Radio Opole » Patronaty - polecamy
2023-09-29, 12:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

XIII Dobrodzień Classic Festival

Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
Piotr Lempa [fot. materiały artysty]
Koncertem "Najpiękniejsze melodie świata" zainaugurowany zostanie już w najbliższą sobotę (30.09) XIII Dobrodzień Classic Festival. To nietuzinkowe wydarzenie muzyczne pozwala zapomnieć na chwilę o codzienności, daje możliwość przeniesienia się w brzmienia teatru, sceny, filmu i klasycznych dźwięków. W tym roku na wydarzenie składają się w sumie cztery koncert.
Inauguracja odbędzie się w Kinie Bajka w Kluczborku. Kolejne koncerty zaplanowano 1 października w Dobrodzieniu, 7 października w Dobrzeniu Wielkim, a na finał 8 października w Muzeum Diecezjalnym w Opolu.

Repertuar festiwalu to utwory od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Wśród gości są gwiazdy i osobowości polskiej sceny operowej oraz muzycznej: śpiewacy i muzycy, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.

W niedzielę (01.10) Wielka Gala z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele” połączona będzie z wernisażem twórczości rodzimych artystów i tradycyjnie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrodzieniu.

Szczegółowe informacje na temat wykonawców, idei powstania inicjatywy, miejscu koncertów dostępne są na stronie: www.classicfestival.eu.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Piotr Lempa. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Biblioteka Publiczna w Dobrodzieniu. Radio Opole XIII Dobrodzień Classic Festival objęło patronatem medialnym.
Plakat

Patronaty - polecamy

2023-12-08, godz. 14:30 Premiera spektaklu ,,Mayday" w Kluczborku Premiera spektaklu 'Mayday' w reżyserii i adaptacji Michała Szachnowskiego - to wydarzenie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę ( 09.12), kolejny… » więcej 2023-12-08, godz. 10:27 Organy ponownie zabrzmią w samo południe Odrestaurowane organy w Filharmonii Opolskiej są w tym sezonie bohaterem koncertów „Organy w samo południe”. Kolejna odsłona cyklu już w najbliższą… » więcej 2023-12-07, godz. 10:28 Grają to już 50 lat i wciąż mają pełną widownię! Kultowy spektakl "Kwartet" zawita w poniedziałek do Opola Kultowa już historia czterech artystów, w której bohaterowie usiłują odpowiedzieć na fundamentalne pytania dotyczące sensu życia, teatru i sztuki, czyli… » więcej 2023-12-07, godz. 08:34 Finisaż wyjątkowej wystawy w Nysie już w sobotę Prezentowana od maja w Muzeum Powiatowym w Nysie ekspozycja 'Świat Biskupów Wrocławskich Książąt Nyskich' dobiega końca. Uroczysty finisaż odbędzie się… » więcej 2023-12-07, godz. 07:46 Jubileusz 35-lecia Chóru Angelus Cantat uświetni kolejny koncert Głubczycka Szkoła Chóralna Angelus Cantat obchodzi w tym roku 35-lecie powstania. Swój jubileusz świętuje w dwóch odsłonach . W listopadzie odbył się… » więcej 2023-12-06, godz. 10:02 "Wystawa przedśmiertna" Karoliny Wojtas od piątku w GSW Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na otwarcie dużej wystawy Karoliny Wojtas pt. „Wystawa przedśmiertna”. Wernisaż odbędzie się w najbliższy… » więcej 2023-12-06, godz. 09:09 Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji „Zdrowie pod kontrolą'. Na miejscu będzie można wykonać bezpłatne… » więcej 2023-12-06, godz. 08:26 Tańcz i pomagaj! Maraton zumby w Opolu już w sobotę Będzie można potańczyć, spalić zbędne kalorie, poprawić sobie kondycję, a do tego wspomóc finansowo Opolską Fundację Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE… » więcej 2023-12-06, godz. 07:54 Złotą Setkę Opolszczyzny poznamy w piątek Złota Setka Opolszczyzny, to rankingi największych firm naszego województwa. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie przesłanych do Krajowego Rejestru… » więcej 2023-12-04, godz. 11:00 „Ilustracje nie tylko dla dzieci” - wystawa w Galerii Zamostek MBP „Ilustracje nie tylko dla dzieci” to tytuł wystawy prac Oli Woldańskiej-Płocińskiej - ilustratorki książek dla dzieci. Jak przyznaje artystka, było… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »