Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Turystyczne oblicza Wenezueli [ZDJĘCIA]
2020-10-24, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

Turystyczne oblicza Wenezueli [ZDJĘCIA]

Cumana - pierwsze miasto założone przez Hiszpanów w Ameryce Południowej [fot. archiwum Renaty Matusiak]
Cumana - pierwsze miasto założone przez Hiszpanów w Ameryce Południowej [fot. archiwum Renaty Matusiak]
Wprawdzie rozsądny turysta dalekich podróży obecnie nie planuje, jednak magia radia sprawia, że nie tylko w każdej chwili, ale nawet bez biletu, możemy wyruszyć na przysłowiowy „ koniec świata”.
Dziś odwiedzimy kraj położony nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim w północnej części Ameryki Południowej. Graniczący od zachodu z Kolumbią, od wschodu z Gujaną, a od południa z Brazylią.
Kraj ogromnych kontrastów; z jednej strony karaibskie plaże i lasy równikowe delty Orinoko oraz góry skaliste, a z drugiej – zaniedbana gospodarka, inflacja, a nawet ubóstwo. Chociaż przed laty główny towar eksportowy, czyli ropa naftowa, przyczynił się do ówczesnego cudu gospodarczego.
To oczywiście Wenezuela, którą ostatnio, w czasie podróży po Ameryce Południowej, odwiedziła Renata Matusiak z Kędzierzyna-Koźla, pasjonatka samotnych, niskobudżetowych wojaży po świecie.

Zobacz także

2021-06-19, godz. 06:40 Skarby opolskiej łąki... [ZDJĘCIA] Tym razem nie nad morzem, ani po górach, tylko wśród ukwieconej, zielonej łąki będziemy wędrować. Jest to łąka niezwykła, bo wpisane w ścieżkę dydaktyczną… » więcej 2021-06-12, godz. 06:40 Opolski Świstak na górskich szlakach [ZDJĘCIA] Szukających wyjątkowych, mistycznych miejsc, stwarzających możliwość okrywania nie tylko urzekających widoków czy dzikiej przyrody, ale także … siebie… » więcej 2021-06-05, godz. 06:40 Wśród lawendowych pól i antycznych zabytków.... [ZDJĘCIA] Kolejnym etapem naszej podróży po Francji będzie region słynący z lawendowych pól i gajów oliwnych oraz znakomitego wina. Stanowiący inspirację dla wielu… » więcej 2021-05-29, godz. 06:40 W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA] W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni… » więcej 2021-05-22, godz. 06:40 W muzyczną podróż z Korneliuszem Wiatrem [ZDJĘCIA] Do grona radiowych obieżyświatów dołączył Korneliusz Wiatr, którego w ubiegłą sobotę, wraz z uczniami ze Szkoły Muzycznej w Oleśnie, oklaskiwaliśmy… » więcej 2021-05-15, godz. 06:40 W Mosznej - wśród kwitnących azalii [ZDJĘCIA] W Mosznej już zakwitły azalie! W tym roku nieco później, gdyż wiosenna aura była nieco kapryśna… A może te ulubione przez nas piękne, dekoracyjne krzewy… » więcej 2021-05-08, godz. 06:40 Do Armenii - z Renatą Matusiak [ZDJĘCIA] Renata Matusiak, autorka wielu ciekawych relacji z różnych stron świata prezentowanych m.in. w magazynie Obieżyświat i czasopiśmie Poznaj Świat, znana jako… » więcej 2021-04-24, godz. 06:40 Śladami opolskich architektów [ZDJĘCIA] Autor książek „Architektura wpisana w dzieje miasta” oraz „Architektoniczne ABC Opola”, a także wielu artykułów, ostatnio publikowanych w czasopiśmie… » więcej 2021-04-17, godz. 06:40 Podróże małe i duże…Uganda i Mikolin [ZDJĘCIA] Niestrudzony obserwator przyrody, Jan Łukasiewicz, zachęcając do wiosennych wędrówek opowie dziś o leśnych trębaczach, a także twórcach misternych gniazd… » więcej 2021-04-10, godz. 06:40 Uganda - perła Afryki [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk, geograf i ekonomista, dyrektor Instytutu Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Opolskim… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »