycznych doświadczeń odgrywa jakąś rolę?
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • Dzień po czarnym piątku sprawdzamy stan portfela i zastanawiamy się dlaczego tyle wydajemy, skoro miało być tak tanio. Unia Europejska mówi dość i już w przyszłym roku sprzedawcy będą zobowiązani informować klientów o wszelkich zmianach w cenie. Będziemy też na otwarciu społecznej lodówki w Opolu. Sprawdzimy też klimatyczne deklaracje na Śląsku. Tam odbył się konwent klimatyczny, na którym marszałek zapowiedział odejście od węgla już w 2028 roku. Będziemy też w lesie, a tam pracownicy poczty polskiej zakasali rękawy, bo każdy może posadzić swój las.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Magda Ferretti, psycholog organizacji, z którą porozmawiamy o zmianach, jakie nastąpiły w relacjach międzyludzkich, w kontekście upowszechnienia się pracy zdalnej i hybrydowej. Gość audycji opowie szerzej o aspektach, które odgrywają dziś istotną rolę w zbudowaniu właściwych relacji w zespole rozproszonym. Przeanalizujemy, jaki model pracy jest najbardziej efektowny w budowaniu i utrzymywaniu relacji pracowniczych. W drugiej części rozmowy gość opowie o roli liderów w prowadzeniu zespołów rozproszonych oraz ich wpływie na morale pracowników.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »