Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już…
2022-03-21, 07:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia - transmisja w audycji "7:00 P.M." Piotra Metza

Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia
Muzyczny minimalizm, oszczędne i surowe kompozycje, silny wokal, emocjonalne teksty i ciepłe brzmienie akustycznej gitary – to cechy jej stylu. Warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country w sobotę 2 kwietnia wystąpi w Studiu M im. SBB. Cały dochód ze sprzedaży biletów cegiełek zostanie przekazany dzieciom, ofiarom wojny w Ukrainie. Koncert będzie transmitowany w audycji 7:00 P.M. Piotra Metza.
Agata Karczewska [fot. Łukasz Kuś]Agata Karczewska jest samoukiem. Inspiracje czerpie z songwriterskich tradycji. Jej idole, od których czerpie to Elliott Smith czy Bob Dylan. Każda jej piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.


Swój debiutancki album „I’m Not Good at Having Fun” opublikowała w marcu 2019 roku. Współpracuje z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey.


W 2020 r. artystka została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues. Otrzymała również Mateusza - specjalne wyróżnienie dla młodych artystów przyznawane przez radiową Trójkę. Jest uczestniczką projektu organizowanego przez Estradę Poznańską "Estrada w sieci: DUETY" w ramach, którego razem z Johnem Porterem, stworzyła utwór
"No Way to Say Goodbye" (patrz niżej). Obecnie pracuje nad nowym materiałem na wspólny album z Johnem Porterem.

Dowiedz się więcej o Agacie Karczewskiej.


Bilety na koncert dostępne są w sklepie internetowym Radia Opole - przejdź do sklepu.

Koncert jest realizowany dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszu Promocyjnego ZAW STOART.

Zobacz także

2022-06-22, godz. 21:21 Zakuka debiutuje płytą „Kukułeczka”! Posłuchaj pochodzących ze Śląska Opolskiego melodii i ludowych tekstów - Tu nic absolutnie nie jest przypadkowe, trzeba posłuchać, bo tu jest duży kawałek naszej historii… - tak o tej płycie mówiła Żaneta Plotnik-Krumpietz… » więcej 2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »