Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Pilichowski Band promował nową płytę w Radiu…
2023-09-22, 19:48 Autor: Radio Opole

Pilichowski Band promował nową płytę w Radiu Opole

Wojtek Pilichowski w Studiu M [fot. Sławomir Mielnik]
Wojtek Pilichowski w Studiu M [fot. Sławomir Mielnik]
Pilichowski Band zagrał 22 września w Studiu M im. SBB Radia Opole. Wojciech Pilichowski promował najnowszy album „Conjunction”. Płyta powstała z udziałem nowych muzyków, których wirtuoz gitary basowej poznał m.in. w czasie warsztatów dla młodych instrumentalistów. Radiowe studio koncertowe było wypełnione do ostatniego miejsca.
"Conjunction" - Pilichowski Band - Gratka dla fanów jazz-rocka i fusion!
Wojciecha Pilichowskiego nie trzeba przedstawiać fanom muzyki. Swoją karierę rozpoczynał pod koniec lat 80., m.in. u boku Jana Borysewicza. Później występował z wieloma artystami i równolegle rozpoczął karierę solową. Zarejestrował ponad 250 płyt w bardzo różnych konfiguracjach. W Radiu Opole pojawił się z towarzyszeniem gitarzysty Dawida Trawickiego, perkusisty Mateusza Kroka oraz klawiszowca Bartka Pokrywki.

Młodzi muzycy grają u boku Pilichowskiego, podobnie jak on sam stawiał pierwsze muzyczne kroki, występując z gigantami polskiego rocka. Wojciech Pilichowski uważa, że jest to jakaś forma spłacania długu - to co kiedyś otrzymał od swoich mentorów, teraz oddaje innym.

- Ważne jest budowanie dobrej atmosfery w pracy muzyka, ale nie jest to możliwe bez serca i przekonania – zaznacza Pilichowski.

Obecny skład rozpoczął pracę mniej więcej trzy i pół roku temu. - Progres rozkłada się na różne czynniki, od przygotowania do samych prób, przez koncerty i pracę studyjną czyli nagrywanie albumów. Płyta "Conjunction" jest dowodem, że bardzo dobrze wybrałem muzyków. Postawiłem na ludzi, którzy są ponadprzeciętnie zdolni – mówi Wojciech Pilichowski.

Zapytany o radę dla młodych muzyków, Wojciech Pilichowski powiedział, że oparł swoją karierę na dwóch filarach - jest muzykiem sesyjnym i autorem solowych projektów. - To jest bardzo ważny czynnik, żeby w sposób odpowiedzialny budować swoje życie jako muzyka. To wymaga więcej pracy, ale ważna jest wszechstronność – dodaje.

Zobacz także

2023-12-18, godz. 09:24 Sprzęt Solid State Logic w studiu muzycznym Radia Opole! Studio muzyczne Radia Opole zawsze słynęło ze sprzętu najwyższej klasy. Już w latach 90. dysponowaliśmy najbardziej zaawansowaną konsoletą mikserską… » więcej 2023-12-09, godz. 09:55 Rusty Pine - blues, rock'n'roll i rock zabrzmiały w Studiu M im. SBB Warszawska formacja Rusty Pine wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M imienia SBB i przed słuchaczami Rewirów Kultury na antenie Radia Opole… » więcej 2023-11-27, godz. 12:00 Oldskulowy rock’n’roll formacji Rusty Pine już 8 grudnia w Studiu M im. SBB Są bliźniakami. Marzenia o własnej twórczości snuli odkąd pamiętają. Tak w 2015 r. powstał Rusty Pine. Kasia śpiewa, pisze teksty i melodie. Jej brat… » więcej 2023-11-20, godz. 07:48 Gwiazda polskiego prog-rocka i metalu - Alhena promowała album i najnowszy singiel w Radiu Opole Bydgoska formacja Alhena zawładnęła legendarnym studiem M im. SBB Radia Opole. W wypełnionym publicznością studiu zespół zagrał utwory z pogranicza prog… » więcej 2023-11-06, godz. 11:49 ALHENA z koncertem w Studiu M. Zespół zagra już 17 listopada! Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer - „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W… » więcej 2023-10-23, godz. 09:32 Cinemon zagrał koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Krakowskie trio rozgrzało publiczność w Studiu M im. SBB i przed odbiornikami. W legendarnym studiu nagraniowym Radia Opole wystąpiła formacja Cinemon. Zespół… » więcej 2023-10-08, godz. 19:36 Sesja nagraniowa kolęd z Górnego Śląska [ZDJĘCIA] W naszym studiu powstaje świąteczna piosenka w ramach projektu ,,MY SOM STOND, kolędy Górnego Śląska”. Soliści rejestrowali wokale, a za dwa tygodnie… » więcej 2023-10-06, godz. 14:07 Cinemon z koncertem w Studiu M. Rockowe trio z Krakowa zagra 20 października. Będzie transmisja! "Niezmiennie najlepszy amerykański zespół w Krakowie" – tak napisał o nich Jarek Szubrycht. Mowa o krakowskim trio Cinemon. Muzycznie lokują się pomiędzy… » więcej 2023-09-07, godz. 18:17 Gratka dla fanów jazz-rocka i fusion! Pilichowski Band z koncertem w Studiu M już 22 września To prawdziwa gratka dla fanów jazz-rocka i fusion, a przede wszystkim basisty Wojtka Pilichowskiego - od lat wielokrotnie nagradzanego w rankingach miesięcznika… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »