Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 maja 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Wieczorem na antenie Radia Opole będzie można usłyszeć niezwykły koncert upamiętniający III Powstanie Śląskie. Koncert odbędzie się w opolskim amfiteatrze, będzie transmitowany przez kilka stacji radiowych, w tym naszą rozgłośnię, ale będzie można go też zobaczyć w internecie na kanałach Youtube i Facebook "niepodległa19818". Reżyserem koncertu jest Piotr Metz, który w porannej rozmowie "W cztery oczy" zdradzi nieco szczegółów i opowie o artystach i repertuarze z jakim wystąpią.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • W audycji "Spod znaku Rodła" nowy dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury Tomasz Sincew i gminni działacze społeczni mówią o nowych inicjatywach społecznych, kulturalnych i patriotycznych podejmowanych na terenie gminy łubniany, m.in. o potrzebie odremontowania pomnika poświęconego polskim działaczom plebiscytowym zamordowanym w 1921r. w Dąbrowce Łubniańskiej.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Jak będzie wyglądał egzamin? O co pyta komisja? To najczęściej zadawane pytania kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu. Właśnie ruszyła rekrutacja i na Waszą prośbę dyrektor szkoły rozwieje wszelkie wątpliwości. W audycji zapytam też najmłodszych o wrażliwość. Czy chłopcy mogą płakać? I dlaczego dziewczyny robią to na zawołanie? Będziemy też w Centrum Nauki Kopernik, żeby sprawdzić jak wykorzystać rośliny do zabawy na łące lub w parku. A na koniec Skrzat Borówka zabiera nas nad jezioro.
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »