Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 11 kwietnia 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Płyty jakie wyszły w ostatnim czasie cieszą uszy słuchaczy. Zajmiemy się tylko pozycjami z ostatnich kilku miesięcy. Głównie zagranicznymi. Dlatego wybierzemy się m.in. do Norwegii i wgłębimy się w brzmienie płyty "A day at the beach" klimatycznego Airbag. Z półwyspu Skandynawskiego szybko nie wyjedziemy, bo zagrają nam panowie z Katatonii z ich ostatniego albumu "City Burials", ale potem Transatlantic zabierze nas za ocean.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Z autorem można kontaktować się mailowo: adam.wolek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Trochę publicystyki, trochę edukacji i rozrywki – z dużą dawką pobudzającej i poprawiającej nastrój muzyki, by weekend był jak najbardziej udany.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Czy się boimy, czy akceptujemy, czy jesteśmy otwarci wobec cudzoziemców? Odpowiedzi na te pytania znajdą się w badaniu, które będą realizować naukowcy z Politechniki Opolskiej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim WO. Na czym dokładnie będzie polegało badanie i jak wykorzystamy jego wyniki zapytamy porannego gościa Radia Opole, czyli Marka Wittka, pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
  • Dziś zaprosimy najmłodszych odkrywców do zapoznania się z największymi wynalazcami i ich wynalazkami. W audycji również o wiośnie i fotosyntezie, bo spróbujemy zrobić dżunglę w Waszych pokojach. Będzie też o pisaniu książek, bo wśród najmłodszych słuchaczy są już autorzy swoich pierwszych opowiadań. Karolina Kowal z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu podpowie co zrobić, żeby świat o Was usłyszał. A na koniec dzieci z gminy Branice sprawdzą, co łączy ich rodziców i dlaczego warto być miłym. Zapraszamy do słuchania nie tylko najmłodszych!
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2021 - pasmo główne
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »