Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » W Domu Haliny Poświatowskiej [ZDJĘCIA]
2022-12-10, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

W Domu Haliny Poświatowskiej [ZDJĘCIA]

Ławeczka Haliny Poświatowskiej w Częstochowie [fot. Maria Ozhubko]
Ławeczka Haliny Poświatowskiej w Częstochowie [fot. Maria Ozhubko]
Skoro w czasie naszych radiowych wędrówek jeszcze nie byliśmy w Częstochowie – dziś tam właśnie zapraszam.
Jednak nie zaproponuję spaceru zabytkową Aleją Najświętszej Maryi Panny, którą oprócz turystów również liczne pielgrzymki zmierzają do klasztoru na wzgórzu Jasna Góra i znajdującej się tam bazyliki.
Wizytę w najbardziej popularnym miejscu, uznanym w 1994 roku za pomnik historii, czyli wspomnianej bazylice jasnogórskiej i zespole klasztornym ojców paulinów, a także jedynego czynnego w Europie Muzeum Produkcji Zapałek, czy też Muzeum Górnictwa Rud Żelaza - zaproponuję w innym terminie, ponieważ za chwilę, dzięki radiowej wyobraźni, odwiedzimy Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, pisarki i jednej z najwybitniejszych polskich poetek XX wieku.
O znajdujących się tam eksponatach oraz o życiu i twórczości Haliny Poświatowskiej opowie brat Poetki – Zbigniew Myga.

Zobacz także

2023-01-28, godz. 09:30 Z Erasmusem do Portugalii [ZDJĘCIA] Za sprawą magii radia proponujemy podróż do kraju położonego w zachodniej części Europy Południowej, na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego… » więcej 2023-01-21, godz. 09:30 Nie tylko tropem zaczarowanych w kamieniu ... [ZDJĘCIA] Tropem zaczarowanych w kamieniu, czyli na szlaku wykreowanym przez Jana Janotę, instruktora krajoznawstwa Polski, tym razem będziemy na Opolszczyźnie i w okolicach… » więcej 2023-01-14, godz. 09:30 Dobrze nie tylko o bobrze [ZDJĘCIA] Jan Łukasiewicz, instruktor ochrony przyrody PTTK zapewnia, że zimowe obserwacje przyrody również dostarczają wiele przyjemności, a nawet …szokujących… » więcej 2023-01-07, godz. 09:30 Zatajony świat Stanisława Majewskiego [ZDJĘCIA] Jeśli po świąteczno-sylwestrowych spotkaniach, mamy ochotę na chwilę zadumy, to zapraszamy do Muzeum Wsi Opolskiej, w którym - oprócz zabytkowych drewnianych… » więcej 2022-12-31, godz. 06:40 Nie tylko tropem zaczarowanych w kamieniu... [ZDJĘCIA] Nie ważne gdzie spędzamy tę wyjątkową noc sylwestrową; czy na hucznej zabawie, a może w domu u przyjaciół lub w rodzinnym gronie – kojarzymy ją z radosnym… » więcej 2022-12-24, godz. 06:40 Wigilie na Śląsku Opolskim [ZDJĘCIA] To już dzisiaj, gdy pierwsza gwiazdka błyśnie, zasiądziemy – jak polska tradycja nakazuje do… no właśnie, do kolacji czy wieczerzy? W magazynie Obieżyświat… » więcej 2022-12-17, godz. 06:40 Kraj tysiąca wzgórz – Rwanda [ZDJĘCIA] Dziś odwiedzimy jeden z najmniejszych krajów Afryki, położony w jej środkowo – wschodniej części, graniczący z Ugandą, Tanzanią, Demokratyczną Republiką… » więcej 2022-12-10, godz. 06:40 W Domu Haliny Poświatowskiej [ZDJĘCIA] Skoro w czasie naszych radiowych wędrówek jeszcze nie byliśmy w Częstochowie – dziś tam właśnie zapraszam. Jednak nie zaproponuję spaceru zabytkową… » więcej 2022-12-03, godz. 06:41 Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach - pomnikiem historii [ZDJĘCIA] Wszem wobec i każdemu z osobna ogłaszamy, że do elitarnego grona pomników historii dołączył małujowicki kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła… » więcej 2022-11-26, godz. 06:40 Gdzieś na końcu świata... Saint Lucia... [ZDJĘCIA] Dziś odwiedzimy jedną z najpiękniejszych tropikalnych wysp, którą od strony zachodniej otaczają wody Morza Karaibskiego, a od wschodniej – Oceanu Atlantyckiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »