Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 lutego 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ

Kapela Brodów jest miłośnikiem polskiej muzyki tradycyjnej. Na repertuar kapeli składają się utwory świeckie i religijne z obszaru Pierwszej Rzeczypospolitej, zwłaszcza utwory wielkopostne. Aby nie uchybić pięknu starodawnych pieśni i partytur zespół zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz – w przypadku muzyki religijnej – właściwy jej tematyce kontekst.

Nagrany przez duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński album "Cut the Air" zawiera liryczne wariacje na temat klasyki, jazzu, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej i minimalizmu. To muzyka uduchowiona, ale wirtuozerska w warstwie wykonawczej, a przy tym charakteryzująca się przestrzennym, klarownym brzmieniem.


Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.
Z autorem można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
W niedzielę odbędzie się premiera bogato ilustrowanej książki na temat historii pałacu w Kopicach. Obiekt, z którego do dziś zachowały się jedynie ruiny to jeden z niechlubnych przykładów na to, jak po wojnie oraz transformacji ustrojowej obchodzono się w Polsce z niektórymi zabytkami. Naszym gościem będzie jeden ze współautorów książki "Kopice - Historia utraconego piękna" Maciej Mischok, którego zapytamy nie tylko o to, dlaczego jedna z najjaśniejszych pereł Opolszczyzny nie miała takiego szczęścia jak na przykład pałac w Mosznej, ale i o szanse na to, by obiekt mógł w przyszłości przyciągać do tej części regionu turystów.

W programie zastanowimy się również, czy komputery zastąpią w przyszłości scenarzystów, a także w jaki sposób więźniowie mogą pomagać niepełnosprawnym.

W programie także stałe cykle:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Dobiegają końca szkolenia kandydatów na rachmistrzów, porozmawiamy więc o tym jak wyglądały, a także czego uczono. Gość porannej audycji zdradzi także kilka pytań, jakie pojawią się w ankiecie spisu powszechnego, który startuje w raz z początkiem kwietnia.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny – Piotr Cywiński / Piotr Semka
09:10 Eko-Wyścig Justyna Marcińska
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • Gościem audycji będzie Swietłana Adaszkiewiucz z Grodna, która opowie o obecnych represjach stosowanych przez reżim Łukaszenki w odwecie za wcześniejsze strajki i manifestacje uliczne.
10:30 Loża Ekspertów – dr Bartłomiej Machnik
  • Gościem audycji będzie Grzegorz Turnisk, przedsiębiorca, mówca, networker z ponad 30-letnim doświadczeniem, z którym porozmawiamy o roli networkingu w relacjach biznesowych. Odpowiemy na pytanie, czym jest prawidłowy networking oraz jaką przeszedł ewolucję. Zapytamy również czy przestrzeń internetowa zmieniła podejście do nawiązywania relacji biznesowych. Grzegorz Turniak oszacuje również ile zleceń otrzymał poprzez rekomendację innych osób, a ile sposobami „klasycznymi”.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »