Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 maja 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Podwójny album „Ostatnia taka żywa muzyka” zrealizowany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zdobył III nagrodę Fonogramu Źródeł za rok 2020. Najbardziej tradycyjne muzykowanie lasowiackie, wykonane przez najlepszych i ostatnich muzykantów tradycyjnych z okolic dawnej Puszczy Sandomierskiej. Na płytach grają: Bronisław Płoch, Jan Cebula, Jan Marzec, Jan Marek – z kapelami, Kapela Kocirba. Nagrodę przyznano za konsekwentną kontynuację prezentacji wybitnych muzyków okolic dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz wysoką jakość edytorską.


"Konarski & Folks” to fonograficzny debiut saksofonisty Marka Konarskiego. Na albumie znajdziemy i kompozycje autora i bardzo interesujące odczytania polskiej klasyki.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Aura nie jest zbyt łaskawa, ale mimo wszystko na dobre ruszył sezon grillowy. Jak smażyć kiełbaski z głową? Na to pytanie odpowiemy razem ze strażakami.

Sprawdzimy również reakcje maturzystów na tematy, jakie w tym roku przygotowano na egzaminie dojrzałości i opowiemy o najmniejszej armii świata, która w piątek (07.05) obchodziła swoje święto.

W audycji także:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Od dziś działalność wznawiają hotele, a w kolejnych tygodniach harmonogram luzowania obostrzeń zakłada odmrażanie restauracji i sfer fitness. Czy lato wystarczy by hotelarze odrobili straty? Jaka jest sytuacja branży turystycznej? O poranku porozmawiamy na ten temat z Piotrem Mielcem, dyrektorem biura Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny – Piotr Cywiński / Piotr Semka
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
  • W Światowym Dniu Ptaków będziemy obserwować kuropatwy, które zostały wypuszczone z hodowli. Ptaki, te kiedyś powszechne w rolniczym krajobrazie Dolnego Śląska, obecnie niemal zupełnie zniknęły. Obwiniano o to mnożące się lisy i zdziczałe koty. Sprawdzimy też do czego doprowadził protest ekologów z Inicjatywy Dzikie Karpaty. Aktywiści domagali się powstania parku narodowego. Będziemy też sprzątać okoliczne lasy, bo jak alarmują leśnicy z Olsztyna, co roku na wywóz odpadów wydają 13 milionów złotych. Z kolei w opolskich lasach naszą uwagę zwróci biała łania daniela. Albinoskę można też zobaczyć na filmie zamieszczonym na stronie radio.opole.pl. A na koniec - co przygotować na biwak pod chmurką? Lasy Państwowe udostępniają miejsca dla miłośników survivalu, ale pod pewnymi warunkami. O szczegółach opowiem w sobotniej audycji Eko Wyścig.
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • Gościem audycji będzie Salomea Pletenicka, wolontariuszka Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwanofrankiwsku, laureatka trzeciej edycji Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki "Opole 2019". W miniony weekend uczestniczyła w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie miała możliwość zaprezentowania swojego kunsztu artystycznego.
10:35 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji „Loża ekspertów” będzie Marek Wikiera, z którym porozmawiamy o mentoringu w biznesie i jego coraz większej popularności wśród polskich przedsiębiorców. Gość opowie czym jest współcześnie mentoring i jakie ma oddziaływanie na codzienne podejmowanie decyzji biznesowych. Zastanowimy się również, kiedy jest właściwy moment na skorzystanie z mentora, który ma za zadanie wskazać przedsiębiorcy sposoby rozwiązania problemu. Spróbujemy obalić również mit, że mentoring i coaching to wynik błędnie podejmowanych decyzji i akt desperacji.


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »