Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Turystyczne oblicza Wenezueli [ZDJĘCIA]
2020-10-24, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

Turystyczne oblicza Wenezueli [ZDJĘCIA]

Cumana - pierwsze miasto założone przez Hiszpanów w Ameryce Południowej [fot. archiwum Renaty Matusiak]
Cumana - pierwsze miasto założone przez Hiszpanów w Ameryce Południowej [fot. archiwum Renaty Matusiak]
Wprawdzie rozsądny turysta dalekich podróży obecnie nie planuje, jednak magia radia sprawia, że nie tylko w każdej chwili, ale nawet bez biletu, możemy wyruszyć na przysłowiowy „ koniec świata”.
Dziś odwiedzimy kraj położony nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim w północnej części Ameryki Południowej. Graniczący od zachodu z Kolumbią, od wschodu z Gujaną, a od południa z Brazylią.
Kraj ogromnych kontrastów; z jednej strony karaibskie plaże i lasy równikowe delty Orinoko oraz góry skaliste, a z drugiej – zaniedbana gospodarka, inflacja, a nawet ubóstwo. Chociaż przed laty główny towar eksportowy, czyli ropa naftowa, przyczynił się do ówczesnego cudu gospodarczego.
To oczywiście Wenezuela, którą ostatnio, w czasie podróży po Ameryce Południowej, odwiedziła Renata Matusiak z Kędzierzyna-Koźla, pasjonatka samotnych, niskobudżetowych wojaży po świecie.

Zobacz także

2020-12-19, godz. 06:45 W Opolu, nad Młynówką... [ZDJĘCIA] Popularyzując akcję „ bądź turystą we własnym regionie ”, wspólnie z Urszulą Zajączkowską, prezesem opolskiego oddziału Stowarzyszenia Muzealników… » więcej 2020-12-12, godz. 06:45 W Brzegu - przed najcenniejszym pomnikiem renesansowej rzeźby architektonicznej w Polsce W ramach radiowej akcji „ bądźmy turystami we własnym regionie ”, dziś odwiedzimy Brzeg, a konkretnie rezydencję księstwa brzeskiego, czyli zamek brzeski… » więcej 2020-12-05, godz. 06:45 Tankowcem przez Europę [ZDJĘCIA] Magister pedagogiki, Aleksandra Hellsztein, obecnie sternik żeglugi śródlądowej i jej mąż, Daniel Hellsztein, kapitan żeglugi śródlądowej, wspólnie… » więcej 2020-11-28, godz. 06:45 Laski tutaj były, czyli wirtualny spacer po opolskiej kulturze [ZDJĘCIA] Autorzy bloga turystycznego, Dominika Bassek-Laskowska i Dawid Laskowski dowodzą, że o realizacji marzeń, np. wyjeździe do Japonii, nie decyduje zasobność… » więcej 2020-11-21, godz. 06:45 Z Trytonem do Miasta Miast [ZDJĘCIA] W oczekiwaniu na możliwość odwiedzenia stolicy Czech, gdzie można przejrzeć, a nawet dotknąć, zapisaną m.in. w architekturze historię Europy, licencjonowany… » więcej 2020-11-14, godz. 06:40 Do Pokoju na spacer "ku zdrowotności" i... nie tylko [ZDJĘCIA] Zachęcając do wędrowania po regionalnych szlakach turystycznych, zapraszamy do położonego w sercu Stobrawskiego Parku Krajobrazowego – salonu wodnego, zwanego… » więcej 2020-11-07, godz. 06:45 Drzewa - przyrodniczy skarb Ziemi [ZDJĘCIA] Nieodłączny element naszego krajobrazu określany „zielonymi płucami”, a nawet przyrodniczym skarbem Ziemi, czyli drzewa będące pomnikami przyrody –… » więcej 2020-10-31, godz. 06:45 Nowa Wieś Królewska - miejscem magicznym... [ZDJĘCIA] Z pasjonatem i popularyzatorem historii Opola, który z serca, ale też i chęci ocalenia od zapomnienia dawnych mieszkańców swojej dzielnicy, autorem książki… » więcej 2020-10-24, godz. 06:40 Turystyczne oblicza Wenezueli [ZDJĘCIA] Wprawdzie rozsądny turysta dalekich podróży obecnie nie planuje, jednak magia radia sprawia, że nie tylko w każdej chwili, ale nawet bez biletu, możemy wyruszyć… » więcej 2020-10-17, godz. 06:45 Na weekend do Gościęcina i Grobnik [ZDJĘCIA] Pragnąc zainspirować do wędrówek po Opolszczyźnie, dziś odwiedzimy dwie przyjazne turystom miejscowości; Gościęcin – Bryksy w gminie Pawłowiczki oraz… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »