Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Gwiazda polskiego prog-rocka i metalu - Alhena promowała…
2023-11-20, 07:48 Autor: Tomasz Bazan

Gwiazda polskiego prog-rocka i metalu - Alhena promowała album i najnowszy singiel w Radiu Opole

ALHENA z koncertem w Studiu M [fot. Sławomir Mielnik]
ALHENA z koncertem w Studiu M [fot. Sławomir Mielnik]
Bydgoska formacja Alhena zawładnęła legendarnym studiem M im. SBB Radia Opole. W wypełnionym publicznością studiu zespół zagrał utwory z pogranicza prog rocka i metalu. Zaprezentował również nowe kompozycje.

- Cieszymy się, że mogliśmy zagrać w tym studiu - mówi Piotr Pryka, klawiszowiec Alheny. - Miejsce naprawdę robi wrażenie, akustyka jest całkowicie fajna. Oczywiście jest to niewątpliwa przyjemność grać tutaj, w tym studiu. Nie mamy żadnego specjalnego seta, ale mamy możliwość zagrać nasz materiał między innymi ten, który będzie na nowej płycie - mówił muzyk przed koncertem.

Muzycy podkreślają, że dzisiaj można czerpać z ogromnej bazy muzyki w internecie, aby poszukiwać nowych inspiracji. Wszyscy wcześniej grali już w innych zespołach i starają się wykorzystywać doświadczenia z przeszłości.

Grupa Alhena, która powstała w Bydgoszczy w 2010, zaprezentowała słuchaczom Radia Opole swój najnowszy singiel. - Zagraliśmy"Scarlett", premierowy utwór, który kilka dni temu został wydany jako teledysk - dodaje gitarzysta Bartosz Kazimierski.

- Wieloma rzeczami się inspiruję i nie mogę koncentrować się na jednym gatunku. Lubię nawiązywać do ludowych i aktorskich tradycji muzyki polskiej - powiedziała wokalistka Dominika Kapuśniak.

Koncert był transmitowany na antenie Radia Opole w audycji Rewiry kultury. Zapowiedzi kolejnych koncertów w Studiu M słuchacze znajdą na stronie internetowej Radia Opole.
Alhena - „The Party”
Przed koncertem zespół odwiedził audycję "Rewiry kultury"

Zobacz także

2024-01-15, godz. 08:08 Popkultura wystąpi w Studiu M 26 stycznia. "Bardzo się cieszymy na ten koncert w Opolu" Muzyka z pogranicza popu, rocka i elektroniki zabrzmi 26 stycznia w Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą koncertu warszawskiej grupy Popkultura, która… » więcej 2023-12-18, godz. 09:24 Sprzęt Solid State Logic w studiu muzycznym Radia Opole! Studio muzyczne Radia Opole zawsze słynęło ze sprzętu najwyższej klasy. Już w latach 90. dysponowaliśmy najbardziej zaawansowaną konsoletą mikserską… » więcej 2023-12-09, godz. 09:55 Rusty Pine - blues, rock'n'roll i rock zabrzmiały w Studiu M im. SBB Warszawska formacja Rusty Pine wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M imienia SBB i przed słuchaczami Rewirów Kultury na antenie Radia Opole… » więcej 2023-11-27, godz. 12:00 Oldskulowy rock’n’roll formacji Rusty Pine już 8 grudnia w Studiu M im. SBB Są bliźniakami. Marzenia o własnej twórczości snuli odkąd pamiętają. Tak w 2015 r. powstał Rusty Pine. Kasia śpiewa, pisze teksty i melodie. Jej brat… » więcej 2023-11-06, godz. 11:49 ALHENA z koncertem w Studiu M. Zespół zagra już 17 listopada! Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer - „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W… » więcej 2023-10-23, godz. 09:32 Cinemon zagrał koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Krakowskie trio rozgrzało publiczność w Studiu M im. SBB i przed odbiornikami. W legendarnym studiu nagraniowym Radia Opole wystąpiła formacja Cinemon. Zespół… » więcej 2023-10-08, godz. 19:36 Sesja nagraniowa kolęd z Górnego Śląska [ZDJĘCIA] W naszym studiu powstaje świąteczna piosenka w ramach projektu ,,MY SOM STOND, kolędy Górnego Śląska”. Soliści rejestrowali wokale, a za dwa tygodnie… » więcej 2023-10-06, godz. 14:07 Cinemon z koncertem w Studiu M. Rockowe trio z Krakowa zagra 20 października. Będzie transmisja! "Niezmiennie najlepszy amerykański zespół w Krakowie" – tak napisał o nich Jarek Szubrycht. Mowa o krakowskim trio Cinemon. Muzycznie lokują się pomiędzy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:48 Pilichowski Band promował nową płytę w Radiu Opole Pilichowski Band zagrał 22 września w Studiu M im. SBB Radia Opole. Wojciech Pilichowski promował najnowszy album „Conjunction”. Płyta powstała z udziałem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »