Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-11-12, 17:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Teatrem w (O!)polskie” - premiera spektaklu „Pomoc Domowa” już w sobotę

Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
„Pomoc Domowa” – to tytuł spektaklu w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie”. Premiera już w najbliższą sobotę (19.11). Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Na premierę nie ma już wolnych miejsc, ale dobra informacja jest taka, że spektakl zostanie zagrany jeszcze w 6 miejscowościach województwa opolskiego – szczegóły wkrótce!
Celem przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie” - któremu już drugi rok patronuje Radio Opole – jest udowodnienie, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką warte jest przekroczenia bariery ekonomicznej (opłata za bilet) i odległościowej (konieczność dojazdu do miejsca spektaklu), a całość tego trudu zrekompensuje satysfakcja z udziału w wydarzeniu.

Co zobaczymy?

To sztuka Marca Camolettiego w tłumaczeniu i adaptacji Bartosza Wierzbięty. Jej akcja i fabuła przeniesiona zostanie do Opola, a dialogi tytułowej bohaterki będą mówione gwarą śląską. Adaptacja utworu ma pozwolić na podkreślenie wielokulturowości, tradycji i obyczajów charakterystycznych dla regionu.Nad spektaklem pracował zespół w składzie: Michał Szachnowski (reżyser), Beata Wietecha-Gwozdecka, Artur Nowak, Kornela Duchnowska i Krzysztof Zabłocki.

To już drugi spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Pro Arte”. O całym przedsięwzięciu w audycji „Rozmowy o kulturze” w Radiu Opole 2 KULTURA opowiedział w audycji Witolda Sułka Michał Szachnowski, inicjator wydarzenia. Cała rozmowa jest do posłuchania tu: Michał Szachnowski o kolejnej odsłonie "Teatrem w Opolskie".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pro Arte” na rzecz promocji kultury. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie – II edycja” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
Plakat

Patronaty - polecamy

2023-01-26, godz. 10:54 III Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - można już zgłaszać kandydatury Stowarzyszenie „Pieśni spod żagli” zaprasza opolskich żeglarzy, wodniaków oraz sympatyków szant do wzięcia udziału w III Opolskim Plebiscycie Żeglarskim… » więcej 2023-01-26, godz. 09:15 Kolędowanie dzieci dla chorej Marty już w niedzielę W najbliższą niedzielę (29.01) odbędzie się koncert zatytułowany „Jezuskowe kolędowanie dzieci dla Marty”. Początek o godz. 14:30 w Kościele pod wezwaniem… » więcej 2023-01-24, godz. 18:50 Nie widzieliście jeszcze wystawy Andrzeja Tobisa w GSW w Opolu? To ostatnia okazja! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wydarzenia w ostatnim tygodniu trwania wystawy Andrzeja Tobisa „Ruch Polski wokół Słońca”. Wystawę można… » więcej 2023-01-19, godz. 11:50 Czy harmonia społeczna jest możliwa? Spotkanie z prof. W. Julianem Korab-Karpowiczem Filozof i myśliciel polityczny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, laureat plebiscytu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka, autor m.in. książki pt. „Harmonia… » więcej 2023-01-19, godz. 10:54 Zagrają w Nysie na szczytny cel. Bilety-cegiełki dostępne od dziś Wsparcie Nyskiego Hospicjum, wsparcie dzieci z chorobami nowotworowymi, promowanie uzdolnionej artystycznie młodzieży, a do tego umożliwienie wszystkim zainteresowanym… » więcej 2023-01-18, godz. 14:48 Kampania "Pamiętajmy 22 stycznia" W tym roku mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Kampania „Pamiętajmy 22 stycznia” to propozycja Fundacji 1863.pl, by pamiętać o wybuchu tego… » więcej 2023-01-17, godz. 17:35 II Zmrożona Połówka dookoła Jeziora Turawskiego Ostatnie wolne miejsca zostały dla chętnych uczestniczenia w biegu II Zmrożona Połówka. Jego dystans to 21 km, a jego trasa to jedna pętla wokół Jeziora… » więcej 2023-01-17, godz. 12:04 Koncert "W kole kolędujemy" już w sobotę Stowarzyszenie „Opolszczyzna Śpiewa” zaprasza w najbliższą sobotę (21.01) na XVI Koncert „W kole kolędujmy”. Swoje występy szykuje 8 grup - zespołów… » więcej 2023-01-17, godz. 11:23 Camerton z koncertem kolęd, a dla wnucząt warsztaty - propozycje MŚO z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Muzyczna podróż do krainy pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Męskiego Zespołu Estradowego Towarzystwa Przyjaciół Opola Camerton - to propozycja… » więcej 2023-01-16, godz. 12:22 Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »