Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Duet Kępiński Kowalonek z koncertem w Studiu M…
2024-02-09, 20:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

Duet Kępiński Kowalonek z koncertem w Studiu M. Będzie transmisja na antenie i stream na stronie Radia Opole!

Duet Kowalonek Kępiński z koncertem w Studiu M. Wejściówki można rezerwować. Będzie też transmisja!
Oryginalny elektroniczny duet stworzony przez wielokrotnie nagrodzonego kompozytowa i producenta muzyki filmowej Mira Kępińskiego oraz kompozytora, autora tekstów, producenta i uznanego wokalistę (głos Snowman czy Myslovitz!) Michała Kowalonka – wystąpi w piątek 23 lutego w Studiu M im. SBB. Ekipa zaprezentuje swój debiutancki album zatytułowany „Kintsugi”.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Pierwszą godzinę wydarzenia będziemy tradycyjnie transmitować w programie Rewiry kultury oraz streamować na stronie internetowej Radia Opole, a przed występem, czyli po godz. 19:00, z artystami porozmawia Tomasz Wojtyłko. Zainteresowanych obejrzeniem całości występu na żywo zapraszamy po wejściówki, które są darmowe, ale ich liczba jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać mailowo pisząc tu: koncert@radio.opole.pl.
Okładka płytyMuzyka na debiutanckiej płycie zespołu godzi ze sobą elementy muzyki klasycznej, elektronicznej, po indie i synth pop.

Teksty poruszają tematy miejsca człowieka we współczesności, relacji z drugą osobą, roli, jaką ludzie odgrywają w przyrodzie, a wszystko z perspektywy kosmicznych przybyszów, w których wcielają się artyści.

Album nawiązuje do japońskiej sztuki łączenia potłuczonych elementów złotem, ponownego dawania życia zepsutym przedmiotom. Singlem promującym debiutancki album jest utwór pt. „Amen”, do którego powstał klip, nakręcony na czynnym islandzkim wulkanie.

- Nasza płyta to opowieść o trudnościach wynikających z pobytu na Ziemi. Dzięki kosmicznej perspektywie udało nam się z innego poziomu opowiedzieć o życiu. Mamy wrażenie, że dzięki naszej narracji o początkach i końcach, o rozstaniach i zakochaniach, o ucieczkach i powrotach udało nam się w sposób delikatny i czuły zajrzeć w duszę ludzkości - mówią artyści.

- „Kintsugi” stworzony został z okruchów i odłamków życia. Powstawał kawałek po kawałku. W swoim tempie - bo muzyka nigdzie się nie śpieszy. To się po prostu działo. Od pierwszego dźwięku do dnia premiery, to proces, który mieszał nam w głowach i ciałach. Dynamika tworzenia tego albumu przyniosła nam bardzo dużo przyjemności, satysfakcji i ulgi. To niesamowite i magiczne, że ten album wybrał sobie nas za swoich twórców - dodają.

Płyta ukazała się 24 listopada zeszłego roku nakładem wytwórni Kayax. Za jej produkcję odpowiada Miro Kępiński, za miks i mastering Arek Kopera.

Zobacz także

2024-05-17, godz. 08:05 Jarecki Jazz Octet z koncertem w Studiu M już dziś. Nie zabraknie transmisji! Pianista i kompozytor Jan Jarecki postawił sobie za cel napisanie zupełnie nowych utworów na ośmioosobowy zespół, złożony z pięciu instrumentów dętych… » więcej 2024-05-22, godz. 14:19 Michał Bober z zespołem wystąpi w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA I TELEDYSK] Tytuł utworu „To, co było” Michała Bobera z zespołem w Studio M im. SBB. Michał Bober z zespołem wystąpił w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu… » więcej 2024-04-19, godz. 11:40 Koncert Michała Bobera już dziś w Studiu M. Wejściówek już nie ma, ale będzie transmisja! Muzyka pop z domieszką jazzowych brzmień oraz tanecznych rytmów z elementami retro – taka muzyczna uczta szykuje się 19 kwietnia w Studiu M im. SBB Radia… » więcej 2024-03-25, godz. 12:18 "Brudne" piosenki zabrzmiały w Studiu M im. SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA, TELEDYSK] Na kolejny koncert do Studia M im. SBB Radio Opole zaprosiło zespół Brudno, czyli projekt muzyczny gitarzysty T.Love Jacka "Perkoza" Perkowskiego. Grupa w Radiu… » więcej 2024-03-08, godz. 14:10 Przebojowy rock z popowymi melodiami zabrzmi 22 marca w Studiu M. Szykujcie się na koncert Brudno! Przebojowy rock z popowymi melodiami, do tego pulsujący bas, surowe w brzmieniu solówki, trochę elektroniki i wyraziste teksty piosenek – taka muzyka zabrzmi… » więcej 2024-03-07, godz. 09:38 Warszawski zespół gospel nagrywał perkusję w Studiu M im. SBB Z Potrzeby Serc to warszawski, chrześcijański zespół gospel, który działa przy Akademickim Kościele św. Anny. Wokaliści i instrumentaliści to muzycy… » więcej 2024-02-27, godz. 10:16 Podróż przez elektroniczne dźwięki. Duet Kępiński Kowalonek w Studiu M [ZDJĘCIA, TELEDYSK] Elektroniczne dźwięki duetu Kępiński/Kowalonek wypełniły Studio M Radia Opole. Na scenie wystąpili Miro Kępiński znany jako kompozytor i producent muzyki… » więcej 2024-02-16, godz. 08:08 43 lata temu ukazała się płyta SBB nagrana w całości w Radiu Opole Piąta płyta SBB w katalogu Polskich Nagrań, pt. "Memento z banalnym tryptykiem", ukazała się 16 lutego 1981 roku, kiedy zespół formalnie już nie istniał… » więcej 2024-02-06, godz. 14:13 "Eksperymentów sporo". Popkultura i publiczność w Studiu M Radia Opole W Studiu M imienia SBB Radia Opole swoje utwory z dwóch poprzednich płyt i premierowe piosenki z nowego krążka, który dopiero się ukaże, zaprezentowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »