Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 28 lutego 2021 roku

23:00 PROGRESYWNA ZMIANA ROCKA
Szykuje się nam dokładna rocznica. Dokładnie 27 lutego 2001 Opeth wydaje swoją przełomową płytę. "Blacwater Park" jest kamieniem milowym w twórczości Szwedów, ale nie tylko. Ten album wytyczył nowe ścieżki dla metalu progresywnego. To dzieło wyprodukował Steven Wilson, którego "Grace for drowning" w tym roku obchodzi 10 urodziny i tego albumu także posłuchamy.

Również dekadę temu powstał zespół Walfad. Grupa z Wodzisławia Śląskiego z płyty na płytę robi za każdym razem potężny krok do przodu. Posłuchamy, jak ich dźwięki się zmieniały i nabierały coraz dojrzalszego brzmienia.

A na koniec wybierzemy się do Norwegii by zapoznać się z wydanym... 10 lat temu albumem "War of the roses" zespołu Ulver.

Do słuchania od 23:00 do 1:00 w nocy zaprasza Adam Wołek, dziennikarz TVP3 Opole. Do autora można napisać tu: adam.wolek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND (niedziela)
Finlandia obchodzi dziś Dzień Kalewali - to w tym kraju święto narodowe. W naszym porannym programie opowiemy o historii tego wydarzenia.

Będziemy także obchodzić urodziny piłkarza, który przed laty mógł grać nawet w Realu Madryt, ale uniemożliwiły mu to władze PRL. Jest jednak niewątpliwie legendą polskiej reprezentacji. Mowa oczywiście o Włodzimierzu Lubańskim.

W audycji także:
07:05 Transmisja mszy świętej
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W niedzielnej rozmowie "W cztery oczy" będziemy bujać w chmurach, ale nie tych na niebie, a w chmurach danych. Park Naukowo-Technologiczny przystąpił do Polskiej Chmury, czyli porozumienia wiodących polskich dostawców usług chmurowych. Co to oznacza i jakie korzyści z tego płyną wyjaśni Damian Kolarczyk, dyrektor Centrum Przetwarzania Danych w PNT w Opolu.
08:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
08:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • Gościem audycji będzie prof. dr hab. Franciszek Marek, który przedstawi interesującą interpretację Pięciu Prawd Polaków, uchwalonych podczas Kongresu Berlińskiego w 1938 r.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:15 Zagrabione – Magdalena Ogórek


Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Z autorem można kontaktować się mailowo: pawel.konieczny@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »