Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Krystyna Stańko - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka obdarzona oryginalną barwą głosu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2012 roku w każdą niedzielę prowadzi autorską audycję o profilu jazzowym w Radiu Gdańsk. W czerwcu 2014 ukazał się album Krystyny Stańko pt. ”Snik” z muzyką inspirowaną regionem Szwajcarii Kaszubskiej z elementami folkloru i dużą dawką improwizacji , który zebrał bardzo dobre recenzje. "In The House Of Mirrors" - ostatnie dzieło nieżyjącego już międzykulturowego kompozytora Hectora Zazou łączy muzyków indyjskich i uzbeckich w celu nowoczesnej aktualizacji tradycyjnej muzyki indyjskiej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND (sobota)
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Kraina Zdrowych Dzieci, to nie żadna utopia, to wydarzenie organizowane przez opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. W sobotę będzie można skonsultować stan zdrowia dziecka z wieloma specjalistami. O szczegółach opowie w porannej rozmowie "W cztery oczy" Barbara Pawlos, rzeczniczka oddziału. Porozmawiamy także o Teleplatformie Pierwszego Kontaktu, czyli pomocy medycznej poza godzinami pracy lekarzy rodzinnych.
08:40 Pole minowe – Piotr Cywiński / Michał Rachoń
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • To już 18. edycja akcji "Książka za worek śmieci". Organizatorzy zapraszają chętnych już w sobotę, aby posprzątać Kamionkę Bolko. Mimo, że punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych przybywa, to wciąż w lasach i na terenach mniej uczęszczanych można znaleźć lodówki, pralki, czy części samochodowe. Dlaczego idziemy drogą na skróty, o tym w rozmowie z Anną Jaklewicz, organizatorką akcji. W Eko Wyścigu sporo czasu spędzimy w lasach, bo tam trwa rykowisko i na wolność wypuszczane są cietrzewie. Policja apeluje też do spacerowiczów, bo szczególnie teraz co dziesiąte zgłoszenie dotyczy zagubienia w lesie. A na koniec relacja z Eko Pikniku w Muzeum Wsi Opolskiej.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Piotr Łysik z którym porozmawiamy o możliwościach, jakie daje inwestowanie w awokado oraz w inne formy inwestowania. Gość audycji wytłumaczy, dlaczego Azja Południowo-Wschodnia jest rynkiem wschodzącym, który znajduje coraz to więcej odbiorców. Odpowiemy na pytanie, jakim zainteresowaniem cieszą się inwestycje w takie produkty jak awokado i dlaczego jest taka forma lokowania pieniędzy bezpieczna. W drugiej części Piotr Łysik opowie o Kambodży w kontekście otwarcia na nowe inwestycje i podejścia do przedsiębiorców.
Do słuchania w każdą sobotę od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo:daniel.klimczak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »