Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 października 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Buena Vista Social Club – zespół muzyczny założony w połowie lat 90. przez Ry Coodera, złożony muzyków grających tradycyjną taneczną muzykę kubańską, często związanych z dawnym klubem hawańskim o tej samej nazwie. Bastarda & Chór Uniwersytetu SWPS – Kołowrót - premiera: 1 października 2021. Wspólna płyta tria Bastarda (Szamburski/Pokrzywiński/Górczyński) oraz Chóru Uniwersytetu SWPS pod dyrekcją Ewy Mackiewicz to autorska muzyczna podróż w głąb tradycji, obrzędowości oraz rytuałów związanych z porami roku, a także cyklicznością natury.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND (sobota)
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Jan Poniatyszyn
  • Gościem sobotniego programu „W cztery oczy” będzie Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, licencjonowany przewodnik sudecki i po Pradze. Rozmawiać będziemy o jesiennym natężeniu ruchu turystycznego na górskim pograniczu opolsko-czeskim oraz w stolicy naszego południowego sąsiada. Nawiążemy też do sytuacji politycznej w tym kraju. Nad Wełtawą odbyły się niedawno wybory parlamentarne. Wygrała je prawicowa koalicja SPOLU. Wszystko wskazuje na to, że władzę straci urzędujący premier, miliarder i magnat medialny Andrej Babisz. Co to może oznaczać dla relacji polsko-czeskich? Gościa programu zapytamy też o problem tzw. długu terytorialnego. Zobowiązanie takie wobec Polski mają Czesi. Chodzi o 368 hektarów, które nam są winni z rozliczeń przy wytyczaniu granicy państwowej w latach 50. XX wieku. Być może dzięki temu powiększy się Opolszczyzna.
08:40 Pole minowe – Michał Rachoń
  • W dzisiejszym Polu minowym Michał Rachoń postara się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące projektu wybudowania zapory na granicy polsko-białoruskiej, a żeby to zrobić trzeba odpowiedzieć na "Pytanie graniczne: czy mur utrudnia przejście?" - i taki też jest tytuł felietonu.
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • Fotowoltaika i wodór to przyszłość energetyczna, która otwiera wiele możliwości, ale nad którą trzeba nadążać. Tak przekonują eksperci, którzy wzięli udział w konferencji o perspektywach rozwoju i zagrożeniach w tej dziedzinie nauki. W programie również o proteście ekologów przeciwko budowie zbiornika retencyjnego w Gliwicach oraz o nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Na koniec sprawdzimy jaka w tym roku czeka nas zima.

10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Anna Modrzewska, z którą porozmawiamy o tym, czym jest coaching rozumiany w prawidłowy sposób. Gość audycji opowie szerzej o tym, jakie elementy składają się na rozumienie coachingu i jak one wpływają na rozwój osoby uczestniczącej w procesie. Odpowiemy sobie również na pytanie dlaczego wokół coachingu pojawiło się dużo nieścisłości i nieprawdziwych informacji oraz jak to wpłynęło na jego kondycję. W drugiej części rozmowy Gość opowie, jak wygląda profesjonalny proces coachingowy i jakie daje efekty.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »